Προτάσεις για USENET Server!

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Θα ήθελα τις προτάσεις σας για έναν όσο το δυνατόν πιο οικονομικό και αξιόπιστο Usenet server για να κατεβάζω από NewsGroups.Θέλω Απεριόριστο download 24/7 και απεριόριστη ταχύτητα όσο πιάνει η γραμμή μου δηλαδή.Επίσης να έχει binary retention όσο το δυνατόν μεγαλύτερο.
Οσοι ασχολήστε με newsgroups περιμένω τη γνώμη σας!
 

gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
Απάντηση: Προτάσεις για USENET Server!

βρε, θα μας πάνε μέσα.....:136:
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Προτάσεις για USENET Server!

Με παρεξήγησες Γιώργο!
Κάτι συνταγές μαγειρικής θέλω να κατεβάζω,καθώς και κάποιες διανομές Linux που θέλω να πειραματιστώ!:136:
 


Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Προτάσεις για USENET Server!

Εχω ακούσει καλά λόγια για τον newshosting και ήταν στους 4-5 που έχω επιλέξει να κάνω account.
Βρήκα και ένα special offer που έχουν εδώ και μάλλον αύριο θα αγοράσω το ετήσιο acccount.
Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!:615:
 



Μηνύματα
1.578
Reaction score
4
Απάντηση: Προτάσεις για USENET Server!

βρε, θα μας πάνε μέσα.....:136:
:108:
Είναι φοβερό πάντως, ότι μια εποχή τα usenet news ήταν ο μοναδικός μας τρόπος να μαθαίνουμε νέα, να μαθαίνουμε γενικώς και εν πάση περιπτώσει ήταν ένα παράθυρο στην γνώση και στον κόσμο, και τώρα έχουν γίνει συνώνυμο της παρανομίας.... Απόδειξη τελικά του τι παθαίνει ένα πραγματικό εργαλείο όταν γίνετε δημοφιλές....
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.748
Reaction score
83.540
Απάντηση: Προτάσεις για USENET Server!

Χρησιμοποιώ τα τελευταία χρόνια τον NewsDemon χωρίς κανένα πρόβλημα. Έχω αορίστου τύπου συνδρομή και όποτε εμφανιστεί προσφορά την εκμεταλλεύομαι, γιατί ισχύει για όλους κι όχι μόνο για νέους χρήστες, αρκεί να τη ζητήσεις.
 

gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
Απάντηση: Προτάσεις για USENET Server!

σας καταγράφω για να ξέρω με ποιους έχω να κάνω...:136:
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Προτάσεις για USENET Server!

Να ευχαριστήσω τον HDman για την εξαιρετική πρόταση του!
Πήρα ετήσιο account στον NewsHosting τελικά με την προσφορά που έβαλα παραπάνω.
Ταχύτητες στο τέρμα,binary retntion 1400+ μέρες,ενώ μαζί με το account δίνει και τον δικό του newsreader που έχει εξαιρετικό search engine,βρίσκεις τα πάντα.Και είναι για mac,windows και linux!
:615:
 


Μηνύματα
149
Reaction score
0
Απάντηση: Προτάσεις για USENET Server!

θα ηθελα εαν ειναι δυνατον το τροπο λειτουργειας τους..σε πμ...γιατι δεν πολυκαταλαβαινω..σορρυ
 

Μηνύματα
138
Reaction score
57
Απάντηση: Προτάσεις για USENET Server!

Παρακαλώ και 'γω θα το ήθελα σε πμ αν είναι δυνατόν.
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Προτάσεις για USENET Server!

Αν και σε μένα συμβαίνει τις τελευταίες 2 εβδομάδες,ωστόσο ψάχνοντας στο Google είδα ότι εδώ και 2-3 χρόνια περίπου η DMCA στέλνει αναφορές στους providers και αφαιρούν αρχεία από τους servers τους.
Εχει συμβεί και σε σας,ή μόνο εγώ είμαι ο καντέμης?:407:
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.748
Reaction score
83.540
Απάντηση: Προτάσεις για USENET Server!

Αυτό συμβαίνει στα δημοφιλή αρχεία και κυρίως στις τελευταίες ταινίες και σειρές. Και συνήθως δεν αφαιρούνται όλα τα αρχεία, αλλά ένα μέρος τους (αποτελούνται από πολλά rar έκαστο), ώστε να αποτυγχάνει η ένωση τους. Διπλό σπάσιμο δηλαδή. Δεν είναι ότι δεν βρίσκεις αυτό που θες, το βρίσκεις. Και μετά συνειδητοποιείς ότι τα x GB που κατέβασες είναι άχρηστα γιατί είναι λειψά... :105:

Η νέα μόδα που υπάρχει είναι να περιμένει ο downloader πάνω από το search engine και μόλις δει το release που τον ενδιαφέρει να το κατεβάζει. Υπάρχει συνήθως ένα μικρό delay από τη στιγμή της κυκλοφορίας μέχρι το αίτημα της DMCA και κάποιοι προσπαθούν να προλάβουν το κενό.

Ήταν λογικό να έρθει και η σειρά των newsgroups. Μετά από το κλείσιμο των σπουδαιότερων sites που φιλοξενούσαν υλικό και των πιο γνωστών torrent search engines, έγινε μια στροφή των χρηστών στα newgroups. Κι επειδή εδώ γίνεται και πληρωμή από τον χρήστη, έστω και μικρή, οι απαιτήσεις αυξάνονται.
Τελευταία παρατηρείται πάλι μια στροφή προς τα open torrent sites μέσω magnet links.

Όλα αυτά θα συνεχίζονται μέχρι να καταλήξουμε σε ένα μοντέλο online ενοικίασης που να εξυπηρετεί όλους.
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Προτάσεις για USENET Server!

Το nzbmatrix μας άφησε χρόνους εδώ και λίγες μέρες!
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.748
Reaction score
83.540
Απάντηση: Προτάσεις για USENET Server!

Μεγάλο πένθος έχει πέσει στο πειρατικό κοινό... :114:
 

Μηνύματα
1.743
Reaction score
402
Πέρα απο το nzbmatrix το οποίο ήταν το μεγαλύτερο, υπάρχει κάποιο αντάξιο του; ή γενικά το usenet είναι παρελθόν..;
 



Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.715
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top