ΤΑΙΡΙΑΣΜΑ HARBETH 30.1 ΜΕ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΟ

Μηνύματα
1.668
Reaction score
1.504
H χαμηλή ευαισθησία τους φοβίζει λίγο πάντως για ταιριασματα με λάμπες και μικρούς ss.
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
"Γρεζι" ο hegel 160; μπαααα με τιποτα! Γλυκοηχος μα και αναλυτικος, εθιστικος ηχος για ωρες - ο 360 ειναι για αλλες καταστασεις, μη τον χαραμισουμε με περι/ορισμενης εμβελειας και ειδικου χαρακτηρα ηχειο.
Ο 160 εχει μια πολυ καλη προσφορα demo νομιζω στον αντιπροσωπο stepcom.gr
 

Μηνύματα
9.238
Reaction score
12.749
Αν και λίγο δύσκολο αν μπορέσεις ακουσε τα ηχεία σου και με κάνενα sansui au 717 ... Θα εκπλαγείς ευχάριστα .. Όλο και κάποιο μέλος θα τον έχει
 

Μηνύματα
213
Reaction score
119
Μην το πολυψάχνεις. Όχι οτι ένας καλός λαμπάτος δεν θα "κάτσει" αλλά προτίμησε τα παραπάνω βατ που θα δώσει ένα καλό s state. Αναφέρθηκαν κάποια πιό πάνω. Εγώ έχω χρόνια τα SHL5 με Yamaha A-S2000 και δεν έχω αισθανθεί την ανάγκη να δώ κάτι άλλο. Ουδέτερος, άψογα κατασκευασμένος και αρκούντως δυνατός
[DOUBLEPOST=1508958596][/DOUBLEPOST]Ξέχασα:
Ασχολήσου περισσότερο με τον χώρο και λίγο λιγότερο με τον ενισχυτή...
 

Μηνύματα
889
Reaction score
201
Τα Harbeth ειναι δύσκολα στο ταίριασμα ηχεία (μιλώ από πείρα αφού έχω και το 3αρακι και το 5αρι) και ειλικρινά απορώ με μερικούς απο τους συνδυασμούς που σου προτείνουν αφού είναι απο τους ποιο αποτυχημένους (πχ με Leben η Sugden), εγώ θα σου πρότεινα να κατεβάσεις πολύ το budget (κάτω από 500 ευρώ και οπωσδήποτε μεταχειρισμένο) ωστε να έχεις την δυνατότητα να δοκιμάσεις περισσότερους. Όσο περισσότερα χρήματα δώσεις τοση μεγαλύτερη θα είναι η απογοήτευση σου. Εγώ θα σου έλεγα ξεκίνα με τους κλασσικούς Nad 3020/ C 370
 

Μηνύματα
429
Reaction score
154
μπορω να επιβεβαιωσω την καταπληκτικη συνεργεια του c7 με Naim Nait 5i που εζησα μολις χθες βραδυ. Παρα τα μολις 50w τα οδηγουσε αψογα και σε υψηλη ενταση, παιζοντας Stealy Dan. Γνωμη μου να δοκιμασεις οπωσδηποτε και Naim πριν καταληξεις.
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Βλαδιμηρε
τι εκανες τελικα; Πολυ αποτομα (δεν) εκλεισες οτι ανοιξες!
 

Μηνύματα
120
Reaction score
216
Σας χαιρετώ,
θα μπορούσα στο υπάρχων νήμα να θέσω ερώτηση σχετικά με ενισχυτή για HARBETH 30.1 ;
Ενδιαφέρομαι για ATOLL IN300. Υπάρχει κάποια γνώμη για τον συγκεκριμένο ή για τους ATOLL γενικά ;
ευχαριστώ
 





Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • rose.athens
    Not in the mood Mod
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.621
Μηνύματα
2.868.374
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top