Σταματάει η Χαρούλα





Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Α! Τη Δημητρίου ξέχασα! Για τη Πάολα δεν ξέρω... Πότε κρίνω ότι τα λέει καλά, πότε ότι γαβγίζει χωρίς λόγο, δεν ξέρω..
 

P

PMC

Guest
Στην συναυλία στο θέατρο πέτρας αφιέρωμα στον Μικρούτσικο το 2019 ( ήταν ακόμα εν ζωή ) είχαν τραγουδήσει πολλοί καλλιτέχνες , Μεταξύ των οποίων και οι αλεξιου νταλαρας.....
Η χαρουλα φάνηκε πραγματικά να προσπαθεί αλλά να μην μπορεί !
Ο Νταλαρας ......άνετος . ( έχει τουλαχιστον δυο τρία χρόνια τραγουδιού ακόμα σίγουρα )

Άλλος ένας που ζορίζεται από τώρα στα λαιβ είναι ο Βασίλης Παπακωνσταντίνου ......
καλά θα κάνει να σταματήσει και ο Νταλάρας γιατί έτσι όπως έχει γίνει η φωνή του …
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Προπαραμονή Πρωτοχρονιάς πήγα στο Christmas Theatre και άκουσα Βίκυ Λέανδρος. Με εξαίρεση τις χαρακτηριστικές κορώνες της που ομολογουμένως δεν μπορούσε να τις βγάλει πια ( ήταν αισθητή η αλλαγή τοποθέτησης της φωνής της, αλλά μη τα θέλουμε όλα δικά μας... ), ήταν λες και άκουγα τη Βίκυ των ηχογραφήσεων. Και σκεφτόμουν:
"Και έχεις κάτι τσόκαρα να πούμε, που ανά δύο στίχους λένε στο κοινό <<δικό σας>> και δεν ντρέπονται".
 


Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Θυμάμαι πριν καμιά δεκαετία είχα πάει να ακούσω Δημητρίου και Αντύπα σε εκείνο το κατάστημα στην εθνική που είναι κάτω απο μια γέφυρα. Ο Αντύπας καλά τα έλεγε ( και δείχνει να τα λέει ακόμα, τον πάω! ). Η Δημητρίου απο την άλλη, κάθε τρεις και λίγο έκανε αυτό που περιέγραψα παραπάνω. Κοπελιά ( λέμε τώρα ), αν ήταν να ακούσω το πλήθος να τραγουδάει, δεν θα πλήρωνα τη μπουκάλα όσο τη πλήρωσα. Θα άραζα και στο σπίτι μου να άκουγα απο τη στερεοφωνικούμπα μου, ξέρω'γω. Τότε ήταν που έπαψα να είμαι φαν της Αντζελούκως. Καλώς ή κακώς, κάποια στιγμή πρέπει να αποσύρονται και να κρατάνε την αίγλη τους όσο την έχουν. Αλλά δυστυχώς πάνε για τις αρπαχτές, με αποτέλεσμα να γίνονται ρεζίλι.
Κρίμα που η Αλεξίου δεν μπορεί να τα πει πια. Δεν πρόλαβα να την ακούσω Live και θα το ήθελα.
Το μίνι να είναι επαρκώς κοντό και οι θεατές δεν το ψάχνουν περισσότερο....
Και πάλι. Αν είναι να πάω να δω τι (δεν) κρύβει η φούστα, δεν πάω με ένα φραπεδάκι στη παραλία καλύτερα; Και τα λεφτά του ξυδιού θα γλυτώσω και τα αυτάκια μου θα γλυτώσουν το σοκ και τα νεύρα μου θα είναι μια χαρά.
 


Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.920
Reaction score
7.992
Λόγω αυτής της πρότασης (δικό σας!) , αλλά και λόγω της μεγάλης έντασης στον ήχο, για να καλύπτονται τα λάθη, έχω απαρνηθεί εδώ και πολλά χρόνια τις σχετικές συναυλίες.
Λίγοι παραμένουν σοβαροί στον κλάδο. Πχ Πρωτοψάλτη ! Ούτε καν Νταλάρας, συμφωνώ με τον Khas !
Παραμένω παρά ταύτα, πιστός στον όρο ''Live μουσική'' . Ουκ ολίγες φορές ταξίδεψα στο εξωτερικό για διήμερο για να απολαύσω κάποιον αγαπημένο καλλιτέχνη! (van morrison πχ.)
Επίσης αναπολώ τον παλιό καλό καιρό , πχ τον όρο ... ''Μπουάτ'' για όσους τον θυμούνται!
 

H

HuxFlux

Guest
Αργησε καμια 15ετια αλλα το εκανε. Φτανει να μην ξανακυλησει, διοτι οι Ελληνες καλλιτεχνες που ανακοινωνουν χαιρετισμους κι αποχωρισμους κλπ μετα παθαινουν... «τελευταια συναυλια» . Και δε τους περναει κιολας, αμα κολλησουν...
καλά θα κάνει να σταματήσει και ο Νταλάρας γιατί έτσι όπως έχει γίνει η φωνή του …
Γαλανη, Παριος, Μαρινελλα, Παπακωνσταντινου, αντε να παιρνουν το δρομο της Χαρουλας ενας ενας γιατι εχουν αργησει.
 
Last edited by a moderator:

gid

Μηνύματα
7.319
Reaction score
8.541
Και πάλι. Αν είναι να πάω να δω τι (δεν) κρύβει η φούστα, δεν πάω με ένα φραπεδάκι στη παραλία καλύτερα; Και τα λεφτά του ξυδιού θα γλυτώσω και τα αυτάκια μου θα γλυτώσουν το σοκ και τα νεύρα μου θα είναι μια χαρά.
Εμένα το λες; :oops:

Εσύ παραπάνω έγραψες "να σταματήσουν κάτι σκυλάδες γιατί μας κούρασαν, Καρράς και Στανίση", ενώ εγώ θα προτιμούσα να μην έχουν καν ξεκινήσει.... :biggrin:
 

Μηνύματα
13.611
Reaction score
6.568
Αργησε καμια 15ετια αλλα το εκανε. Φτανει να μην ξανακυλησει, διοτι οι Ελληνες καλλιτεχνες που ανακοινωνουν χαιρετισμους κι αποχωρισμους κλπ μετα παθαινουν... «τελευταια συναυλια» . Και δε τους περναει κιολας, αμα κολλησουν...

Γαλανη, Παριος, Μαρινελλα, Παπακωνσταντινου, αντε να παιρνουν το δρομο της Χαρουλας ενας ενας γιατι εχουν αργησει.
Σαν τους Πυξ-Λαξ ενα πραγμα δηλαδη.......η τελευταια συναυλια κρατησε πενταετια και βαλε.
 

H

HuxFlux

Guest
Σαν τους Πυξ-Λαξ ενα πραγμα δηλαδη.......η τελευταια συναυλια κρατησε πενταετια και βαλε.
Active member, Μαρινελλες κλπ. Γενικα η ανακοινωση απο μονη της ειναι μαλλον υποπτη. Συνηθως οι καλλιτεχνες που αποφασιζουν στα αληθεια να αποσυρθουν το κανουν σιωπηλα... Οι βαρυγδουπες ανακοινωσεις που σημαδευουν το συναισθημα του αναγνωστη, η πραξη στη χωρα μας εχει αποδειξει οτι δεν ειναι παντα τοσο ειλικρινεις οσο δειχνουν στην πρωτη αναγνωση. Για να δουμε λοιπον αν και ποσες τελευταιες συναυλιες εχει στο μυαλο της η Χαρουλα, μετα απο την ανακοινωση αυτη.
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Μαρινελλα
Kαλά, η Μαρινέλλα απο τον σεισμό του 99 ακόμα αποσύρεται!!
Εμένα το λες; :oops:

Εσύ παραπάνω έγραψες "να σταματήσουν κάτι σκυλάδες γιατί μας κούρασαν, Καρράς και Στανίση", ενώ εγώ θα προτιμούσα να μην έχουν καν ξεκινήσει.... :biggrin:
Εδώ που τα λέμε, δεν έχεις κι άδικο...
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.920
Reaction score
7.992
Όλα είναι ...Ξεπέτες,...... μόλις ξεμείνουν από φράγκα, πετάνε μια συναυλία και .....ξεσκίζουν τα αυτιά μας .... πχ Μ@ρινέλλα ......
 


ika

News
Μηνύματα
13.754
Reaction score
12.823
Όλα είναι ...Ξεπέτες,...... μόλις ξεμείνουν από φράγκα, πετάνε μια συναυλία και .....ξεσκίζουν τα αυτιά μας .... πχ Μ@ρινέλλα ......
Ελεύθερη επιλογή του καθενός μας είναι να πάει ή να μην πάει σε αυτές.
Άμα βρίσκουν ακροατές......
.... Για τη Πάολα δεν ξέρω... Πότε κρίνω ότι τα λέει καλά, πότε ότι γαβγίζει χωρίς λόγο, δεν ξέρω..
Όταν μετακινείται η SiO2 γαβγίζει, όταν επιστρέφει στην θέση της βελτιώνονται κάπως τα πράγματα.:gotcha:
Ειδικά με κλειστό volume.
 

Μηνύματα
307
Reaction score
409
Μεγάλη διαδρομή στο ελληνικό τραγούδι η Χαρούλα με απίστευτες ερηηνείες, πανέμορφα δικά της τραγούδια, ανθρώπινη ζεστή παρουσία... και εντελώς δική της φωνή, δικό της ήχο... Τι άλλο να ζητήσει κανείς...
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.302
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top