Προτασεις για αναβαθμιση ηχου

Μηνύματα
7
Reaction score
0
Καλησπερα, θελω να βαλω ενα sub στο αυτοκινητο μου (yaris 2013) και θελω τη γνωμη-προταση σας. Σκεφτομαι να βαλω τον Pioneer GM-A5702, ~160 ευρω (γεφυρα στα 2Ω 480rms) και το Sony XS-NW1202E που ειναι 300rms ~120 ευρω. Οπως ειπα θελω τη γνωμη σας και αν εχετε κατι αλλο να προτεινετε αντι αυτων. Τα ηχεια του αυτοκινητου ειναι τα στοκ, οποτε ισως αργοτερα αλλαξω και τα 2 μπροστα ηχεια, προτασεις και για ηχεια και ενισχυτη ευπροσδεκτες. Ξεχασα να αναφερω πως η πηγη μου ειναι μια κινεζικη 2din android. Αν συνδεσω τα 2 μπροστα ηχεια σε ενισχυτη τα 2 πισω θα παιζουν απο την πηγη η θα καταργηθουν? Ειμαι ψιλοασχετος και τωρα τελευταια διαβαζω και μαθαινω πραγματα πανω στον ηχο. Να συμπληρωσω πως δεν θελω κατι "ουαου" ενα καθαρο και δυνατο σε λογικα πλαισια ηχοσυστημα θελω. Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας.
 

Μηνύματα
7
Reaction score
0
Επισης γνωμη για τον Pioneer GM-D8604 και να δουλεψει στην αρχη μονο για το σαμπ (2χ300 γεφυρα και χρησημοποιω τη 1) και αργοτερα ως 3καναλος 4χ100 οποτε λογικα θα βγαλει στα 3 καναλια 2χ100 και 1χ200 για τα μπροστινα, η ακομα και σε γεφυρα 2χ300 ενα καναλι το σαμπ ενα καναλι τα 2 μπροστα χανοντας το αριστερο-δεξι balance που δε νομιζω να μου λειψει
 

Car_Audio_Test

Επαγγελματίας
Editor
Μηνύματα
2.281
Reaction score
853
Καλησπέρα, γνώμη μου είναι ο 4κάναλος απευθείας όπως σωστά αναφέρεις στο 2ο ποστ.
 

Μηνύματα
7
Reaction score
0
Πηρα ηδη εναν 2καναλο, τον Mac Audio zxs2000 τον βρηκα στα 120 ευρω απο εξωτερικο και ενα mac audio bs30 καλη η κακη επιλογη θα δειξει. Το προβλημα μου τωρα ειναι πως δε μπορω να βρω με τιποτα καποια τρυπα να περασω το καλωδιο του ρευματος....
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.153
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top