ΣΤΟΚΧΟΛΜΗ

Μηνύματα
14.645
Reaction score
1.564
Η επιθυμία μου να δω τον κόσμο με πήγε αυτή τη φορά στην ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ, ΜΑΓΕΥΤΙΚΗ Στοκχόλμη.


Απολαύστε.



(Σημ. βαριέμαι να κάνω διορθώσεις οπότε θα δείτε ωμό υλικό :137:)
 




Μηνύματα
14.645
Reaction score
1.564
Να σας γράψω ένα περιστατικό και οι συγκρίσεις δικές σας.


Πάω στο μετρό να βγάλω εισιτήριο. Λέω στον υπάλληλο "καλημέρα, χρόνια πολλά. Θα ήθελα ένα εισιτήριο".

Μου απαντάει χαμογελώντας "το εισιτήριο είναι πολύ ακριβό αλλά επειδή μου είπες χρόνια πολλά πέρνα έτσι χωρίς εισιτήριο".
 










Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.884
Reaction score
34.294
πολυ ομορφες φωτο Γιωτα!

δωσε κι αλλο πραμα στο λαο!

ειναι πανεμορφη η ατιμη η Σουηδια

Κατι χαζο να ρωτησω, βλεπω αδειους τους δρομους??

Μου αρεσε πολυ η παρακατω

ομορφες γραμμες, συμετρια, 1ο-2ο-3ο πλανο σε σειρα!

 

Μηνύματα
2.258
Reaction score
249
Απάντηση: ΣΤΟΚΧΟΛΜΗ

μπραβο πολυ ωραιες

σημ δηλαδη οι σουηδοι δε λενε χρονια πολλα μεταξυ τους γιατι αν λεγανε θα τους αφηνε να περνουν δωρεαν ολοι
(πραγματικα μου κανει εντυπωση)
 

Μηνύματα
10.413
Reaction score
4.859
Απάντηση: ΣΤΟΚΧΟΛΜΗ

Θέλουμε κι άλλες!
Το χιόνι που είναι όμως; Έχουμε στην Καστοριά (σε συνδυασμό με -6 το πρωί...) και δεν έχουν στην Στοκχόλμη;
 

Μηνύματα
14.645
Reaction score
1.564
Είχε πολύ κόσμο απλά εγώ περίμενα να περάσει για να πετύχω άδειο το σκηνικό :138:
 

Μηνύματα
14.645
Reaction score
1.564
Re: Απάντηση: ΣΤΟΚΧΟΛΜΗ

Θέλουμε κι άλλες!
Το χιόνι που είναι όμως; Έχουμε στην Καστοριά (σε συνδυασμό με -6 το πρωί...) και δεν έχουν στην Στοκχόλμη;

Δε χιόνισε. Το Σάββατο το πρωί που πήγαινα προς το αεροδρόμιο είδα λίγο έξω από το κέντρο της πόλης ελάχιστο χιόνι στο πλάι του δρόμου.

Για τα δεδομένα της πόλης είχε "ζέστη". Συνήθως, τέτοια εποχή έχουν -20 βαθμούς. Τις μέρες που ήμουν εκεί (δηλ την προηγούμενη εβδομάδα) είχε +8 και κυμαινόταν εκεί γύρω. Μόνο τις 2 τελευταίες μέρες έπιασε κρύο και έπιασε 0 βαθμούς και -1 όπου τι να σου κάνουν τα εσωθερμικά...

Υ.Γ. Ξεκινάει να νυχτώνει από τις 3:30 το μεσημέρι.
 

Μηνύματα
14.645
Reaction score
1.564








Αριστερά, βλέπετε το μουσείο Vasa όπου μέσα υπάρχει ένα ολόκληρο πλοίο του 17ου αιώνα εξαιρετικά διατηρημένο.
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.685
Μηνύματα
2.869.905
Members
37.945
Νεότερο μέλος
konstantinos2k
Top