Πυρκαγιές, πλημμύρες, φυσικές καταστροφές


gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.602
Reaction score
4.137

Για όποιον δεν ξέρει, είναι βορείως των Βασιλικών κτημάτων και πυκνό δάσος με πολύ πεύκο.
Αν φύγει προς δύση, αντίο Πάρνηθα. Αν πάει βόρεια, αντίο Ιπποκράτειος Πολιτεία..
Προς ανατολή θα ριμάξει ό,τι έχει απομείνει στο Πολύδροσο..

:(
 



Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.403
Reaction score
74.689
Πολύδροσο
Πολυδένδρι.


Μόλις με πήρε τηλέφωνο ο απο κάτω γείτονας, αυτός που με καρφώνει οπότε καίω τα χόρτα αντί να τα πετάω στο διπλανό όπως αυτός...
Τον έβαλα να μπει στον κήπο, που είναι όπως και το σπίτι άθικτος!!! 😍😍😍

Δεν είμαι άστεγος κορίτσια!
 

ika

News
Μηνύματα
14.002
Reaction score
12.978
 

Μηνύματα
29.250
Reaction score
23.290
Πολυδένδρι.


Μόλις με πήρε τηλέφωνο ο απο κάτω γείτονας, αυτός που με καρφώνει οπότε καίω τα χόρτα αντί να τα πετάω στο διπλανό όπως αυτός...
Τον έβαλα να μπει στον κήπο, που είναι όπως και το σπίτι άθικτος!!! 😍😍😍

Δεν είμαι άστεγος κορίτσια!
ΑΝΤΕ ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΣΥ....

ΜΑΣ ΑΓΧΩΣΕΣ...

ΔΕΝ ΤΟΥΛΕΓΕΣ ΝΑ ΜΕΤΡΗΣΕΙ Τ ΑΝΑΣΚΕΛΑΤΑ? :party: :party:
 



Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.222
Reaction score
27.786
Τον έβαλα να μπει στον κήπο, που είναι όπως και το σπίτι άθικτος!!!

Δεν είμαι άστεγος κορίτσια!
Μπράβο Δημήτρη, πολύ ωραία, χαίρομαι.
Οι γεννήτριες και οι αντλίες που έχεις δούλεψαν ή δεν τις έβαλες καθόλου και απλά φύγατε χθες;
 



gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.602
Reaction score
4.137
Πολυδένδρι.
Εχμ, Δροσοπηγή ήθελα να γράφω, έχω χάσει τη μπάλα o_O


Μόλις με πήρε τηλέφωνο ο απο κάτω γείτονας, αυτός που με καρφώνει οπότε καίω τα χόρτα αντί να τα πετάω στο διπλανό όπως αυτός...
Τον έβαλα να μπει στον κήπο, που είναι όπως και το σπίτι άθικτος!!! 😍😍😍

Δεν είμαι άστεγος κορίτσια!
:party:
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.729
Reaction score
83.485
Επιστρέψαμε χθες στο εξοχικό της Νέας Μάκρης μετά από απουσία 2 εβδομάδων. Οι γείτονες μας είπαν ότι τις τελευταίες μέρες έπεφταν συνεχώς στάχτες από τη φωτιά της Εύβοιας. Πράγματι, όλος ο κήπος ήταν γεμάτος.

Σήμερα το πρωί ήρθα στον Σχινιά και νομίζω ότι χιονίζει. Η ατμόσφαιρα είναι αποπνικτική, σου καίει τον λαιμό. Έχουν ενωθεί οι κάπνες από την Εύβοια και τις Αφίδνες.


Έβγαλα μία πρόχειρη πανοραμική φωτογραφία του ουρανού προς την πλευρά της φωτιάς. Είναι μεγάλη και δεν τη δέχεται ο server του φόρουμ.


 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.373
Reaction score
125.442
Ούτε ασχολήθηκα. Δεν είχε νόημα.
Ίσως να είχε νόημα να αφήσεις ανοιχτά τα ποτισματα, έστω ένα γκαζόν γύρω γύρω από το σπίτι, ας είναι και μουλιασμενα.

Δε ξέρω αν όντως μπορεί να βοηθήσει κάτι τέτοιο σε περίπτωση φωτιάς, αλλά κακό δε κάνει κιόλας.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.853
Reaction score
77.448
Μόλις με πήρε τηλέφωνο ο απο κάτω γείτονας, αυτός που με καρφώνει οπότε καίω τα χόρτα αντί να τα πετάω στο διπλανό όπως αυτός...
άντε να αγαπηθείτε τώρα :laugh:
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.647
Reaction score
27.990
Κόβουν το νερό σε τέτοιες περιπτώσεις για να γεμίζουν γρήγορα από τους κρουνούς.

Εμείς το 2012 δεν είχαμε νερό και για 2-3 μέρες (δεν θυμάμαι) ούτε ρεύμα. Ας είναι καλά η γεννήτρια.

Edit: ωπ, μόλις έπεσε το ρεύμα.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.729
Reaction score
83.485
Σχετικά με τις διακοπές του ρεύματος:


Στα ανατολικά προάστια αυτή τη στιγμή δεν έχει ούτε ρεύμα ούτε νερό.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.403
Reaction score
74.689
Ίσως να είχε νόημα να αφήσεις ανοιχτά τα ποτισματα, έστω ένα γκαζόν γύρω γύρω από το σπίτι, ας είναι και μουλιασμενα.

Δε ξέρω αν όντως μπορεί να βοηθήσει κάτι τέτοιο σε περίπτωση φωτιάς, αλλά κακό δε κάνει κιόλας.

Δεν νομίζω να κάνει τίποτα ένα κατάβρεγμα, αλλά προφανέστατα κάνει μεγάλη δουλειά το βαθύ πότισμα και όλα τα νερά που ρουφάνε από τον βόθρο τα δέντρα της δυτικής πλευράς απ' όπου ήρθε η φωτιά.. 😍

Έχω 12 κυβικά δεξαμενές.
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.866.869
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top