Συνδεση φορητου σε ΤV (please help me)

Μηνύματα
3
Reaction score
0
εχω παραγγειλει το φορητο Lenovo 3000 N500 NS75HGM

http://www.infopcstore.gr/index.php?...=773&Itemid=26

και θελω να το συνδεσω στην ΤV μου που ειναι μια plasma panasonic TH-42PX70E που εχει δυο hdmi in..

το φορητο εχει εξοδο hdmi αλλα σημερα ειδα στο βιβλιαρακι της TV οτι λεει πως η συνδεση με pc γινεται μονο με ξεχωριστο καλωδιο οθονης pc για την εικονα και ξεχωριστο καλωδιο για το ηχο.

ειναι δυνατον να μην μπορει να συνδεθει με ενα καλωδιο hdmi?
ρωτησα στο πλαισιο και μου ειπαν οτι δεν ξερουν γιατι το γραφει αυτο στο βιβλιαρακι και οτι δεν μπορουν να μου απαντησουν.
σας παρακαλω αν γνωριζετε να μου πειτε.

ευχαριστω εκ των προτερων.
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
Καταρχην καλως ηρθες.
Δεν ειναι παραξενο να συμβαινει κατι τετοιο.
Απλα δεν περναει ο ηχος μεσα απο την καρτα γραφικων οποτε χρειαζεσαι τον ηχο να το βγαλεις απο αλλου και συγκεκριμενα απο την εξοδο ακουστικων του φορητου.
Μονο οι τελευταιας γενιας καρτες γραφικων περνουν και τον ηχο μαζι με την εικονα απο hdmi κατι που βλεπουμε μονο σε ακριβα μοντελα φορητων προς το παρον.
 

Μηνύματα
3
Reaction score
0
μα το γραφει στο βιβλιαρακι της TV. που ξερει η TV τι καρτα γραφικων εχω στον υπολογιστη μου?
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
μα το γραφει στο βιβλιαρακι της TV. που ξερει η TV τι καρτα γραφικων εχω στον υπολογιστη μου?
Περισσοτερο για καμουφλαρισμενη HDMI που απο πισω εχει DVI μου μοιαζει.
Οντως περιεργο.
 

Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
Συνήθως όταν στα manual αναφέρουν σύνδεση με PC, εννοούν μέσω VGA. Οπότε, όντως, δεν περνάει ήχος και θέλει άλλο καλώδιο.
Στην HDMI δεν μπορεί να υπάρχει τέτοιος περιορισμός.
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
Οποτε δεν θα εχεις προβλημα με το HDMI.( παντα αν απο το HDMI του φορητου περναει και ηχος)
Αλλα λογικα αυτο το εχεις δοκιμασει ετσι δεν ειναι ?
 

Μηνύματα
309
Reaction score
0
Aν δεν υπαρχει hdmi πως βγάζουμε ήχο από την έξοδο των ακουστικών??τι καλώδιο χρειαζεται?Θέλω να το συνδέσω με τον H/K 255...Η έξοδος των ακουστικών βγάζει κάλο ηχό?Δηλαφη αξίζει τον κοπο??
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
Aν δεν υπαρχει hdmi πως βγάζουμε ήχο από την έξοδο των ακουστικών??τι καλώδιο χρειαζεται?Θέλω να το συνδέσω με τον H/K 255...Η έξοδος των ακουστικών βγάζει κάλο ηχό?Δηλαφη αξίζει τον κοπο??
Χρειαζεσαι εναν ανταπτορα απο 3.5 jack σε rca.
http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.752604
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.663
Μηνύματα
2.869.211
Members
37.943
Νεότερο μέλος
triantafyllos1969
Top