Σύνδεση τηλεόρασης με SCART σε dvd player-home cinema

Μηνύματα
3
Reaction score
0
Καλησπέρα! Το πρόβλημα μου είναι ότι θέλω να συνδέσω(για εικόνα) παλιά τηλεόραση που έχει μόνο SCART, σε dvd player που έχει μόνο hdmi και μια υποδοχή video και σε home cinema που έχει και αυτό τις προβλεπόμενες συνδέσεις. Έχετε καμιά ιδέα;
 

Μηνύματα
7.239
Reaction score
4.621
εαν εχει εξοδο το dvd 3 rca (ασπρο,κιτρινο,μπλε) θα παρεις ενα ανταπτορα απο rca σε scart .
ποιες ειναι οι προβλεπομενες συνδεσεις του home cinema ?
γραψε λιγο πιο αναλυτικα για να σου απαντησουν ...
 

Μηνύματα
3
Reaction score
0
Απάντηση: Σύνδεση τηλεόρασης με SCART σε dvd player-home cinema

To dvd έχει έξοδο: Άσπρο - Κόκκινο(AV output) - Κίτρινο (Video), ενώ το home cinema έχει, εκτός από hdmi, OUT:Monitor, S-Video,IN:DVD και SAT/CBL. Να πω ότι για τον ήχο έχω συνδέσει hdmi μεταξύ dvd και home cinema και δεν έχω πρόβλημα. Το θέμα μου είναι η εικόνα..
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.601
Reaction score
4.137
Απάντηση: Σύνδεση τηλεόρασης με SCART σε dvd player-home cinema

To dvd έχει έξοδο: Άσπρο - Κόκκινο(AV output) - Κίτρινο (Video)
Το κίτρινο πρέπει να συνδεθεί στην τηλεόραση για να έχεις εικόνα.Αν έχει αντίστοιχη είσοδο η τηλεόραση τότε εκεί,αλλιώς πρέπει να βρεις αντάπτορα σε scart.

OUT:Monitor
Τί είδους σύνδεση είναι αυτή;Ηdmi,s-video,compοsite;
 

Μηνύματα
3
Reaction score
0
Απάντηση: Σύνδεση τηλεόρασης με SCART σε dvd player-home cinema

Δοκίμασα και με αντάπτορα σε scart και με καλώδιο από scart σε RCA αλλά μου βγάζει το ίδιο μήνυμα "video format is not supported, connect with HDMI". Άραγε αυτό σημαίνει ότι μόνο με HDMI είναι δυνατή η σύνδεση;; Το OUT:Monitor του HOME CINEMA είναι μία κίτρινη υποδοχή, όχι S-VIDEO, μάλλον composite..
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.644
Μηνύματα
2.870.568
Members
37.926
Νεότερο μέλος
Demetriiosk71
Top