Πωλουνται ηχεια οβαλ 6χ9 δαιρουμενα MBQUART RCE 269

Μηνύματα
2.796
Reaction score
203
Αποφασησα να πουλησω τα παραπανω ηχειακια μου,σειρας reference,τα οποια παιξανε περιπου 6 μηνες στο αμαξι μου BMW E 36 318 IS COUPE.Εδω και 6-7 μηνες τα εχω βγαλει γιατι ετσι περναει πιο πολυ μπασο απο το σαμπ μεσα στο αμαξι.Ειναι διαιρουμενα η' και ομοαξονικα,οτι θελεις τα κανεις.Δωρο οι πλαστικες βασεις-ανταπτορες για να μπουνε κουτι σε οποιον εχει bmw Ε 36.Τα κροσοβερ διαθετουνε λαμπα προστασιας για το tweeter.Εχουνε πολυ καλη ποιοτητα μουσικης,αρκετο μπασο αν δεν θελει καποιος να βαλει σαμπ και δεν εχουνε ζοριστει καθολου.Το μονο τους ελατωμα ειναι οτι.......θελουνε βαρβατο ενισχυτη για να παιξουνε οπως πρεπει.Πριν ενα χρονο περιπου που τα αγορασα ειχανε τιμη καταλογου στα 360 ευρω περιπου μαζι με τις βασεις για bmw.

2 δρομων
115 w rms
tweeter 19mm
split/coaxial
88 db
 

Attachments







Μηνύματα
238
Reaction score
19
Re: Απάντηση: Re: Πωλουνται ηχεια οβαλ 6χ9 δαιρουμενα MBQUART RCE 269

Όταν λες βαρβάτο ενισχυτή τί ακριβώς εννοείς?
 

Μηνύματα
2.796
Reaction score
203
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Πωλουνται ηχεια οβαλ 6χ9 δαιρουμενα MBQUART RCE 269

Όταν λες βαρβάτο ενισχυτή τί ακριβώς εννοείς?
Με 50 βατ rmw απλα θα τα ακους να παιζουνε και με καλη ενταση.Αν φανε καμια 80-90 βατ rms απο καλο και ''καθαρο'' ενισχυτη,τοτε θα δεις τι εχεις πραγματικα στα χερια σου η' μαλον στην εταζιερα.Πολυ καθαρος ηχος και μπασακι που νομιζεις οτι βγαινει απο σαμπ 10'' μικρης δυναμης.Οταν την,μια και μοναδικη φορα,που τους εριξα περι τα 100 βατ rms απο τον xetec p4,εβαλα ενα ρεμπετικο cdακι να ακουσω,επαθα πλακα και εγω αλλα και οσοι τα ακουσανε να κελαηδανε.Ακουγες μπαγλαμαδακι και τουμπερλεγκι που σου συκωνωτανε η τριχα.Φυσικα τετοια ηχεια δεν μπορεις να τα εχεις ποτε στο τερμα γιατι,εκτος απο το οτι η θεση τους πισω ειναι για να ακουνε ελαφρα μουσικη οι πισω επιβατες (χωρις να ποναει το κεφαλι τους) σου χαλαει και η στερεοφωνικη εικονα γενικοτερα.Τωρα αν καποιος θελει να ακουει δυνατα απο ολο το αμαξι,απλα ανεβαζεις τον ενισχυτη και σκασιλα σου για τους κακομοιρους τους πισω.:142:
 




Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.641
Μηνύματα
2.870.470
Members
37.925
Νεότερο μέλος
Demetriiosk71
Top