Σχόλια περί κλασικής μουσικής από το θέμα της ταινίας Tar (2022)

Μηνύματα
20.125
Reaction score
14.507
Εγώ απορώ με σένα. ;)
Να σταματήσουμε ν απορούμε: Κάποιοι από εμάς χρειάζονται περισσότερο χρόνια.

( «Στηρίζω« τον Πέτρο.- Φυσικά δεν γνωρίζω αν χρειάζεται την στήριξη μου …);)
 




Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Ανελέητο spamming... Απορώ...
Βάζω τη στιχουργία στη θέση του Νταλίπη σκεπτόμενος παράλληλα πως δεν γίνεται για όλα να μας ΄΄φταίει΄΄ σταθερά κάποιο άλλο μέλος ενώ θα είχαμε εναλλακτική επιλογή να μη διαβάζουμε τα γραπτά του άμα δεν γουστάρουμε.

Μη γράφεις σε νήμα
ό,τι σου καπνίσει,
με βρίσκουν πάντα όλα
βρέξει χιονίσει
Του Μασκ εφευρέσεις
γι αγρίους ιστορίες,
χωρίς παραγράφους
του λόγου πορείες

Κι απορώ πώς τα χέρια να νίψεις,
όταν πας το laptop σου ν'ανοίξεις,
απορώ πώς το parking αντέχει,
άγρυπνο φυλακά του να σ'έχει,
όσες νύχτες ξύπνιος και αν μένεις,
like Νταλίπη μην αναμένεις,
απορώ,
απορώ

Πειράματα κάνεις
να δεις ποιος τσιμπάει
τόση ψυχολογία
ο νους μου δεν τραβάει
εγώ αγαπάω
αντιπάθεια να σου χω,
απλά σου τη λέω
αντί να σε κλαίω

Κι απορώ πόσο trolling να ρίξεις,
κάθε ανάγκη που πας να καλύψεις,
σε δικάναλο το ύψος να φτιάξεις,
κάθε immersive να ξεπετάξεις,
και η τρίοδη πόσο θα θερμάνει,
τα τσουρέκια που μου έχεις κάνει,
απορώ,
απορώ
 

Μηνύματα
12.478
Reaction score
14.641
Βάζω τη στιχουργία στη θέση του Νταλίπη σκεπτόμενος παράλληλα πως δεν γίνεται για όλα να μας ΄΄φταίει΄΄ σταθερά κάποιο άλλο μέλος ενώ θα είχαμε εναλλακτική επιλογή να μη διαβάζουμε τα γραπτά του άμα δεν γουστάρουμε.

Μη γράφεις σε νήμα
ό,τι σου καπνίσει,
με βρίσκουν πάντα όλα
βρέξει χιονίσει
Του Μασκ εφευρέσεις
γι αγρίους ιστορίες,
χωρίς παραγράφους
του λόγου πορείες

Κι απορώ πώς τα χέρια να νίψεις,
όταν πας το laptop σου ν'ανοίξεις,
απορώ πώς το parking αντέχει,
άγρυπνο φυλακά του να σ'έχει,
όσες νύχτες ξύπνιος και αν μένεις,
like Νταλίπη μην αναμένεις,
απορώ,
απορώ

Πειράματα κάνεις
να δεις ποιος τσιμπάει
τόση ψυχολογία
ο νους μου δεν τραβάει
εγώ αγαπάω
αντιπάθεια να σου χω,
απλά σου τη λέω
αντί να σε κλαίω

Κι απορώ πόσο trolling να ρίξεις,
κάθε ανάγκη που πας να καλύψεις,
σε δικάναλο το ύψος να φτιάξεις,
κάθε immersive να ξεπετάξεις,
και η τρίοδη πόσο θα θερμάνει,
τα τσουρέκια που μου έχεις κάνει,
απορώ,
απορώ
Ευχαριστώ για την αφιέρωση, εκ μέρους των άλλων.

Υ.Γ. : Τα άλλα (των άλλων) φυσικά δεν τα διάβασα. Τις κόβω σιγά σιγά τις κακές συνήθειες. Επειδή είδα μηνυμα σου όμως το διάβασα, λέω κάποιο μήνυμα συμπαράστασης θα είναι, (θα έχουν "εκτραχυνθεί" τα πράγματα ας διαβάσω τoυλάχιστον αυτό του φίλου μου του Bhutia μπάς και καταλάβω απο αυτό αντί να διαβάζω των άλλων τα μη εμεπνευσμένα. 😀 Δίνε "όπλα" και νομιμοποίηση στον κόσμο, δίνε. χα χα Και πνευματική "βάση" φτιάξε τους.

Υ.Γ. : Δες και το οφισιαλ Tar έχω ποστάρει και εκεί απο το πρωί. Μην ασχολήσαι με κατώτερα ένστικτα του ευατού σου και διαδρομές έκφρασής του. Μετά κιόλας το πόστ σου να είσαι σίγουρος ότι θα ξαναγράψω χα χα. Η χαριστική "βουλή" (όχι βολή) που έλεγε και Torpedo εδόθη χα χα.
 
Last edited:

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Ευχαριστώ για την αφιέρωση, εκ μέρους των άλλων.

Υ.Γ. : Τα άλλα (των άλλων) φυσικά δεν τα διάβασα. Τις κόβω σιγά σιγά τις κακές συνήθειες. Επειδή είδα μηνυμα σου όμως το διάβασα, λέω κάποιο μήνυμα συμπαράστασης θα είναι, (θα έχουν "εκτραχυνθεί" τα πράγματα ας διαβάσω τoυλάχιστον αυτό του φίλου μου του Bhutia μπάς και καταλάβω απο αυτό αντί να διαβάζω των άλλων τα μη εμεπνευσμένα. 😀 Δίνε "όπλα" και νομιμοποίηση στον κόσμο, δίνε. χα χα Και πνευματική "βάση" φτιάξε τους.

Υ.Γ. : Δες και το οφισιαλ Tar έχω ποστάρει και εκεί απο το πρωί. Μην ασχολήσαι με κατώτερα ένστικτα του ευατού σου και διαδρομές έκφρασής του. Μετά κιόλας το πόστ σου να είσαι σίγουρος ότι θα ξαναγράψω χα χα. Η χαριστική "βουλή" (όχι βολή) που έλεγε και Torpedo εδόθη χα χα.
Ο Νταλίπης πρέπει πάντως να έχει καταλάβει ότι η στιχουργία σατιρίζει κατά βάθος τη δική του οπτική και αντιμετώπιση σε καταστάσεις που θα έκρινε ο ίδιος ενοχλητικές.
 


Μηνύματα
12.478
Reaction score
14.641
Ο Νταλίπης πρέπει πάντως να έχει καταλάβει ότι η στιχουργία σατιρίζει κατά βάθος τη δική του οπτική και αντιμετώπιση σε καταστάσεις που θα έκρινε ενοχλητικές.
Δεν έχει αυτό σημασία. Θα σου το ανέλυα κια ξέρεις ότι μπορώ αλλά .... δεν αξίζει πλέον. Η στάση που επέλεξες το κατέστησε αυτό καθαρό. Όχι ότι δεν το ήξερα ή δεν το περίμενα.

Πρός το παρόν μην με απασχολείς με αυτά πλέον , οι απάντησεις και τα τέστ όλα τελείωσαν. Τα "όρια" σου έχουν γίνει κατανοητά απο εμένα. Βάζω ενδιαφέροντα βίντεο στο ελεύθερο νήμα. 😀
 
Last edited:


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.604
Μηνύματα
2.867.549
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top