Πυρκαγιές, πλημμύρες, φυσικές καταστροφές


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.391
Reaction score
93.970
Απαγόρευση κυκλοφορίας στον Κηφισό και την παραλιακή από τη 1 έως τις 8 το πρωί αποφασίστηκε στην έκτακτη σύσκεψη που πραγματοποιήθηκε, με εντολή του Κυριάκου Μητσοτάκη, στην Πολιτική Προστασία, με αντικείμενο τη διαχείριση της κατάστασης που έχει προκύψει από τα έντονα καιρικά φαινόμενα της κακοκαιρίας "Μπάλλος". Παράλληλα, κλειστές θα είναι οι δημόσιες υπηρεσίες στην Αττική, καθώς και τα σχολεία σε πολλές περιοχές της χώρας.
 

Μηνύματα
13.611
Reaction score
6.566
Περι Κηφισού ποταμού......


Σκεφτείτε τι νερο θα κατέβει από τα (φετινά) καμμένα.....εκεί αν βρέξει όσο λένε,θα υπάρχει πρόβλημα.Αλλά δεν είναι λύση να στείλεις αστυνομία και στρατό,είναι απλά ένα μέτρο για να μην πνιγούν μερικοί ανόητοι (περίεργοι).Η πλημμύρα θα γίνει έτσι και αλλιώς ,οι ζημιές το ίδιο και τελικά μπορεί να έχουμε και θανάτους (από τις κατοικημένες περιοχές δίπλα στο ποτάμι).
 




abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.391
Reaction score
93.970
Είναι εντελώς για γέλια...

"Αδυνατούμε να κρατήσουμε τα φρεάτια ανοικτά, οπότε θα κρατήσουμε τον Κηφισό κλειστό."
Αν πνιγεί όμως κάποιος στον Κηφισό θα λέτε γιατί δεν τον έκλεισαν!
 


gid

Μηνύματα
7.318
Reaction score
8.541
Αν πνιγεί όμως κάποιος στον Κηφισό θα λέτε γιατί δεν τον έκλεισαν!
Δεν ξέρω ποιοί θα το λένε, εγώ δε θα είμαι μεταξύ τους.

Αν πνιγεί κάποιος στον Κηφισό, θα φταίει ο ίδιος που δεν προστάτεψε τον εαυτό του, και όσοι άχρηστοι ανευθυνοϋπεύθυνοι αδιαφόρησαν για τα φρεάτια, κατά την προσφιλή τους συνήθεια.
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.391
Reaction score
93.970
Κοίτα ποιος μιλάει πάλι! >:(

 

Μηνύματα
700
Reaction score
1.344
Μιλάνε και οι νεοδημοκράτες πλην οι προσκείμενοι του Ραντανπλαν επίσης όσοι πνίγονται, δυστυχώς τούτη η χώρα πάσχει από την ίδρυση του όμως η αδιαφορία δυο χρόνια τώρα έχει κτυπήσει κόκκινο έλεος πια.>:(
 



gid

Μηνύματα
7.318
Reaction score
8.541
Μιλάνε και οι νεοδημοκράτες πλην οι προσκείμενοι του Ραντανπλαν επίσης όσοι πνίγονται, δυστυχώς τούτη η χώρα πάσχει από την ίδρυση του όμως η αδιαφορία δυο χρόνια τώρα έχει κτυπήσει κόκκινο έλεος πια.>:(
Θαρρώ εκεί γύρω στο Γιούλη του 19 ήταν που η αδιαφορία της πολιτείας άρχισε να παίρνει τα πάνω της.... Τι λες κι εσύ σύντροφε;
 

Μηνύματα
700
Reaction score
1.344
Αγαπητές ειρωνεία και μόνο ειρωνεία όταν ακόμη και το 112 έστειλε μήνυμα τη στιγμή που κινδύνευαν στο σχολείο τα παιδάκια ή στο λεωφορείο που όλοι είδαμε.
.... τι κάνουν οι ειδήμονες πχ για την Εύβοια που φώναζαν φύγετε μη σας κάψουμε ; Εγώ δεν είμαι επιστήμονας μα θα έστρωνα τους κατοίκους τους εθελοντές το στρατό ΟΛΟΥΣ για να σώσουμε ότι μπορούμε τη περιοχή από τις κακοκαιρίες.

Και κυρίως δε θα έδινα προαγωγή στους Υπεύθυνους για το ΜΑΤΙ....τους βράβευσε και γιατί;
ΤΟΥΣ ΒΡΑΒΕΥΣΕ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ;
 
Last edited:


Μηνύματα
700
Reaction score
1.344
ΣΤΗΝ ΜΑΝΔΡΑ ΠΝΙΓΗΚΕ ΚΟΣΜΟΣ...

ΣΤΟ ΜΑΤΙ ΚΑΗΚΕ ΚΟΣΜΟΣ...

ΚΙ ΑΥΤΟΙ....ΨΩΛΗ ΜΟΥ ΡΑΒΔΙ ΜΟΥ...ΜΑ ΟΛΟΤΕΛΑ ΛΕΜΕ!

ΝΤΡΟΠΗ ΡΕ ΖΩΑ....
Ντροπή στα ΖΩΑ που ψήφισαν εκείνους που Πτωχευσαν τη Πατρίδα και αναρωτιέμαι αν το σπιτι τους που επεσε λόγω απατεώνα μηχανικού αρχιτέκτονα θα του ξανα ανέθετε το εκ νέου κτισιμο ; ΠΟΙΟ ΖΩΟ ΘΑ ΤΟΕΚΑΝΕ
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.638
Reaction score
77.059
παρακαλώ ας ηρεμήσουμε λίγο με τους χαρακτηρισμούς....
 




Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.314
Μηνύματα
2.858.234
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top