Σταδιακή αναβάθμιση ηχοσυστήματος (dimifoot)

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Βρε παιδια μια απορια, αυτοι οι τσι κλασσικης εχουνε τιποτα αυτοσχεδιασμους ή μπαϊ δε μπουκ παιζουνε συνεχεια ?
 



Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.378
Reaction score
79.477

A

AKARL

Guest
Βρε παιδια μια απορια, αυτοι οι τσι κλασσικης εχουνε τιποτα αυτοσχεδιασμους ή μπαϊ δε μπουκ παιζουνε συνεχεια ?
Άστα κουμπάρε Όλντυ όποτε και να πας στο μαγαζί τα ίδγια και τα ίδγια παίζουν με τον ίδγιο ακριβώς τρόπο. :p :D
 



daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.461
Βρε παιδια μια απορια, αυτοι οι τσι κλασσικης εχουνε τιποτα αυτοσχεδιασμους ή μπαϊ δε μπουκ παιζουνε συνεχεια ?
φυσικά!
άνθρωποι είναι..
έχουν και αυτοί τις στιγμές τους...:lolsign:
 


Μηνύματα
1.337
Reaction score
661
Εγώ θα σταθώ στο requiem του verdi με τον gianandrea noseda, τρομερή εκτέλεση, σε δικάναλη, δεν εχω εμπειρία απο πολυκάναλη ακρόαση αλλά φαντάζομαι ότι θα ειναι φανταστική. Οταν το ακούσεις στην πολυκάναλη έκδοση γραψε μας δυό λόγια στην μουσική κατηγορία να μας φτιάξεις. Αυτό απ ότι διάβασα είναι 5.1, ούτε atmos ούτε auro3d, μπορεί να ακουστεί σε atmos με upmixing αλγόριθμο?
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.378
Reaction score
79.477
Εγώ θα σταθώ στο requiem του verdi με τον gianandrea noseda, τρομερή εκτέλεση, σε δικάναλη, δεν εχω εμπειρία απο πολυκάναλη ακρόαση αλλά φαντάζομαι ότι θα ειναι φανταστική. Οταν το ακούσεις στην πολυκάναλη έκδοση γραψε μας δυό λόγια στην μουσική κατηγορία να μας φτιάξεις. Αυτό απ ότι διάβασα είναι 5.1, ούτε atmos ούτε auro3d, μπορεί να ακουστεί σε atmos με upmixing αλγόριθμο?
Συνήθως αυτά είναι 5.0. Το .1 το φτιάχνει το bass management. Σπανιώτερα θα βρεθούν DTS 5.1 ή pcm 5.1.
Φυσικά και μπορείς να ακούσεις Atmos/auro με τα upmix τους.

Αν ακούσεις πολυκάναλα μουσική, ειδικά κλασική, (και έχεις ανοιχτό μυαλό ως προς την αποδοχή του νεωτέρου-καλύτερου), δύσκολα γυρνάς στο δικάναλο.
 
Last edited:

dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.798
Reaction score
11.041


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.392
Reaction score
125.540
Ε, ραντεβού στο Μόναχο.
[DOUBLEPOST=1557040919][/DOUBLEPOST]
μπορεί να ακουστεί σε atmos με upmixing αλγόριθμο?
Εννοείται.

Δε μένει ηχείο άπραγο, ούτε καν στο δικάναλο...
 


Alex_Zapantis

Επαγγελματίας
Μηνύματα
3.070
Reaction score
3.369
Η βαλίτσα όχι.
Το πορτ-μπαγκάζ ναι...


.
.
.


Ένα άδειο* κουτί από Trinnov. :D

Του είπα μάλιστα ότι το δικό του είναι special edition με "αναβαθμισμένα" components - έκπληξη.
Έπρεπε να βλέπατε τη χαρά στο πρόσωπό του. :p
Ε, το βράδυ στο σπιτάκι του θα δει και την έκπληξη... :lol::lol::lol:


* Έβαλα μέσα κάτι τούβλα για βάρος για να μην το καταλάβει. :p
 



Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.378
Reaction score
79.477
Τιποτα αλλο ειχε η βαλιτσα?
+2 καλώδια για να βάλω μπρος και τα αλλά δυο σαμπ. 7.4.

Αλλά σε 3-4 βδομάδες θα βγει από το κουτί, μετά τις αλλαγές στον χώρο. Βαριέμαι να κάνω ισοστάθμιση δυο φορές.

Ας το να στρώσει στο κουτί λίγο.
 



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.604
Μηνύματα
2.867.553
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top