Σκεψεις για αγορα Sony 4k tv

Μηνύματα
26
Reaction score
35
Καλημερα σε ολους
σκεφτομai να προχωρησω στην αγορα της Sony KD49XG8196 μιας και αυτη την περιοδο βρισκεται σε προσφορα
πολυ σημαντικο για μενα η υπαρξη υποδοχης ακουστικων που διαθετει η συγκεκριμενη
η χρηση της θα ειναι καθημερινη σε σαλονι με κυριο θεμα προβολης τηλεοραση και cartoon,και ελαχιστο gaming
εχω διαβασει τα καλυτερα για τις sony γενικα με το συστημα triluminos καθως κ για το android
τεινω περισσοτερο στις 49 ιντσες λογο παιδιων που γενικα κινουνται στο χωρο κ ειναι οι βασικοι χρηστες της τηλεορασης
η αποσταση απο τον βασικο καναπε θα ειναι περιπου 2-2.5 μετρα
η τιμη της 49αρας ειναι 600 ευρω κ της 55αρας 650 ,αν προσθεσουμε κ την εξτρα εγγυηση περναμε τα 800 ευρω
ποια ειναι η γνωμη σας για την συγκεκριμενη τηλεοραση?
η επεκταση εγγυησης αξιζει?

ευχαριστω πολυ
 

vasilisnt

Golden Boy!
Μηνύματα
2.105
Reaction score
2.740
πολυ μικρη η 49αρα για 2,5 μετρα, για 50 ευρω μη το σκεφτεσαι αν σου αρεσει η εικονα
 

Μηνύματα
13.638
Reaction score
6.602
Για αυτα που θελεις να κανεις σε καλυπτει η 49αρα,τα παιδια θα ειναι μαλλον πιο κοντα απο τα 2 μετρα,ειδικα οταν παιζουν παιχνιδια. Βεβαια καποιος αλλος θα πει "με 600 αγοραζω 65αρα.....". Το θεμα της εγγυησης ειναι κατι σαν λαχειο,μπορει μετα τα 5 χρονια να μην εχει παθει τιποτα και να πεις "ο χαζος γιατι τα εδωσα", αλλα και στο χρονο πανω να πεις " ο χαζος γιατι δεν τα εδωσα". Εγω οταν πηρα sony τον περασμενο Νοεμβριο τα εδωσα,αλλα με πολυ χοντρο παζαρι για την τηλεοραση (μου εκοψαν 80 ευρω απο την τιμη της,οποτε μου ηρθε 30 ευρω η εγγυηση τελικα). Το android tv ειναι πολυ καλο και βολικο,προσωπικα δεν θα αγοραζα τηλεοραση με αλλο λειτουργικο.Προσεξε ομως ειναι android tv,δεν μπορεις να βαλεις οτι εφαρμογη θελεις (με πλαγιο τροπο μπορεις) οπως σε ενα android box .
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.599
Μηνύματα
2.865.537
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top