Σύνδεση πολυκάναλου YAMAHA RXV650 με τελικό

Μηνύματα
168
Reaction score
52
Ο ενισχυτή σου έχει 3 επιλογές σύνδεσης με τηλεόραση.
Video, S-video και Component Out, συνδέεις μια από τις 3 αρκεί να έχει και η τηλεόρασή σου την αντίστοιχη
IN επιλογή, για να μπορείς να βλέπεις τις ρυθμίσεις του ενισχυτή.
Η τηλεόραση μου δεν έχει τέτοιες εισόδους (Samsung qe75 q70r)
 

Μηνύματα
3.088
Reaction score
8.862
Μπράβο σου βρε αθεόφοβε έχεις 75άρα τηλεόραση νέας τεχνολογίας, Ε! ΤΟπάρε και έναν ενισχυτή το ίδιο να δεις την υγειά σου και κάνε εκεί τα πειράματά σου, ( άλλα ηχεία μπροστά..... 2 sub...... κτλ )
και θα ανέβεις επίπεδο...........
 

Μηνύματα
168
Reaction score
52
Μπράβο σου βρε αθεόφοβε έχεις 75άρα τηλεόραση νέας τεχνολογίας, Ε! ΤΟπάρε και έναν ενισχυτή το ίδιο να δεις την υγειά σου και κάνε εκεί τα πειράματά σου, ( άλλα ηχεία μπροστά..... 2 sub...... κτλ )
και θα ανέβεις επίπεδο...........
Μου έφυγαν όλα τα λεφτά στην τηλεόραση χαχαχα. ( Η οποία παρεμπιπτόντως είναι υπέροχη). Έχω καταλήξει στην αγορά ενός τελικού και μεγαλύτερων ηχείων.
 

Μηνύματα
3.088
Reaction score
8.862
Αντί για τελικό μπορείς να πάρεις έναν AV ποιο καινούργιο και ίσως μεταχειρισμένο, βλέπεις πως οδηγεί τα ηχεία σου και αργότερα όταν θα έχεις λεφτά κοιτάς για τελικό, αν χρειάζεσαι.
Αυτή είναι η άποψή μου.....
 

gid

Μηνύματα
7.391
Reaction score
8.625
Μου έφυγαν όλα τα λεφτά στην τηλεόραση χαχαχα. ( Η οποία παρεμπιπτόντως είναι υπέροχη). Έχω καταλήξει στην αγορά ενός τελικού και μεγαλύτερων ηχείων.
Φιλική συμβουλή: πάρε τα ηχεία και κούμπωσέ τα στον 650 να δεις τι γίνεται. Ίσως καλυφθείς. Εγώ πάντως είμαι καλυμμένος με τον 640 και ηχεία δαπέδου.
 

Μηνύματα
168
Reaction score
52
Φιλική συμβουλή: πάρε τα ηχεία και κούμπωσέ τα στον 650 να δεις τι γίνεται. Ίσως καλυφθείς. Εγώ πάντως είμαι καλυμμένος με τον 640 και ηχεία δαπέδου.
Και εγώ έτσι πιστεύω. Σίγουρα θα πάρω πρώτα τα ηχεία και αν έχω θέμα τότε θα κοιτάξω για τελικό ή άλλο πολυκάναλο
 


Μηνύματα
168
Reaction score
52
Για τι ηχεία σκέφτεσαι ? B&W ?
Δεν ξέρω. Υπάρχουν άπειρες επιλογές. Σκεφτόμουν και για μεταχειρισμένα. Αν υπάρχει κάποια πρόταση είναι ευπρόσδεκτη

Βρήκα μεταχειρισμένα αυτά π.χ. Chario Constellation Pegasus
 
Last edited:

Μηνύματα
3.088
Reaction score
8.862
Καλά ηχεία τα chario.
Θα πουλήσεις τα 601 ?? γιατί όταν θα ακούς πολυκάναλο ήχο καλό θα ήταν να είναι της ιδίας εταιρίας επειδή θα έχουν διαφορετικό ηχόχρωμα αν έχεις διαφορετικά ηχεία
 

Μηνύματα
168
Reaction score
52
Καλά ηχεία τα chario.
Θα πουλήσεις τα 601 ?? γιατί όταν θα ακούς πολυκάναλο ήχο καλό θα ήταν να είναι της ιδίας εταιρίας επειδή θα έχουν διαφορετικό ηχόχρωμα αν έχεις διαφορετικά ηχεία
Σκέφτομαι να τα βάλω πίσω γιατί έχω κάποια μικρά koda
 


Μηνύματα
168
Reaction score
52
μη μπλέξεις πολλά διαφορετικά ηχεία.
Ναι έχεις δίκιο αλλά αυτό που με ενδιαφέρει άμεσα είναι ο στέρεο ήχος. Για το πολυκάναλο δεν καίγομαι.
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.000
Reaction score
8.045
Λογικά η σύνδεση θα γίνει με την επιλογή Video (1 καλώδιο rca που το συνδέουμε στην tv στην υποδοχή video με το κίτρινο χρώμα. Αντίστοιχα γίνεται και στον AV σου (monitor aut κίτρινο χρώμα, στο κάτω μέρος του)....
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.865.408
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top