Πρόβλημα σε YAMAHA CD-S2000

Μηνύματα
90
Reaction score
577
Πρόκειται για μηχάνημα που δουλεύει ελάχιστα, ίσως 2-3 φορές το χρόνο και μου δημιουργεί πρόβλημα στο open-close, άλλοτε κλείνει και μένει στο close χωρίς να αρχίσει να διαβάζει, άλλοτε μένει στο open χωρίς να ανοίγει, άλλοτε μένει ανοιχτό και γράφει close...
Το έχω πάει δυο φορές σε εξουσιοδοτημένο, υποτίθεται επισκευάστηκε, δουλεύει όταν το παραλαμβάνω, αλλά μετά από λίγο καιρό ξανά τα ίδια.
Το πρόβλημά μου είναι λόγω της πολύ αραιής χρήσης ότι δεν μπορώ να επικαλεστώ την εγγύηση της επισκευής και εκτός του ότι ξαναπληρώνω, έχω και την ταλαιπωρία του βάλε-βγάλε-κουβάλα- μια ώρα να το πας- μια ώρα να πας να το παραλάβεις κλπ κλπ.
Χθες δοκίμασα και το άφησα πολύ ώρα εκτός τροφοδοσίας και δούλεψε μετά, αλλά μόνο μια φορά...
Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη...
 

Μηνύματα
27.721
Reaction score
26.041
Πέρα από ιμάντα που μάλλον θα θέλει , χρειάζεται και αλλαγή του τερματικού διακόπτη .
Δοκίμασε κάποιο άλλο service , εκτός αυτού που το πηγαίνεις .
 

ika

News
Μηνύματα
14.504
Reaction score
13.348
στο service που το πήγες, σου αλλάξαν τον ιμάντα του συρταριού?
Νέος ιμάντας δεν μπορεί να μην κρατάει 5-10 χρόνια.
 

Μηνύματα
90
Reaction score
577
Δεν μου είπαν κάτι για αλλαγή ιμάντα. Ότι άλλαξε κάποιο τρανζίστορ μου είπε...:errwhat:
 

Μηνύματα
27.721
Reaction score
26.041
Λίγο δύσκολο το βλέπω.
Αν άλλαξε διακόπτη , και έβαλε προβληματικό μπορεί . Τρανζίστορ , για το άνοιγμα κλείσμο του συρταριού , κουφό μου φαίνεται.
 




Μηνύματα
118
Reaction score
38
Παρόμοια θέματα παρουσιάζουν πολλά Yamaha CD Players .Κάποιος μικροδιακόπτης αστοχεί μου είχαν πει στο εξουσιοδοτημένο.Αντικαταστάθηκε πάλι τα ίδια, μέχρι που αλλάχτηκε όλος ο μηχανισμός με καινούργιο ,ήμουν ακόμη σε εγγύηση.Πίεσε για αλλαγή να θες να κρατήσεις το Player. Α κ ένα "tip".To θέμα το έβγαζε έπειτα από παρατεταμένη "ακινήσια".Από τότε κάθε δυο-τρεις μέρες το βάζω να παίζει κάτι...για το φόβο των Ιουδαίων.
 

Μηνύματα
90
Reaction score
577
Παρόμοια θέματα παρουσιάζουν πολλά Yamaha CD Players .Κάποιος μικροδιακόπτης αστοχεί μου είχαν πει στο εξουσιοδοτημένο.Αντικαταστάθηκε πάλι τα ίδια, μέχρι που αλλάχτηκε όλος ο μηχανισμός με καινούργιο ,ήμουν ακόμη σε εγγύηση.Πίεσε για αλλαγή να θες να κρατήσεις το Player. Α κ ένα "tip".To θέμα το έβγαζε έπειτα από παρατεταμένη "ακινήσια".Από τότε κάθε δυο-τρεις μέρες το βάζω να παίζει κάτι...για το φόβο των Ιουδαίων.
Ελπίζω να μην χρειαστεί να αλλαχτεί όλος ο μηχανισμός γιατί εμένα είναι εδώ και χρόνια εκτός εγγύησης...
 

Μηνύματα
118
Reaction score
38
Πραγματικά, στο εύχομαι γιατι είναι ταλαιπωρία.Εμένα μου έτυχε στα πρώτα lockdown και περίμενα αρκετά να έρθει ο ανταλλακτικός μηχανισμός.Ελπίζω να βρεις άκρη .
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.005
Μηνύματα
2.885.092
Members
37.975
Νεότερο μέλος
Sonic10
Top