Σταδιακή αναβάθμιση ηχοσυστήματος (dimifoot)

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.540
Reaction score
126.239
Μήπως η "φαεινή ιδέα αναδιάρθρωσης" περιλαμβάνει κάνα ταχυδακτυλουργικό κόλπο που κάνει εκείνο-το-εργαλείο-με-το-πλαστικό-καπάκι αόρατο; ;) :D
Εκείνο δύσκολα να το διώξει, εδώ βελάξαμε για να διώξει τα χρέπια τα μπιενταμπλεγιου...

Μάλλον θα πρέπει να κανονίσω να σκοντάψω κατά λάθος κει πάνω και να το βαρεσω πέφτοντας πάνω του με δύναμη με ένα σφυρί που όλως τυχαίως θα βρεθεί στο χέρι μου..
 

A

AKARL

Guest
Εκείνο δύσκολα να το διώξει, εδώ βελάξαμε για να διώξει τα χρέπια τα μπιενταμπλεγιου...

Μάλλον θα πρέπει να κανονίσω να σκοντάψω κατά λάθος κει πάνω και να το βαρεσω πέφτοντας πάνω του με δύναμη με ένα σφυρί που όλως τυχαίως θα βρεθεί στο χέρι μου..
Θα είναι μια λυπηρή παράπλευρη απώλεια φαντάζομαι... :roflmao::roflmao::roflmao:
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.470
Reaction score
80.003
Λοιποοοοοοοοόν

Είμασταν έτσι με το svs και δεν φαινόταν τρόπος να χωρέσει το μεγαλύτερο Epik.

EEB6BFF2-CCA1-4C1D-A8EB-235CD292B081.jpeg


Ομως το ρακ του @Μελίδης Μιχάλης είναι πολύ έξυπνο και προσαρμόσιμο.

Έτσι λοιπόν όπως βλέπουμε το ρακ, σκέφτηκα να περιστρέψω το αριστερό του κομμάτι 180 μοίρες, με pivot point τον άξονα της βάσης του κεντρικού ελπίζοντας πως θα χωρέσει και η περιστροφή, και το κεντρικό καθ´ ύψος πάνω απο το σαμπ (για να μην σηκωθεί η οθόνη ψηλότερα), το οποίο σαμπ θα έμπαινε πλέον αριστερά του ρακ.

Tetris δηλαδή.

Και ναι!

4AEF348C-7BF7-49C2-A399-2BCD27782B31.jpeg


Χώρεσε ακριβώς! :party:

Δυστυχώς το Gramma δεν χώρεσε καθ´ ύψος. Αφαιρέθηκε.
Χώρεσε ομως το πικάπ :roflmao:

Τώρα πρέπει να δούμε αν θα μετράει αξιοπρεπώς, ελπίζοντας να μην κουνάει πολυ το Disc player που είναι σε απόσταση αναπνοής.

Βουρ για μετρήσεις.
 


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.470
Reaction score
80.003
Κι είχαμε ένα καημό...

Ναι, ναι, ευχαριστούμε για την ενημέρωση, ανακουφιστήκαμε ομαδικώς.
Μέχρι κει θα μύρισε.
Θα σου βάλω να ακούσεις πικάπ με Dirac και subwoofer την άλλη φορά να γουστάρεις
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.456
Reaction score
74.944
Πολύ χάρηκα που το βόλεψες Δημήτρη μου, γιατί ήταν κρίμα να φύγει σε τόσο λίγο χρόνο. Είχες άλλωστε κάνει τη μελέτη σου, και γνώριζες πως αυτό το υπέροχο υποβαθύφωνο ταιριάζει γάντι στον πολύ όμορφο και μελετημένο χώρο σου.
Οι βαθύτατες γνώσεις σου εξάλλου, και η αγάπη σου για τη μουσική συνθέτουν ένα αστραφτερό κόσμημα στον ιστότοπό μας.






>:( Που να καεί σήμερα να σου πασάρω τα σαπάκια ρε @@! >:(
 

Akis_G

Τηγανιτοειδές (κόντρα πλακέ) μπάσο!
Μηνύματα
2.322
Reaction score
7.874
Δεν είναι ωραιο. Δεν είναι συμμετρικο.

Επαναφέρεις την προτερη κατασταση.
Καταργεις το μεσαιο ραφι του ρακ.
Παιρνεις τα χαρτονακια από 4 κwλοχαρτα.
Τα βαφεις μαυρα (ή τα αφηνεις ως εχουν αν θες να εισαι Ζιζικ επιπεδου μερακλής) .
Βαζεις από δυο σε κάθε ακρη, κατω από το κεντρικο.
(με το ματι, πρεπει να είναι ακριβως το καταλληλο υψος. Αν δεν είναι κοψε καταλληλο υψος από χαρτι κουζινας, αλλα χανεται η σημειολογια)
Αμα εισαι χαϊεντας, βαζεις και ένα σακουλακι σκαγια μεσα στο καθενα.
Τοποθετείς το σαπακι... εεε το σαμπ, από κατω.
Σου μενει το ραφι, το οποιο τοποθετείς στην αποθηκη και πανω του βαζεις το πικαπ, ώστε να μεινει κυριολεκτικως "στο ραφι".

End of story.
 



Akis_G

Τηγανιτοειδές (κόντρα πλακέ) μπάσο!
Μηνύματα
2.322
Reaction score
7.874
Για το χαλί στο πάτωμα κουβέντα, ε;
Μφφφχχχπφφφ
View attachment 89052

Αυτό λέω.
Μπφφφφφφχχχχχχπφφφ
Εχετε μετρησει παχος πελους ή κοβει ότι συχνοτητα να'ναι?:headbang::D
 
Last edited:


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.540
Reaction score
126.239
Ή του στέλνω τα μερακλίδικα βαρίδια, έτοιμα με Atabites:



Κάνουν για πολλές χρήσεις.
Νομίζω ότι είδα ένα κόκκο σκόνης.


Όχι, λάθος, δεν έχει ούτε ένα.

.. δεν υπάρχει...


ΥΓ. Θα έγραφα "θέλω να σε παντρευτώ", με τα νύχια κρατιεμαι, μη μας περαξηγησουν οι άλλες οι καρακάξες..

Ο ντιμιφουτης είναι μέσα στη σκόνη, γκρι έγιναν τα χρυσά αυτιά, άσε άσε... Θα σου πω από κοντά κους κους..
 
Last edited:




Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.470
Reaction score
80.003
Πολύ χάρηκα που το βόλεψες Δημήτρη μου, γιατί ήταν κρίμα να φύγει σε τόσο λίγο χρόνο. Είχες άλλωστε κάνει τη μελέτη σου, και γνώριζες πως αυτό το υπέροχο υποβαθύφωνο ταιριάζει γάντι στον πολύ όμορφο και μελετημένο χώρο σου.
Οι βαθύτατες γνώσεις σου εξάλλου, και η αγάπη σου για τη μουσική συνθέτουν ένα αστραφτερό κόσμημα στον ιστότοπό μας.






>:( Που να καεί σήμερα να σου πασάρω τα σαπάκια ρε @@! >:(
Τι πουλάς; Το αγοράζω!
[DOUBLEPOST=1517580143][/DOUBLEPOST]Μετράει αξιοπρεπώς στην νέα θέση το Epik, παίρνει και την βοήθεια του τοίχου, μια χαρά.

Μάλλον θα μείνει.

450€ μου το έδωσε ο άσχετος :gotcha:, και εναν ενισχυτή μαζί, πες 250€ το sub με τα δυο 15ιντσα :roflmao:
 


A

AKARL

Guest
Για το χαλί στο πάτωμα κουβέντα, ε;
Μφφφχχχπφφφ
View attachment 89052

Αυτό λέω.
Μπφφφφφφχχχχχχπφφφ
Ρε συ .... το πως συγκρατήθηκα μόνο εγώ το ξέρω....

Κώλωσα να σχολιάσω την κεραμιδοκανελοκοραλλοκόκκινη Μπουχάρα του ποδίατρου .... και περίμενα στωικά.:party:
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.470
Reaction score
80.003
Ξέρετε τι σας λέει το χαλί μου; >:(

Εμένα μου αρέσει, είναι μαλακό στο πάτημα και αρκετά σκούρο για να μην κάνει αντανακλάσεις η οθόνη.
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.727
Μηνύματα
2.874.148
Members
37.940
Νεότερο μέλος
greemlin
Top