Πρόβλημα σε τηλεόραση Samsung

Μηνύματα
7
Reaction score
1
Καλημέρα σε όλους
Στις 16/11 αγόρασα από μεγάλο πολυκατάστημα μια τηλεόραση 65 ιντσών Samsung 8k 800C.
Στις 26/11 την άνοιξα στο Σπιτι και παρατήρησα ότι ήταν στραβια… Η έκπληξη μου όμως ήταν μεγαλύτερη όταν αφού την έβαλα σε λειτουργία παρατήρησα ότι είχε στην οθόνη 4 μαύρες κύλιδες σταθερά στην οθόνη στη μέση και λίγο αριστερά
Επικοινώνησα με το κατάστημα και αφού πέρασα και από εκεί μου είπαν οτι είναι φυσιολογικό στις Samsung ….😡😡 Μου έδειξαν μάλιστα μια εκθεσιακή 75αρα που έπαιζε και είδα ότι και αυτή δεν ήταν και πολύ ίσια……
Στις 28/11 ήρθαν από την εταιρεία από την εταιρεία και την πήραν και μου είπαν ότι είναι θεόστραβη….και ότι κακώς την ανοιξα( λες και μπορούσα να την ανοίξω στο μαγαζί)…
Την πήρα και τώρα έχει ξεκινήσει ο γολγοθάς μου να αποδείξω ότι δεν την στράβωσα εγώ…και τι θα γίνει με την εικονα
Όλα αυτά για μια τηλεόραση 2.5 χιλιάδων ευρώ η οποία λειτούργησε 48 ώρες…
Σε στέλνω μια εικόνα από την οθόνη όταν έπαιζε μήπως ξέρει κάποιος περί τίνος πρόκειται….
 

Attachments


Μηνύματα
2.127
Reaction score
5.590
Καλημέρα σε όλους
Στις 16/11 αγόρασα από μεγάλο πολυκατάστημα μια τηλεόραση 65 ιντσών Samsung 8k 800C.
Στις 26/11 την άνοιξα στο Σπιτι και παρατήρησα ότι ήταν στραβια… Η έκπληξη μου όμως ήταν μεγαλύτερη όταν αφού την έβαλα σε λειτουργία παρατήρησα ότι είχε στην οθόνη 4 μαύρες κύλιδες σταθερά στην οθόνη στη μέση και λίγο αριστερά
Επικοινώνησα με το κατάστημα και αφού πέρασα και από εκεί μου είπαν οτι είναι φυσιολογικό στις Samsung ….😡😡 Μου έδειξαν μάλιστα μια εκθεσιακή 75αρα που έπαιζε και είδα ότι και αυτή δεν ήταν και πολύ ίσια……
Στις 28/11 ήρθαν από την εταιρεία από την εταιρεία και την πήραν και μου είπαν ότι είναι θεόστραβη….και ότι κακώς την ανοιξα( λες και μπορούσα να την ανοίξω στο μαγαζί)…
Την πήρα και τώρα έχει ξεκινήσει ο γολγοθάς μου να αποδείξω ότι δεν την στράβωσα εγώ…και τι θα γίνει με την εικονα
Όλα αυτά για μια τηλεόραση 2.5 χιλιάδων ευρώ η οποία λειτούργησε 48 ώρες…
Σε στέλνω μια εικόνα από την οθόνη όταν έπαιζε μήπως ξέρει κάποιος περί τίνος πρόκειται….
Σήμερα ειναι η τελευταια ημερα,βιασου για να τελειωνεις.


 

Μηνύματα
7
Reaction score
1
Σήμερα ειναι η τελευταια ημερα,βιασου για να τελειωνεις.


Σήμερα ειναι η τελευταια ημερα,βιασου για να τελειωνεις.


Καλημέρα
Αύριο μου είπαν θα τη δει ο Τεχνικος.
Αν κάνω αίτηση υπαναχώρησης και αύριο μου πουν για αντικατάσταση συσκευής τι γίνεται ξέρεις??
Σε ευχαριστώ!!!
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.714
Reaction score
28.072
Σήμερα ειναι η τελευταια ημερα,βιασου για να τελειωνεις.


Αν η αγορά έγινε online ναι, αν έγινε σε κατάστημα όχι. Επίσης όπως λέει αν αγοράστηκε με τιμολόγιο πάλι όχι.

Κρατάω και μια επιφύλαξη για την ανοιχτή συσκευασία, ακόμα και αν έγινε online αγορά.
 

Μηνύματα
7
Reaction score
1
Αν η αγορά έγινε online ναι, αν έγινε σε κατάστημα όχι. Επίσης όπως λέει αν αγοράστηκε με τιμολόγιο πάλι όχι.

Κρατάω και μια επιφύλαξη για την ανοιχτή συσκευασία, ακόμα και αν έγινε online αγορά.
Σε κατάστημα αγόρασα με απόδειξη..
Αλλά τι έπρεπε να κάνω να την ανοίξω στο μαγαζί???
Σε ευχαριστω
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.714
Reaction score
28.072
Σε κατάστημα αγόρασα με απόδειξη..
Αλλά τι έπρεπε να κάνω να την ανοίξω στο μαγαζί???
Σε ευχαριστω
Ακόμα και online να γινόταν υπάρχει η πιθανότητα να μην μπορεί να επιστραφεί επειδή άνοιξε. Δεν θυμάμαι ακριβώς τι γίνεται εδώ.

Μετά από "παρόμοιο" πρόβλημα σε αγορά 65άρας Samsung που έκανε συγγενείς, η μόνη επιλογή είναι να την ανοίξουν και να την εγκαταστήσουν αυτοί. Ο πελάτης δεν αγγίζει τίποτα.

Εμάς μας πήρε περίπου ένα μήνα και πολύ επιμονή για να βγάλουμε άκρη. Ότι γίνει θα γίνει μόνο από την αντιπροσωπεία.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.431
Reaction score
125.784
Δυστυχώς, έχει στηθεί έτσι το παιχνίδι, ώστε να χρειάζεται να αγοράσεις και "υπηρεσία εγκατάστασης" για να έχεις οποιαδήποτε αξίωση επιστροφής.
 

Μηνύματα
7
Reaction score
1
Δεν το ηξερα να σας πω την αλήθεια. Μόνο επέκταση εγγύησης έκανα...
Ξέρει κάποιος όμως αυτές οι μαύρες κιλήδες τι είναι και αν φτιάχνονται εύκολα?
 



alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.714
Reaction score
28.072
Έχεις την συσκευασία; Είδες αν έχει χτυπήματα ή σκισίματα; Το άσπρο κάλυμμα που ήταν τυλιγμένη ήταν όπως πρέπει; Ήταν σωστά συσκευασμένη;
 


Μηνύματα
7
Reaction score
1
Έχεις την συσκευασία; Είδες αν έχει χτυπήματα ή σκισίματα; Το άσπρο κάλυμμα που ήταν τυλιγμένη ήταν όπως πρέπει; Ήταν σωστά συσκευασμένη;
Την πήραν κανονικά στο κουτί της.. Με όλα τα χαρτιά σακουλάκια κλπ...
Μην κάνεις πίσω με ΤΙΠΟΤΑ!
Αλοίμονο μην δεχθείς να χρεωθείς κάτι που δεν έκανες...
Μήπως πρέπει να συμβουλευτώ νομικό και να τους κάνω ένα χαρτί?
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.714
Reaction score
28.072
O νομικός θα σου πει να περιμένεις απάντηση πρώτα. Το χαρτί που θα είχε κάποια αξία κοστίζει 😉
 


Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • spylab
    Shalom
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.688
Μηνύματα
2.869.971
Members
37.945
Νεότερο μέλος
belg1960
Top