Πρόβλημα με τον Chrome

Μηνύματα
6.906
Reaction score
5.786
Mετα απο φορματ εγκατεστησα παλι τον Chrome. To προβλημα ειναι οτι "σερνεται"τελειως.
Αργει να ανοιξει,δεν φορτωνει τις σελιδες,και αν καταφερει να τις ανοιξει,κολλανε.
[DOUBLEPOST=1536656308][/DOUBLEPOST]Μια απο τα ιδια και o Firefox
 



Μηνύματα
397
Reaction score
446
είχα παρόμοιο πρόβλημα με τον chrome. μου έμφανιζε τρελά ποσοστά χρήσης της cpu. τελικά ήταν κάποιο add-on της adobe, αν θυμάμαι καλά.
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.697
Reaction score
28.035
Εμένα μου έτρωγε τρελλή επεξεργαστική ισχύ το Chrome Helper. Στο κόκκινο όλα. Το διαπίστωσα όταν άνοιξα το Activity monitor. Σε Apple.
Θα παίζει κάτι αντίστοιχο και σε Windows αν έχεις τέτοιο.
 



Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.116
Reaction score
20.626
Ρε Γιάννη, έλεος δηλαδή! ΕΛΕΟΣ! Και συγγνώμη για το ύφος, ΑΛΛΑ...

Να φανταστώ ότι έχεις κάνει και login στον Chrome, οπότε κάθε φορά που τον φορτώνεις, αυτός κάνει συγχρονισμό; Αλλά πες ότι τον δουλεύεις απ' έξω, επισκέπτης. Οκ...

Με Windows 10; ΔΕΚΑ; Με ΔΥΟ γίγα ram; Και μηχανικό δίσκο - και μάλιστα 250άρη στις 5400rpm; Και έχεις την απαίτηση να μη σέρνεται; Αμ δε σέρνεται ο Chrome. Όλα σέρνονται εκεί μέσα.

Χρειάζεσαι αυτό. Και πρόσεξε, DDR3L, στo 1,35V. H "απλή" DDR3 (στο 1,5V) δεν δουλεύει με τον N2840. Kαι επίσης οπωσδήποτε αυτό. Ε πια...
 

Μηνύματα
6.906
Reaction score
5.786
Ρε Γιάννη, έλεος δηλαδή! ΕΛΕΟΣ! Και συγγνώμη για το ύφος, ΑΛΛΑ...

Να φανταστώ ότι έχεις κάνει και login στον Chrome, οπότε κάθε φορά που τον φορτώνεις, αυτός κάνει συγχρονισμό; Αλλά πες ότι τον δουλεύεις απ' έξω, επισκέπτης. Οκ...

Με Windows 10; ΔΕΚΑ; Με ΔΥΟ γίγα ram; Και μηχανικό δίσκο - και μάλιστα 250άρη στις 5400rpm; Και έχεις την απαίτηση να μη σέρνεται; Αμ δε σέρνεται ο Chrome. Όλα σέρνονται εκεί μέσα.

Χρειάζεσαι αυτό. Και πρόσεξε, DDR3L, στo 1,35V. H "απλή" DDR3 (στο 1,5V) δεν δουλεύει με τον N2840. Kαι επίσης οπωσδήποτε αυτό. Ε πια...
:roflmao::laugh:
Kωστα windows 10 ειχε αππο την μανα του,οπου τα πεταξα και εβαλα τα 7αρια.
Πανω απο ενα χρονο δουλευε νορμαλ.
Πριν καιρο μου τα ειχες ξανα "χωσει" αλλα αμελησα την αναβαθμιση λογω οτι το λαπτοπ εκανε την δουλεια του Τωρα δεν την γλυτωνω....:roflmao:
[DOUBLEPOST=1537346610][/DOUBLEPOST]
ΓιατΙ έκανες format?
Λογω οτι ο μικρος παιζει online παιχνιδια και ειχε κατεβασει διαφορα και ειπα να το καθαρισω.
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.116
Reaction score
20.626
:roflmao::laugh:
Kωστα windows 10 ειχε αππο την μανα του,οπου τα πεταξα και εβαλα τα 7αρια.
Πανω απο ενα χρονο δουλευε νορμαλ.
Πριν καιρο μου τα ειχες ξανα "χωσει" αλλα αμελησα την αναβαθμιση λογω οτι το λαπτοπ εκανε την δουλεια του Τωρα δεν την γλυτωνω....:roflmao:
[DOUBLEPOST=1537346610][/DOUBLEPOST]
Λογω οτι ο μικρος παιζει online παιχνιδια και ειχε κατεβασει διαφορα και ειπα να το καθαρισω.
Για πρώτη δόση, πάρε μια 8άρα και ξαναβάλε τα 10ρια από την αρχή στην 64μπιτη έκδοση (το κλειδί θα το πάρει το setup αυτόματα από το bios). Μπορείς να τα κατεβάσεις από εδώ. Κατέβασε το εργαλείο και τρέξτο, ψήσε το iso σε ένα δισκάκι DVD και στο setup διάλεξε Windows 10 Home. Αργότερα, βάζεις κι έναν SSD. Η ram προηγείται. Είναι πολύ λίγη.
 



ika

News
Μηνύματα
14.074
Reaction score
13.022
:roflmao::laugh:
Kωστα windows 10 ειχε αππο την μανα του,οπου τα πεταξα και εβαλα τα 7αρια.
Πανω απο ενα χρονο δουλευε νορμαλ.
Πριν καιρο μου τα ειχες ξανα "χωσει" αλλα αμελησα την αναβαθμιση λογω οτι το λαπτοπ εκανε την δουλεια του Τωρα δεν την γλυτωνω....:roflmao:
[DOUBLEPOST=1537346610][/DOUBLEPOST]
Λογω οτι ο μικρος παιζει online παιχνιδια και ειχε κατεβασει διαφορα και ειπα να το καθαρισω.
Μήπως θέλει και κανένα AntiVirus?
 





Μηνύματα
6.906
Reaction score
5.786
Mαλλον εκανε την ζημια το Avast. Απεγκατεστησα και περασα antivirus της Microsoft.
Τωρα δουλευει αρκετα καλα,ανοιγει τις σελιδες αρκετα γρηγορα. Το 100€ δεν το γλυτωνω ομως.
Θα ψαχτω μπας και βρω καμμια μεταχειρα μνημη γιατι ειδα οτι η 8αρα "δαγκωνει"
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.903
Reaction score
77.514
Το antivirus της Microsoft είναι μια χαρά.
αν δεν μπαίνεις σε
1.νονειμ τσ0ντάδικα με ρημάδια,
2.στοιχηματζίδικα,
3.σαιτ με δωρεάν αγώνες,
4.περίεργα torrent κλπ
φυσικά και μια χαρά είναι ;)

Υ.Γ. άρα λόγω του 1 είναι θέμα χρόνου να κολλήσεις κάτι εσύ...:p:lolsign:
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.662
Μηνύματα
2.869.198
Members
37.943
Νεότερο μέλος
triantafyllos1969
Top