Σαν παλιό ραδιόφωνο

Μηνύματα
1.928
Reaction score
787
Τώρα το φτιάχνω παιδιά! Μέρα με τη μέρα!
Αύριο που θα τραβήξει το χρώμα στοκαρισμα και μετά βερνίκι!
Είχε ματ, γυαλιστερό και ενδιάμεσο και πήρα το ενδιάμεσο! Ελπίζω να επέλεξα σωστά!
 

Μηνύματα
1.928
Reaction score
787
Εχει μουρλαθεί το κεφάλι μου απο τα βερνίκια και τα χρώματα!!!!

Αυριο βαζω το κλιματιστικό και μετράει ο μάστορας για τους πάγκους.
 
  • Like
Reactions: PMC



Μηνύματα
1.928
Reaction score
787
Άντε, με το καλό!

Και μετά, τι μέλλει γενέσθαι;
Ένα πι σι και τα tannoy gold 8 για αρχή και ότι εχει περισσέψει από το κανονικό σύστημα στο σπίτι!

Μάλλον τα edifier του σπιτιού μέχρι να έρθουν τα tannoy βέβαια!
 

Μηνύματα
1.928
Reaction score
787
Μπορώ να κάνω κάτι να ξεμυρίσει το βερνίκι πιο γρήγορα?

Η πόρτα είναι μόνιμα ανοιχτή και άφησα και κάνα δυο μέρες να δουλεύει ανεμιστήρας μέσα αλλά δεν βλέπω φως!
 

Μηνύματα
427
Reaction score
425
Αν έβαλες βερνίκι νεφτιού δύσκολα τα πράματα καλό καλοκαίρι.
Το ξύλο το χειμώνα δεν στεγνώνει εκτός και αν βάλεις θέρμανση και αφήσεις ανακλινόμενα τα παράθυρα
Ελπίζω να έβαλες αστάρι -βερνίκι νερού.
Αν δεν πέσει η υγρασία στην ατμόσφαιρα κάτω απο 40% και παράλληλα με υψηλή θερμοκρασία 30+ δεν υπάρχει σωτηρία γιατί το ξύλο δεν ξεραίνεται και δεν απομακρύνονται τα πτητικά χημικά του βερνικιού δηλαδή κάθε φορά που θα μπαίνεις μέσα θα αναπνέεις βαριά χημικά.
Λύσεις? κάποιο δυνατό αερόθερμο μερικές ώρες την ημέρα για 10 μέρες, καμιά ξυλόσομπα προσωρινά κτλ.
Καλά βερνίκια νερού είναι τα ICRO.
 


Μηνύματα
427
Reaction score
425
Ναι ο αφρυγαντήρας θα κάνει καλύτερη δουλειά από το κλιματιστικό αρκεί να καταφέρεις να ρίξεις την υγρασία χαμηλά 35%-40% από ότι κατάλαβα ο χώρος δεν είναι τεράστιος οπότε είναι εφικτό.
Αν χρειαστείς ξανά να βαψεις ξύλινη επιφάνεια σε εσωτερικό χώρο προτίμησε τα icro με κερί μέλισσας, δεν μυρίζουν σχεδόν καθόλου και στεγνώνουν γρήγορα έχει και πολλές αποχρώσεις τα χρησιμοποιώ σχεδόν είκοσι χρόνια και είμαι πολύ ευχαριστημένος.
 


Μηνύματα
1.928
Reaction score
787
Θέλω να μου προτείνετε μια καρέκλα γραφείου γύρω στο κατοστάρικο να είναι άνετη και ανθεκτική στο χρόνο γιατί βλέπω δεκάδες στο νετ και δεν βγάζω άκρη.

Ευχαριστώ.

Κατα προτίμηση νορμάλ μεγέθους να μην πιάσει ολο το χώρο!!!!!
 

Μηνύματα
1.928
Reaction score
787
Λοιπών επειδή την πόρτα την έχει ακόμα ο μαραγκός το σφράγισα με μουσαμά και χαρτοταινία και έβαλα μέσα τον αφυγραντηρα στο φουλ και το κλιματιστικό στη θέρμανση στο φουλ από το μεσημέρι.

Το πρωί πριν φύγω για δουλειά θα κλείσω το κλιματιστικό και θα μείνει να δουλεύει ο αφυγραντηρας.
 










Τελευταια Μηνυματα

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.302
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top