Συναυλίες Στην Ελλάδα Στο Μέλλον!

Μηνύματα
3.185
Reaction score
771
Beth Hart σήμερα, ή μάλλον χθες, απλά απίστευτη τα έσπασε όλα στη κυριολεξία. Υλικό από σχεδόν όλες τις μουσικές περιόδους της. Μπήκε με Casmir και απλά μου σκορπισε την παρεγκεφαλίδα στα βράχια. Και καλός ήχος για τα δεδομένα του θεάτρου βράχων. Εξαιρετικοί και οι μουσικοί που την στελέχωναν όπως και η Αλεξάνδρα Σιετη που άνοιξε. Φωτογραφίες δεν τράβηξα ούτε video είπα να το ευχαριστηθώ με τη συμβία μου και να μη ζήσω τη στιγμή μέσα από ένα κινητό.
Ωραιος!
Είχε κοσμο?
 




blackhill66

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
329
Reaction score
240
Εγώ πάντως πήγα στο Βεάκειο χθές που είχε και τζάμπα είσοδο και απόλαυσα τον θηβαίο και τον θωμαιδη (φωναρες) και άκουσα live ολο τον Σταυρό του νότου & τις γραμμές των οριζόντων;)
 

n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.852
Reaction score
12.416
Nαι απλά πόσταρα μόλις γυρίσαμε σπίτι δηλαδή…. Σήμερα το πρωί!:p
Τότε γιατί γράφεις

Ναι είχε (ευτυχώς) και όλο το ηλιακό εύρος
(Έπρεπε να πάω κι εγώ σε αυτή τη συναυλία, δυστυχώς δε μπόρεσα) :(
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.874
Reaction score
20.365
Beth Hart σήμερα, ή μάλλον χθες, απλά απίστευτη τα έσπασε όλα στη κυριολεξία. Υλικό από σχεδόν όλες τις μουσικές περιόδους της. Μπήκε με Casmir και απλά μου σκορπισε την παρεγκεφαλίδα στα βράχια. Και καλός ήχος για τα δεδομένα του θεάτρου βράχων. Εξαιρετικοί και οι μουσικοί που την στελέχωναν όπως και η Αλεξάνδρα Σιετη που άνοιξε. Φωτογραφίες δεν τράβηξα ούτε video είπα να το ευχαριστηθώ με τη συμβία μου και να μη ζήσω τη στιγμή μέσα από ένα κινητό.
Τυχερέ!
 

Μηνύματα
567
Reaction score
1.542
Φέτος θα βγάλω το άχτι μου. Μετά από Covid αποκλεισμό δεν την πάλευα άλλο, παίζει συνέχεια, επόμενο ραντεβού Νick cave - Mogwai
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.874
Reaction score
20.365
Φέτος θα βγάλω το άχτι μου. Μετά από Covid αποκλεισμό δεν την πάλευα άλλο, παίζει συνέχεια, επόμενο ραντεβού Νick cave - Mogwai
I feel you brother! Φέτος θα ανέβω Αθήνα για συναυλίες δύο (2) φορές!
 

Μηνύματα
691
Reaction score
2.207
Τι έγινε χθες ρε παιδιά? Τόσο χάλια ο ήχος?
Όχι ότι σε άλλες συναυλίες είναι καλύτερος.

 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Εαν έκανε αυτά ο Murphy φαντάζομαι τι θα κάνει ο Liam εαν συμβεί κάτι ανάλογο, όταν θα παίξει στις 2 Ιουλίου. Θα στραγγαλίσει κανέναν. :D
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.874
Reaction score
20.365
ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΤΟΧΟΥΣ ΕΙΣΙΤΗΡΙΩΝ ΤΩΝ MANOWAR

Φίλες και φίλοι,

Καθώς το Release Athens 2022 μπαίνει στην τελική του ευθεία, με τις ημέρες που απομένουν να απευθύνονται κυρίως στους φίλους του σκληρού ήχου, θα θέλαμε να επιβραβεύσουμε όλους εσάς για τη στήριξη και τη μέχρι τώρα παρουσία σας στο φεστιβάλ, προσφέροντάς σας την ευκαιρία να παρακολουθήσετε άλλη μία ημέρα του Release Athens με μεγάλη έκπτωση, ως ελάχιστο δείγμα εκτίμησης.

Πιο συγκεκριμένα, ως κάτοχοι εισιτηρίων για την ημέρα με headliners τους Manowar, η οποία πραγματοποιήθηκε στις 22 Ιουνίου, έχετε τη δυνατότητα, εφόσον το επιθυμείτε, να παρακολουθήσετε είτε την ημέρα με headliners τους Judas Priest (15 Ιουλίου) είτε εκείνη με headliners τους Sabaton (21 Ιουλίου), πάντα στην Πλατεία Νερού, αγοράζοντας το εισιτήριό σας στην τιμή των 35 ευρώ (έκπτωση 30% σε σχέση με την τρέχουσα τιμή των 50 ευρώ).

H συγκεκριμένη ειδική προσφορά ισχύει για μέχρι και 2 εισιτήρια γενικής εισόδου, αποκλειστικά για μία από τις δύο προαναφερθείσες ημέρες. Η διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσετε είναι πολύ απλή και αρκούν λίγα λεπτά για να ολοκληρώσετε την αγορά των εισιτηρίων σας, με την ειδική αυτή έκπτωση.

Πιο συγκεκριμένα:

1. Επισκέπτεστε το σύνδεσμο που οδηγεί στη σελίδα της ημέρας που σας ενδιαφέρει:
2. Πατάτε το κουμπί KΡΑΤΗΣΗ και σας εμφανίζεται το πεδίο «παρακαλώ εισάγετε τον κωδικό σας / Please insert your code». Εκεί, εισάγετε τον αριθμό του barcode που αναγράφεται στο εισιτήριό σας για τις 22/6 (θα το βρείτε στο pdf που λάβατε κατά την αγορά του) και στη συνέχεια ανοίγει η έκπτωση Manowar Discount.

3. Επιλέξτε τον αριθμό (1 ή 2) εισιτηρίων που επιθυμείτε να αγοράσετε και εν συνεχεία ολοκληρώνετε την αγορά σας στην ειδική τιμή που ισχύει μόνο για εσάς. Επαναλαμβάνουμε πως κάθε barcode αντιστοιχεί σε έως και 2 εκπτωτικά εισιτήρια για μία από τις δύο ημέρες και η αγορά γίνεται μόνο μία φορά ανά barcode.

Σημείωση: Για την καλύτερη και άμεση εξυπηρέτησή σας, τα εισιτήρια με την συγκεκριμένη έκπτωση μπορείτε να τα αποκτήσετε μόνο ηλεκτρονικά και αποκλειστικά με τον παραπάνω τρόπο - όχι τηλεφωνικά ή μέσω email.

Περισσότερες πληροφορίες για τις δύο αυτές ημέρες θα βρείτε στους παρακάτω συνδέσμους:

https://www.releaseathens.gr/event/judas-priest/

https://www.releaseathens.gr/event/sabaton/

Σας ευχαριστούμε,

Η ομάδα του Release Athens
 







Μηνύματα
1.826
Reaction score
3.406
IMG_20220723_230222.jpg

Το τρίο jinjer ,sepultura,slipknot ήταν πολύ δυνατό.

Jinjer τους είδα πρώτη φορά.
Σφικτή δυνατή μπάντα με γνώσεις και η τραγουδίστρια με φωνάρα .

Sepultura όσες φορές και να τους δεις είναι τέτοιο το βάρος του ονόματος και μερικών κομματιών που συγχωρείς οποιαδήποτε αστοχία.Αυτη η περιοδία τους πήγε από το κακό στο χειρότερο.
Έσπασε ο ντραμερ τους, (eloy casagrande) τσεκαρετε για να δείτε για τι πράγμα μιλάμε,το πόδι του .Αντικαταστάθηκε γρήγορα από άλλο ντραμμερ( ήρωα ) μέχρι να γυρίσει πίσω Βραζιλία να κάνει χειρουργείο αποθεραπεία και να γυρίσει γρήγορα .Στα πρώτα σόου έπαιζε με ένα πόδι.
Πριν λίγες μερες πέθανε η γυναίκα του κιθαρίστα από καρκίνο και αντικαταστάθηκε από άλλον.
οπότε αναμενόμενη η αλλαγή μερικών κομματιών και να είναι σε κάποια σημεία λίγο κάπως αμήχανα η μπάντα.
Τα έδωσαν όλα όμως και το καταχαρηκε ο κόσμος.
ΤΟ μόνο παράπονο που έχω πάντα από τους sepultura είναι ότι ο τραγουδιστής τους θα έπρεπε να έιναι λίγο πιο καθαρός στην άρθρωση τον κομματιών .
Δυστηχως max δεν θα γίνει ποτέ.
Αυτό έχουμε αυτό απολαμβάνουμε όμως.


Slipknot είμαι τυχερός που τους έχω δει όλες τις φορές που έχουν έρθει χωρίς να είμαι μεγάλος φαν.Καθε φορά είναι πιο επαγγελματίες από την προηγούμενη ,πλέον όμως δεν νομίζω να πηγαίνει παραπάνω αυτό που κάνουν .
Απ'έξω φαίνεται ένα χάος και ένας χαμός σε αυτό το performance που κάνουν αλλά αν παρατηρήσεις καλύτερα θα διακρίνεις πόσο μελετημένο και ακριβές είναι όλο αυτό.Τεραστιο επίπεδο επαγγελματισμου ,ήχος (άστο καλύτερα),επικοινωνία με τον κόσμο φοβερή .
Από τις κορυφαίες μέταλ μπάντες στο πλανήτη .
Ανυπομονώ για το επόμενο να δω μέχρι που θα πάει πια.
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.274
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top