Πρόβλημα σε βραχίονα alphason xenon

Μηνύματα
18
Reaction score
2
Καλησπέρα παιδιά,έχω ενα πικαπ sistemdek iix900 με τον βραχίονα alphason xenon.Προσπαθώντας να κεντράρω τον βραχίονα στον οριζόντιο άξονα του ξεβίδωσα τις δύο βίδες που τον συγκρατούν με αποτέλεσμα να φύγουν απο την θέση τους οι μπίλιες που υπάρχουν για την σωστή κίνηση του βραχίονα...δεν το γνώριζα οτι υπάρχουν (έπαθα και έμαθα).Μπορείτε να μου συστήσετε κάποιον που να μπορεί να τον φτιάξει(ελπίζω).
 

Μηνύματα
18
Reaction score
2
20190314_183119.jpg
Παραθέτω και μία φώτογραφια για τον βραχίονα που αναφέρωμαι παραπάνω.Παρακαλώ όποιος γνωρίζει κάποιο σοβαρό μαγαζί η΄κάποιον ιδιώτη ας βοηθήση γιατί λόγω απόστασης(κρήτη) δεν υπάρχει η δυνατότητα να επισκεφτω προσωπικά κάποιο μαγαζί για να εχω μια γνώμη.Ευχαριστώ
 




Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.457
Reaction score
50.618
- δεν έχω να σου συστήσω κάποιο μαγαζί κοντά σου , αλλά έχει κάποιους συντοπιτες σου το φόρουμ που γνωρίζουν καλά το άθλημα

- υπομονή και κάποιος θα το δει, στο μεταξύ εάν βρήκες τις μπίλιες, ψάξου στο διαδίκτυο μήπως και το φτιάξεις μόνος σου

- και όχι βιασύνες
 

PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
- δεν έχω να σου συστήσω κάποιο μαγαζί κοντά σου , αλλά έχει κάποιους συντοπιτες σου το φόρουμ που γνωρίζουν καλά το άθλημα

- υπομονή και κάποιος θα το δει, στο μεταξύ εάν βρήκες τις μπίλιες, ψάξου στο διαδίκτυο μήπως και το φτιάξεις μόνος σου

- και όχι βιασύνες
Και να τους πει οταν βρεθουνε,να του τραβηξουν και λιγο το αυτι :p
 

Μηνύματα
793
Reaction score
1.152
Πόσες μπίλιες έχεις βρει; έφυγαν μόνο από τη μια πλευρά ή κι απ' τις δύο;
 

Μηνύματα
18
Reaction score
2
Aπο τις μπίλιες έχω βρει 11, αλλά (επειδή ο διάολος με έβαλε.. )πείραξα και την βίδα του κάθετου άξονα,(τώρα μπορείτε να βαράτε), οπότε δεν ξέρω πόσες μπίλιες έχουν χαθεί ! Αν δεν βρεθούν οι μπίλιες μπορώ να τις βρώ απο αλλού π.χ διαδύκτιο?
 

PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
Φυσικα αλλα ειναι σημαντικο να υπολογισεις το σωστο μεγεθος και υλικο
 

Μηνύματα
793
Reaction score
1.152
Έχουν φύγει δηλαδή κι από τις 2 πλευρές, αν λείπει έστω και μια δε γίνεται επιδιόρθωση αν δεν αντικατασταθεί.
[DOUBLEPOST=1552684879][/DOUBLEPOST]Δύσκολα θα βρεις ίδιο μέγεθος και ίδιο υλικό μπίλια, μπορείς να τον στείλεις εδώ http://www.audioorigami.co.uk/ για επιδιόρθωση, θα το πληρώσεις βέβαια αλμυρά.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.611
Μηνύματα
2.867.851
Members
37.939
Νεότερο μέλος
geo kok
Top