Πρόβλημα στον 3060;

Μηνύματα
182
Reaction score
399
Καλησπέρα σε όλους και καλό μήνα.
Σε μένα δεν ξεκίνησε καλά η άνοιξη μου φαίνεται.

Έχω έναν Yamaha 3060 ο οποίος συνδέεται σε έναν Crown 2502 και αυτός με τη σειρά του σε Focal 936. Μέχρι χτες και για καιρό, πολύ καλή η συνεργασία των παραπάνω, μέχρι σήμερα που τα άνοιξα για να ακούσω μουσική και άκουσα ενα crackling noise. Άλλαξα καλώδιο από τον Yamaha προς τον crown, έσφιξα καλά τα βύσματα σε ενισχυτές και ηχεία, αλλά το κρκρκρκρκρ παραμένει. Δεν είναι δυνατό αλλά πριν δεν υπήρχε και φυσικά με ενοχλεί.

Τελικά δοκίμασα να σβήσω τον Yamaha, κρατώντας τον crown ανοιχτό, και ο θόρυβος σταμάτησε. Υπάρχει θέμα με κάποιο ρελέ στον 3060; Υπάρχει εύκολη λύση ή πρεπει να πάει σε ηλεκτρονικό; Και αν πρέπει έχετε να προτείνετε κάποιον στην Θεσσαλονίκη ή να το πάω σε οποιον βρω εδω που είμαι στην Δράμα;

Ευχαριστώ
 

Μηνύματα
7.219
Reaction score
4.602
Εφόσον κρίνεις ότι είναι ο γιαμαχα γιατί δεν τον στέλνεις στο service της ?
 

Μηνύματα
182
Reaction score
399
Τον ειχα αγοράσει από εξωτερικό. Καινούριο μεν, αλλά από εξωτερικό.
 

Μηνύματα
7.219
Reaction score
4.602
Ε και ?
Θα πληρωσεις έτσι κ αλλιώς
Πυγαινε το σε εξουσιοδοτημένο.
Τουλάχιστον θα εχεις σωστό σέρβις
 

Μηνύματα
182
Reaction score
399
Ρε φίλε αν είναι δυνατόν.. έφταιγαν οι καινούριες λάμπες που έβαλα σε ένα φωτιστικό πιο πέρα. Ενώ δοκίμαζα άλλα pre-outs και ένα δευτερο crown, είπα δε γαμ*ται.. και πριν τα κλείσω όλα, έσβησα το φωτιστικό. Μηδέν θόρυβος!

Λέω τι έγινε; Λες; Ξανάβω το φως, επανέρχεται ο θόρυβος. Άι σιχτιρ με τις wifi λαμπες μου μέσα. Όλα κομπλέ. Μουσική στο σκοτάδι. 😁
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.323
Μηνύματα
2.858.524
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top