ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ για ΑΚΡΟΑΣΗ

Status
Not open for further replies.

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Καλα , καλα διωξτε με να δω τι θα καταλαβετε... :lol:

Τελος παντων δεν ειμαστε μονο εννεα, ειμαστε λιγοι παραπανω αλλα ας κανω το χατηρι του Γιωργου.Αλλα μονο για δυο επιπλεον.Για να ειμαστε σχετικα ανετα. :wink:
 

Μηνύματα
4.496
Reaction score
2
Είναι και άλλοι δύο φίλοι,οι οποίοι λόγω τεχνικού προβλήματος με τον υπολογιστή τους,μέχρι να μπορέσουν να έχουν πρόσβαση και να το επιβεβαιώσουνοι ίδιοι,με παρακάλεσαν να τους δηλώσω εγώ.

Είναι οι,Νικήτας Χρήστος,και Γιώργος Καραχάλιος.

Τώρα μετά απο αυτούς τους δύο,φοβάμαι ότι άλλες θέσεις, ΔΕΝ υπάρχουν για την συγκεκριμένη συνάντηση ακρόασης,εκτός εάν υπάρξουν ακυρώσεις. :|
Εάν κάποιος ενδιαφέρεται,ας το δηλώσει και στην πορεία βλέπουμε.
 

Μηνύματα
6.454
Reaction score
205
Αγαπητέ Γιώργο MAC , σε ευχαριστώ για την προεγγραφή μου στην λίστα συμμετοχής .

G.Kar
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Καλως οριζω τον Γιωργο!

Μου φαινεται πως θα παιξουμε πολυ σε αυτη την συγκεντρωση.

Να, τωρα μολις καποιο πουλακι μου ψιθυρισε πως θα εχουμε και....




Πουλακι, πουλακι ειναι αληθεια?
 


Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Εεεε θα βρούμε βρε μια καρέκλα και για σένα. Τα ηχεία σου θα τα αναλάβω προσωπικά κάνοντας φιλότιμες προσπάθειες να τα χαλάσω :lol:

Ευχαριστούμε Νικ!
 


Μηνύματα
4.496
Reaction score
2
Ακόμη γνωρίζω ότι υπάρχουν και άλλοι φίλοι που ακόμη και τηλεφωνικός μου ζήτησαν την συμμετοχή τους,όμως δυστυχώς,θα κανονίσουμε και άλλη συγκέντρωση με τα συγκεκριμένα μηχανήματα,οπότε γράψτε το εδώ μέσα εάν θέλετε και προγραμματίζουμε την επόμενη συνάντηση.
 

Μηνύματα
6.785
Reaction score
152
ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ Η ΛΕΞΗ ΥΑΜΑΗΑ ΘΑ ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΤΡΕΞΩ ΑΛΛΑ ΤΑ ΔΙΑΜΑΝΤΙΑ ΤΑ ΕΧΩ ΞΑΝΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΑΦΟΡΑ(!) ΚΑΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΚΑΠΟΙΕΣ.....ΟΚΤΑΒΕΣ ΚΑΙ ΑΔΙΑΚΟΠΗ ΤΖΑΖ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΤΟΥ ΗΧΟΥ ΠΟΥ ΠΑΡΑΓΕΤΑΙ, ΟΠΟΤΕ Δ Ε Ν ΕΡΧΟΜΑΙ :!: :!: :!: ............... :| :| :| :| :| :| :| :|
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
ΟΚ τι ώρα να περάσω να σε πάρω? :lol:


p.s. Κάποιος πρέπει να σου την έσπασε πολύ με τη τζαζ εσένα :wink:
 

Μηνύματα
950
Reaction score
495
Γιώργο ευχαριστώ πολύ που το διευθέτησες το θέμα με την συμμετοχή μου στην

συνάντηση κι ασχολήθηκες προσωπικά. Θέλω να δω στην πράξη οι Γιαπωνέζοι εάν

θέλουν τι μπορούν να κάνουν. Επίσης θα χαρώ πολύ να γνωρίσω κι άλλα

μέλη του φόρουμ. :)
 



Μηνύματα
4.496
Reaction score
2
Ισχύει για όλους,ιδιαιτέρως όμως για τον φίλο απο την Λάρισα.

Mπορείτε να φέρετε κάποια αντιπροσωπευτικά δικά σας δισκάκια,όμως θα υπάρχει και ένα δισκάκι demo,με αρκετά είδη μουσικής απο Ελληνική,τζάζ,ροκ,κλασσική,με σκοπό να καλύψουμε μεγάλη γκάμμα μουσικών προτιμήσεων.

Φυσικά όπως πάντα,οι καλοπροαίρετες κριτικές και παρατηρήσεις,γίνονται δεκτές,διότι μόνον έτσι μπορούμε να βελτιωθούμε.

Ακόμη,δεν θα έχουμε μόνον τα 802D,θα υπάρχουν πάνελ,καθώς και τα REVEL.
Απο προενισχυτές δε... :wink:
 

Μηνύματα
4.496
Reaction score
2
Το μόνο που μπορώ να πω για τον συγκεκριμένο ψηφιακό τελικό,μετά απο μια σύντομη ακρόαση που είχα,είναι ότι μπορεί να οδηγήσει σχεδόν όλα τα γνωστά ηχεία,και ότι έχει ξεφύγει σε ήχο,απο τα γνωστά ψηφιακά ενισχυτικά. :wink:
 

Μηνύματα
6.454
Reaction score
205
Τα ευχάριστα νέα είναι ότι σε λίγο (1-2 χρόνια) οι τιμές στους ψηφιακούς ενισχυτές θα έχουν πέσει πολύ και θα ξεπερνούν σε ποιότητα ήχου και οδήγησης (είτε το θέλουμε είτε όχι) οποιονδήποτε αναλογικό ενισχυτή υπάρχει σήμερα στην αγορά. Δεν αναφέρομαι σε υποκειμενικά κριτήρια, χρωματσμούς και τριοδικές παραμορφώσεις (???) αλλά σε απόλυτες μετρήσεις με καθαρά τεχνοκρατικά κριτήρια.  
Το αν θα μας αρέσει ή όχι εξαρτάται από το τι τελικά ζητάμε όταν ακούμε μουσική. Θέλουμε πιστή αναπαραγωγή του πηγαίου σήματος ή θέλουμε να δώσουμε ένα διαφορετικό χρώμα στην ηχογράφηση ? .

Το κακό με το χρώμα είναι ότι αν σου κάτσει από την αρχή σαν μπλε τότε όλες οι ηχογραφήσεις αρχίζουν να  μπλεδίζουν.


Για πηγή βινύλιο κ.λ.π. ευτυχώς δεν θα χρειαστεί πιστεύω να πετάξουμε το αγαπημένο μας RIAA.
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Μεγάλες αλήθειες λες g.kar...
Για να δούμε τι θα ακούσουμε λοιπόν.

Για τους έχοντες όρεξη, αργά θα έχει και λίγο από tripath.... :wink:

- Χρήστο και g.kar καλώς ήρθατε κι από εμένα. Θα τα πούμε κι από κοντά.
 



Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Αγαπητοί φίλοι,
Δέχομαι αυτές τις μέρες αρκετά τηλεφωνήματα και από ότι μαθαίνω το ίδιο και ο Γιώργος αλλά και ο Ανδρέας, για να δεχτούμε μερικές συμμετοχές ακόμη στην ακρόαση που θα γίνει στις 18/6.

Δυστυχώς λόγω περιορισμένου χώρου, όσο κι αν εμείς θέλουμε, δεν είναι δυνατόν να δεχτούμε περισσότερα άτομα από τα αυτά που έχουν ήδη δηλώσει συμμετοχή. Ένα παραπάνω γιατί για να γίνει μια σωστή ακρόαση πρέπει να υπάρχει και η σχετική επάρκεια χώρου, καθισμάτων κλπ.

Θέλω να σας ευχαριστήσω ειλικρινά για την συμμετοχή σας και να σας πω ότι η αγάπη αυτή που δείχνετε στις εκδηλώσεις του AVSite, μας υποχρεώνει να κάνουμε πολλά περισσότερα ακόμη. Συνεπώς μην στεναχωριέστε που δεν προλάβατε να δηλώσετε συμμετοχή εδώ και προς Θεού δεν θέλω να υπάρξουν παρεξηγήσεις. Να είστε σίγουροι ότι θα ακολουθήσουν πάρα πολλές εκδηλώσεις και στην Hi End αλλά και σε αντικείμενα άλλων κατηγοριών, πολύ σύντομα μάλιστα, μιας και μερικές από αυτές τις σχεδιάζουμε ήδη...

Αυτό που σίγουρα θα κάνουμε 2-3 μέρες πριν την εκδήλωση, είναι να σας ενημερώσουμε για το αν έχουν προκύψει μερικές θέσεις από ενδεχόμενες ακυρώσεις συμμετοχών. Επίσης επειδή οι καλοί μου φίλοι στην Ηχοέκφραση θα προσπαθήσουν να... στριμώξουν λίγο τα πράγματα και να διαμορφώσουν κατάλληλα τον χώρο, μπορεί να προκύψουν μια - δυο ακόμη θέσεις, οπότε θα ενημερωθείτε και γι αυτό.


Ευχαριστώ
 

Status
Not open for further replies.

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.603
Μηνύματα
2.867.530
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top