Συγκέντρωση - μπυροκατάνυξη στην Θεσσαλονίκη...

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Απάντηση: Συγκέντρωση - μπυροκατάνυξη στην Θεσσαλονίκη...

στον προβολεα εννοεις ?
 


Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Απάντηση: Συγκέντρωση - μπυροκατάνυξη στην Θεσσαλονίκη...

Μπράβο ρε παιδιά, ωραία περάσατε!!!

Τhe day after...

 

Μηνύματα
3.998
Reaction score
3.831
Απάντηση: Συγκέντρωση - μπυροκατάνυξη στην Θεσσαλονίκη...

Nίκο όντως περάσαμε ωραία, έπρεπε νάρθεις!!

Το ευχαριστήθηκα έχοντας ξεκινήσει απο την παρέα του Μάνου, που ήρθε Βόλο την Παρασκευή και ανεβήκαμε μαζί Σαλλόνικα.

Εκεί βέβαια χαλάστηκα λιγουλάκι ανακαλύπτοντας ότι τα έχει -επίσημα, σπιτωμένος- και με το Βλάσση, μπατ είναι καψούρης κ με τον Δολοφονάκη!!

Πραγματικά δεν ξέρω τι να πράξω, θα μιλήσω με τον Κόγια..
Με τον οποίονε αφήσαμε πολλές κουβέντες ανοιχτές για αύριο απόγευμα σπίτι μου, ακούγοντας κάτι παληοΛΙΠΙΝΣΚΙΑ!!!!

Του γνωστού μαστερά και εμπόρου Χατζηστάμου πούχει κ αυτός βεβαρυμένο παρελθόν -ατάσθαλος κ έξαλλος νέος, τώρα πούρεψε- όπως μου απεκάλυψε στη γνωστή συγκέντρωση του Κωσταυτιά.

Στην οποία δεν θάφθανε ούτε αυτός ούτε κ γώ αν δεν διαχειριζόταν την κατάσταση ο Κωσταυτιαδελφός, γνωστός κ ως ταύρος διαχειριστής Νίκος.

Δίπλα στον οποίο καθόταν όλη την ώρα ο Κορίνθιος STAR Βλάσσης, όταν πηγαίναμε για καφέ, μπας κ τον κοιτάξει κ αυτόν κάνα πιπίνι, αλλά...μπεεεέ!

Τα πιπίνια χτύπαγαν Νίκο και μετά Τάκη, όστις παρόλο τον τρόμο που του προκάλεσε το δωμάτιο που κοιμήθηκε, μπόρεσε να καμπακάρει, βρισκόμενος σε μεγάλες φόρμες στις παληοσυνάξεις μας.

Που αν δεν υπήρχε ο Πρόεδρος με την αυταπάρνησή του το Σαββατόβραδο θα δαγκώναμε τα ρίμπον του Κωσταυτιά!!

Ο οποίος τρείς φορές με επέπληξε -αδίκως- για πιοτό, φαγητό, παγωτό και τούχω άχτι τρανό!

Το ίδιο κ με τον Κακαλιό. αλλά δήλωσε μετανοιώμενος κ τον συγχώρεσα...

Όχι όμως κ τον φούστη τον Κοτσίδη που έκλεψε την παράσταση κ δεν μπόρεσε να λάμψει το δικό μου άστρο (είχα ταγεράκι στο αυτοκίνητο)!!

Και ο Αντώνης κάτι είχε φέρει μαζί, μπατ μετά τον Κοτσίδη το χάος!

Ρε Κωστή, είσαι άρχοντας!!!
Πολλές ευχαριστίες για τις καταπληκτικές σου ετοιμασίες, μα πάνω απ'όλα για τη διάθεσή σου να ανοίξεις το σπίτι σου σε τόσο κόσμο και να κάνεις τόσο κόπο για να περάσουμε όλοι καλά κ με το παραπάνω.
 


vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.718
Reaction score
7.496
Απάντηση: Συγκέντρωση - μπυροκατάνυξη στην Θεσσαλονίκη...

Nίκο όντως περάσαμε ωραία, έπρεπε νάρθεις!!

Το ευχαριστήθηκα έχοντας ξεκινήσει απο την παρέα του Μάνου, που ήρθε Βόλο την Παρασκευή και ανεβήκαμε μαζί Σαλλόνικα.

Εκεί βέβαια χαλάστηκα λιγουλάκι ανακαλύπτοντας ότι τα έχει -επίσημα, σπιτωμένος- και με το Βλάσση, μπατ είναι καψούρης κ με τον Δολοφονάκη!!

Πραγματικά δεν ξέρω τι να πράξω, θα μιλήσω με τον Κόγια..
Με τον οποίονε αφήσαμε πολλές κουβέντες ανοιχτές για αύριο απόγευμα σπίτι μου, ακούγοντας κάτι παληοΛΙΠΙΝΣΚΙΑ!!!!

Του γνωστού μαστερά και εμπόρου Χατζηστάμου πούχει κ αυτός βεβαρυμένο παρελθόν -ατάσθαλος κ έξαλλος νέος, τώρα πούρεψε- όπως μου απεκάλυψε στη γνωστή συγκέντρωση του Κωσταυτιά.

Στην οποία δεν θάφθανε ούτε αυτός ούτε κ γώ αν δεν διαχειριζόταν την κατάσταση ο Κωσταυτιαδελφός, γνωστός κ ως ταύρος διαχειριστής Νίκος.

Δίπλα στον οποίο καθόταν όλη την ώρα ο Κορίνθιος STAR Βλάσσης, όταν πηγαίναμε για καφέ, μπας κ τον κοιτάξει κ αυτόν κάνα πιπίνι, αλλά...μπεεεέ!

Τα πιπίνια χτύπαγαν Νίκο και μετά Τάκη, όστις παρόλο τον τρόμο που του προκάλεσε το δωμάτιο που κοιμήθηκε, μπόρεσε να καμπακάρει, βρισκόμενος σε μεγάλες φόρμες στις παληοσυνάξεις μας.

Που αν δεν υπήρχε ο Πρόεδρος με την αυταπάρνησή του το Σαββατόβραδο θα δαγκώναμε τα ρίμπον του Κωσταυτιά!!

Ο οποίος τρείς φορές με επέπληξε -αδίκως- για πιοτό, φαγητό, παγωτό και τούχω άχτι τρανό!

Το ίδιο κ με τον Κακαλιό. αλλά δήλωσε μετανοιώμενος κ τον συγχώρεσα...

Όχι όμως κ τον φούστη τον Κοτσίδη που έκλεψε την παράσταση κ δεν μπόρεσε να λάμψει το δικό μου άστρο (είχα ταγεράκι στο αυτοκίνητο)!!

Και ο Αντώνης κάτι είχε φέρει μαζί, μπατ μετά τον Κοτσίδη το χάος!

Ρε Κωστή, είσαι άρχοντας!!!
Πολλές ευχαριστίες για τις καταπληκτικές σου ετοιμασίες, μα πάνω απ'όλα για τη διάθεσή σου να ανοίξεις το σπίτι σου σε τόσο κόσμο και να κάνεις τόσο κόπο για να περάσουμε όλοι καλά κ με το παραπάνω.

Mιλαμε...κειμενο....να κλαινε οι συμπεθερες.....κεντημα DE MI SEC βρε τρελλομασελλογιατρε!!!!!!!!!!!!!!!!
Πες μου που τα βρισκεις αγορι μου εσυ!!!!!

Μας ψοφησες απο τα γελια!!!!!!

:410::410::411:
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Απάντηση: Συγκέντρωση - μπυροκατάνυξη στην Θεσσαλονίκη...

Ο χωρος εγασιας εμπνεει τους εργαζομενους του ευρυτερου δημοσιου τομεα.Ολες τις δουλειες τους εκει τις κανουν.....................εκτος της προκαθορισμενης.
Τελικα τα Λιπινσκι επαιξαν.....ειμαστε αχρηστοι ,ουτε ενα ηχειο δεν μπορουμε να σεταρουμε και θελουμε και ........:110::120:
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.115
Reaction score
30.057
Απάντηση: Συγκέντρωση - μπυροκατάνυξη στην Θεσσαλονίκη...

Τελικά δηλ. τα ψητά σας άρεσαν ε;
Έχει κανείς φωτό από την ψησταριά όταν πήρε φωτιά από τα λάδια και ψάχναμε τον πυροσβεστήρα;
Κοντέψαμε να καούμε σαν τα ποντίκια.
Έχω εγώ μάστορα. Αναμείνατε ανεβαίνουν οσονούπω.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.669
Απάντηση: Συγκέντρωση - μπυροκατάνυξη στην Θεσσαλονίκη...

Έχω εγώ μάστορα. Αναμείνατε ανεβαίνουν οσονούπω.
δώσε υλικό! όλες τις φωτός που τράβηξες!
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.669
Απάντηση: Συγκέντρωση - μπυροκατάνυξη στην Θεσσαλονίκη...

Μπράβο ρε παιδιά, ωραία περάσατε!!!

Τhe day after...

μέσα έπεσες και στα δυό! και πολύ ωραία περάσαμε, κι έτσι κάπως ήταν την επόμενη μέρα (χωρίς τη φωτιά δηλαδή), οπότε δυστυχώς δε μπόρεσα να ακολουθήσω την παρέα την Κυριακή για καφεδάκι, γιατί έπεσε ολίγη παντόφλα και έκανα το "καθήκον μου" δίπλα στη σύζυγο για συμμάζεμα μέχρι αργά το βράδυ, αλλά όλα επανήλθαν στην "τάξη", οπότε ούτε γάτα ούτε ζημιά! :612:

πάντως για 34 ανθρώπους που μαζευτήκαμε τελικά, μια χαρά τα βολέψαμε και ευτυχώς δε κάψαμε το σπίτι!:146::146:
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.115
Reaction score
30.057
Απάντηση: Συγκέντρωση - μπυροκατάνυξη στην Θεσσαλονίκη...

Ιδού και μερικές δικές μου. Βέβαια είμαι του available light και δυστυχώς ήρθα χωρίς φλας δίχως να ξέρω τον κήπο του Κώστα και τον πράσινο φωτισμό του, οπότε εάν τα πράσινα στις φωτογραφίες μου σας θυμίζουν αφίσα του κυβερνώντος κόμματος, να ξέρετε πως δεν είναι φταίξιμό μου (χώρια που μερικούς αυτό μπορεί και να τους αρέσει :p).


Δειλά-δειλά αραδιάζει ο ψήστης στο όργανο της τέχνης του τα πρώτα "συμβατικά' λουκάνικα....



... και προσθέτει και μερικά Σουφλίου
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.115
Reaction score
30.057
Απάντηση: Συγκέντρωση - μπυροκατάνυξη στην Θεσσαλονίκη...

Ειδήμων εκ του Ανατολικού Βασιλείου παρατηρεί τον ψήστη ως προς τη σημασία της ιδιοσυχνότητας της λαβίδας στην επίτευξη του ιδανικού αποτελέσματος...




...και ο ψήστης συνεχίζει απτόητος την τέχνη του, παραθέτοντας έτι περισσότερα λουκάνικα Σουφλίου στην ψησταριά του...
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.115
Reaction score
30.057
Απάντηση: Συγκέντρωση - μπυροκατάνυξη στην Θεσσαλονίκη...

... μέχρι που κάποια στιγμή η λίγδα τους φεύγει από κάθε έλεγχο και παίρνουμε φωτιά!




...οι προσπάθειες του ψήστου να ελέγξει την κατάσταση φαίνονται μάταιες...
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.115
Reaction score
30.057
Απάντηση: Συγκέντρωση - μπυροκατάνυξη στην Θεσσαλονίκη...

...και η φωτιά όλο και φουντώνει!



και παραλίγο να γινόμασταν άπαντες, συνελόντι ειπείν, τροφή στις φλόγες! Ο ειδήμων ξαναπαρατηρεί: "στα έλεγα!". Ο Κρυωνάς απορεί πού έβγαλαν τόσο μικρά λουκάνικα τόσο λίπος. Θαυματουργό Σουφλί.
 


Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.115
Reaction score
30.057
Απάντηση: Συγκέντρωση - μπυροκατάνυξη στην Θεσσαλονίκη...

Άντε και δυο άσχετες μην λέτε ότι φωτογράφιζα όλο την ψησταριά.



 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
ρε συ εδω εδω αυτοι σαν αδυνατοι φαινονται...ελπιζω να μην εβγαλες κι εμενα ετσι...:116::116::116:
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.115
Reaction score
30.057
Απάντηση: Συγκέντρωση - μπυροκατάνυξη στην Θεσσαλονίκη...

Κοίταξε, την προηγούμενη φορά είχα βγάλει τον Μελίδη και τον Πανούση με rectilinear 17ρη και μου παραπονέθηκαν ότι τους έβγαλα τόφαλους -ήταν στα άκρα του κάδρου και υπέστησαν το γνωστό "τράβηγμα" του ευρυγωνίου- οπότε υποσχέθηκα να επανορθώσω. Ειδικά για τον Μελίδη έφερα μάτι ψαριού. Πάντως αδυνάτισε όπως θα είδες. Ελπίζω να έφαγε λιγάκι στη συνάντηση να ξαναπάρει τα πάνω του!
 

Μηνύματα
1.696
Reaction score
23
Απάντηση: Συγκέντρωση - μπυροκατάνυξη στην Θεσσαλονίκη...

Nίκο όντως περάσαμε ωραία, έπρεπε νάρθεις!!

Το ευχαριστήθηκα έχοντας ξεκινήσει απο την παρέα του Μάνου, που ήρθε Βόλο την Παρασκευή και ανεβήκαμε μαζί Σαλλόνικα.

Εκεί βέβαια χαλάστηκα λιγουλάκι ανακαλύπτοντας ότι τα έχει -επίσημα, σπιτωμένος- και με το Βλάσση, μπατ είναι καψούρης κ με τον Δολοφονάκη!!

Πραγματικά δεν ξέρω τι να πράξω, θα μιλήσω με τον Κόγια..
Όση και να είναι η καψούρα του εγώ είμαι αλλού… Τι το πέρασε «Μπάτε σκύλοι αλέστε και αλεστικά μη δώσετε».

 

Μηνύματα
3.998
Reaction score
3.831
Απάντηση: Συγκέντρωση - μπυροκατάνυξη στην Θεσσαλονίκη...

...ωωχχ Παναγία μου...
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.284
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top