ΤΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΟΥ????

Μηνύματα
1.597
Reaction score
6
ημαρτον....
εαν ερχοταν ο συγκεκριμενος κυριος να αγορασει τα ηχεια σας, και σας ελεγε για τον χωρο, θα του τα πουλαγατε?
απλη ερωτηση, θελω απλη απαντηση...

θα πηγαινα να δω το χωρο του και μετα θα του ελεγα τη γνωμη μου, τη δικη μου γνωμη

ο iron εβαλε μια φωτογραφια,αλλα δεν μπορω να καταλαβω πως ειναι ο χωρος του και τι ακουστικη εχει. Μαγος δεν ειμαι:126: ουτε εχω ασχοληθει με τον συγκεκριμενο κυριο ποτε , ουτε του πουλησα εγω τα ηχεια.

Η κατασκευαστρια εταιρεια προτεινει παντως ενα minimum 20 τ.μ-25.
 

Μηνύματα
1.597
Reaction score
6
Φιλε PLATON,

Oντως τα ηχεια εχουν τη δυνατοτητα ρυθμισης σταθμης χαμηλων,crossover frequency και διαθετουν διακοπτη 3 θεσεων που ενεργοποιει 3 φιλτρα στα 20-30 και 40 hz οπότε μπορει κανεις να ρυθμισει τα ηχεια να παιζουν καλα ακομα και σε μικρο χωρο.

Ελαχιστα αλλα ηχεια διαθετουν αυτες τις ευκολιες και ειναι τοσο ευελικτα και γιαυτο πολλοι δεν μπορουν να φανταστουν οτι παιζουν σε μικρους χωρους. Δικαιολογημενα.
 

Μηνύματα
503
Reaction score
2
Re: Απάντηση: Re: ΤΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΟΥ????

Ποσώς με ενδιαφέρει η άποψή σου. Είσαι άλλος ένας απλά γραφικός τυπάκος με μεγάλη ιδέα για τον εαυτό του και πλήρη άγνοια για το αντικείμενο που νομίζει ότι γνωρίζει. Η αδιαφορία μου είναι και ο λόγος που δεν έχεις αποβληθεί ακόμη από το site. Ένα άτομο που θίγει βάναυσα κάποιον που προσπαθεί να τον βοηθήσει - ξεστραβώσει, (διαδίδοντας ψευδώς ότι πουλάει καλώδια), είναι βαθύτατα προβληματικό. Η ευθιξία αλλά και η ευθυκρισία δεν είναι ένα ζευγάρι ηχεία να τα αγοράσεις. Άλλωστε, παρά το γεγονός ότι πιστεύεις το αντίθετο, hi end δεν γίνεσαι αγοράζοντας μηχανάκια, γίνεσαι αλλάζοντας συμπεριφορά και θεώρηση των πραγμάτων.

...
Ο προσβλητικός τρόπος που γράφεις με προβληματίζει για το πόσο σοβαρός είναι ενας χώρος που σε δεχεται σαν διαχειριστή.-

Εαν ο κύριος που εθιξα δεν εχει κανένα μαγαζί σε σχέση με τον ηχο
αλλά είναι απλά ενας
ακόμα φίλος του χωρου ΤΟΥ ΖΗΤΩ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗΝ
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Άντε μπράβο. Δεν ήταν δα και τόσο δύσκολο. Και την επόμενη φορά να προσέχεις. Να βρίσκεις επιχειρήματα και να μην προσπαθείς να μειώσεις την αξιοπιστία του συνομιλητή σου. Αν ο διαχειριστής είχε άδικο δεν θα ζητούσες τώρα συγγνώμη.

...
 

Μηνύματα
503
Reaction score
2
τι ειναι παλι το ηχοχρωμα της μουσικης? :139:
φυσικα και θα αλλαξει η τονικη ισσοροπια εαν εννοεις αυτο. το δεσιμο σαμπ με κορνες ειναι τοσο δυσκολο που τουλαχιστον κανε αυτα που προτεινει η εταιρια.
τωρα εαν ψαχνεις να αλλαξεις "ηχοχρωματα" ασε καλυτερα...

Κατανοητό αυτό που γράφεις
περί τονικής ισσοροπίας και δεσίματος
ανάμεσα στο μπασσοκούτι και την ντουντούκα
εχοντας τεστάρει τα καλώδια της avantgarde-τα καλωδια τα χάλκινα της kondo και τα ασημένια της silver audio
το καλύτερι δέσιμο το εχω με τα ασημένια εχοντας το ρυθμιστικά του ηχείου στις εργοστασιακές ρυθμίσεις....
 

Μηνύματα
503
Reaction score
2
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: ΤΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΟΥ????

Είναι παράλογος ο ψόγος γιά το απλό γεγονός ότι αρκετοί δεν συγκινούμαστε ιδιαίτερα από τις συγκεκριμένες συσκευές ή/και το σύμπλεγμα αυτών.Η καλή πρόθεση έχει ήδη πιστοποιηθεί ακριβώς απ'όσους μπήκαν σε συμβουλευτική διαδικασία μολονότι τα δικά τους κριτήρια διαμόρφωσης συστήματος δεν ταυτίζονται με τα δικά σου.

Δεν εχω λογο να πιστευω οτι δεν υπάρχει καλη πρόθεση ....
 

Μηνύματα
503
Reaction score
2
Άντε μπράβο. Δεν ήταν δα και τόσο δύσκολο. Και την επόμενη φορά να προσέχεις. Να βρίσκεις επιχειρήματα και να μην προσπαθείς να μειώσεις την αξιοπιστία του συνομιλητή σου. Αν ο διαχειριστής είχε άδικο δεν θα ζητούσες τώρα συγγνώμη.

...
Ο κυριος εχει μαγαζί να ηχητικά???Ναι η Οχι??
 



Μηνύματα
503
Reaction score
2
Άντε μπράβο. Δεν ήταν δα και τόσο δύσκολο. Και την επόμενη φορά να προσέχεις. Να βρίσκεις επιχειρήματα και να μην προσπαθείς να μειώσεις την αξιοπιστία του συνομιλητή σου. Αν ο διαχειριστής είχε άδικο δεν θα ζητούσες τώρα συγγνώμη.

...
ΑΥΤΌ ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΊ τον τρόπο που γράφεις αλλά δεν υπάρχει πρόβλημα απο εμένα
 

Μηνύματα
1.972
Reaction score
4
Απάντηση: Re: ΤΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΟΥ????

ΑΥΤΌ ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΊ τον τρόπο που γράφεις αλλά δεν υπάρχει πρόβλημα απο εμένα
Πωπωπω σε καταλαβαίνω βρε IRON άλλα μην τους τσαντίσεις γιατί θα σε τιμωρήσουν όπως έκαναν σε μένα μια μέρα...

Με πικαρανε σε μια συζήτηση με πολύ προσβλητικό τρόπο ψιλό έβρισα με ωραίο τρόπο ( πάντα ) και επειδή δεν άρεσε η απάντηση μου ( περί συμμόρφωσης ) σε έναν συντονιστή αποφάσισε να με κάνει Ban για μερικές μέρες .

Τώρα για το αν οι άλλοι σε προσβάλουν που με τον τρόπο που μιλάνε το κάνουν τι να πεις ?

Συγνώμη δεν θα πάρεις γιατί εμείς μόνο οι απλοί θνητοί users πρέπει να ζητάμε συγνώμη ενώ κάποιοι συντονιστές μιλάνε όπως γουστάρουν χωρίς να δίνουν λόγο σε κανέναν .

Τα συμπεράσματα δικά σας

Υ.Γ.
Το εν λόγο ποστ είναι λίγο πολύ αν θέλετε σαν ερώτηση κρίσεως από την αρχή που αναρτήθηκε για αυτό θα έπρεπε να είναι και ποιο χαλαρή η προσέγγιση του όπως και είναι .Κουβέντα να κάνουμε δηλαδή
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
ΑΥΤΌ ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΊ τον τρόπο που γράφεις
Άποψή σου...
...αλλά δεν υπάρχει πρόβλημα από εμένα
Ούτε από εμένα. Δεν σε ξέρω δεν με ξέρεις. Οι περισσότερες είναι διαχειριστικής φύσεως παρατηρήσεις. Εφόσον ανακαλείς και απολογείσαι, δεν τίθεται θέμα.

...
 

Μηνύματα
1.972
Reaction score
4
Απάντηση: Re: ΤΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΟΥ????

Άποψή σου...
Ούτε από εμένα. Δεν σε ξέρω δεν με ξέρεις. Οι περισσότερες είναι διαχειριστικής φύσεως παρατηρήσεις. Εφόσον ανακαλείς και απολογείσαι, δεν τίθεται θέμα.

...
Είναι και δίκη μου άποψη όχι ότι έχει σημασία .Δηλαδή ότι και οι συντονιστές πρέπει να είστε κόσμιοι :)

Και φαντάζομαι και πολλών άλλων που για να μην κακοχαραχρηριστουν και άπλα δεν εκφέρουν άποψη στον αέρα :) οπότε slow your eggs dudes :142::143::138:
 

Μηνύματα
503
Reaction score
2
Re: Απάντηση: Re: ΤΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΟΥ????

Πωπωπω σε καταλαβαίνω βρε IRON άλλα μην τους τσαντίσεις γιατί θα σε τιμωρήσουν όπως έκαναν σε μένα μια μέρα...

Με πικαρανε σε μια συζήτηση με πολύ προσβλητικό τρόπο ψιλό έβρισα με ωραίο τρόπο ( πάντα ) και επειδή δεν άρεσε η απάντηση μου ( περί συμμόρφωσης ) σε έναν συντονιστή αποφάσισε να με κάνει Ban για μερικές μέρες .

Τώρα για το αν οι άλλοι σε προσβάλουν που με τον τρόπο που μιλάνε το κάνουν τι να πεις ?

Συγνώμη δεν θα πάρεις γιατί εμείς μόνο οι απλοί θνητοί users πρέπει να ζητάμε συγνώμη ενώ κάποιοι συντονιστές μιλάνε όπως γουστάρουν χωρίς να δίνουν λόγο σε κανέναν .

Τα συμπεράσματα δικά σας

Υ.Γ.
Το εν λόγο ποστ είναι λίγο πολύ αν θέλετε σαν ερώτηση κρίσεως από την αρχή που αναρτήθηκε για αυτό θα έπρεπε να είναι και ποιο χαλαρή η προσέγγιση του όπως και είναι .Κουβέντα να κάνουμε δηλαδή
Δεν ζητώ την συγνώμην απο κανέναν
απλά θέλω αν γίνεται να προχωρήσουμαι τον χώρο
λαθη μπορεί να κάνουμαι ολοι μας
και πρώτος εγώ
αλλά να υπάρχει χλευασμός και απειλές μου είναι απαράδεκτο...
πάμαι παρακάτω....
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Αυτά είναι τουλάχιστον παιδικά πράγματα για να τα συζητάμε.
Δεν μπορεί κάποιος να κατηγορεί τον άλλον πχ για "κλέφτη" και να παραπονιέται μετά αν τον πλακώσει ο άλλος στα μπινελίκια. Το ότι γράφουμε από τα πληκτρολόγια δεν αναιρεί τους κανόνες που ακολουθούμε στη ζωή μας. Προσέχετε τι λέτε για να μην λαμβάνετε τις ανάλογες απαντήσεις. Over and out.

...
 

Μηνύματα
503
Reaction score
2
Υποθετικό ερώτημα λοιπόν για να συνεχίσουμαι το νήμα...
Τον χώρο μου λίγο πολύ τον ξέρεται
Καποιοι γράφουν οτι τα solo είναι το καλύτερο ηχείο για τον χώρο
Εγώ έχω το uno nano και στο μέλλον λέω να τα αντικαταστήσω με τα duo γιατί????
Τι χάνω????
τι κερδίζω?????
 

Μηνύματα
1.972
Reaction score
4
Απάντηση: Re: ΤΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΟΥ????

Αυτά είναι τουλάχιστον παιδικά πράγματα για να τα συζητάμε.
Δεν μπορεί κάποιος να κατηγορεί τον άλλον πχ για "κλέφτη" και να παραπονιέται μετά αν τον πλακώσει ο άλλος στα μπινελίκια. Το ότι γράφουμε από τα πληκτρολόγια δεν αναιρεί τους κανόνες που ακολουθούμε στη ζωή μας. Προσέχετε τι λέτε για να μην λαμβάνετε τις ανάλογες απαντήσεις. Over and out.

...
Χαχαχαχα θα ήθελα πολύ να μου τα έλεγες face to face....θα το έκανες άραγε είναι το ερώτημα μου?Και τι θέλω να πω με αυτό ότι οποίος είναι πίσω από μια θέση εξουσίας όπως αυτή του "συντονιστή" μεταχειρίζεται πράγματα που δεν του αρέσουν η δεν καταλαβαίνει ως παιδικές φωνές που ακούγονται στα αυτιά του μόνο σαν θόρυβος.

Κανονικά θα έπρεπε να κάνουν εσένα Ban μερικές μέρες η κάτι τέτοιο για να μάθεις να σέβεσαι τους άλλους και όχι να τους φέρεσαι σαν 15χρονος γιατί πραγματικά η συμπεριφορά μερικών κάνουν πολλούς θνητούς users που πραγματικά ενδιαφέρονται για το αντικείμενο να βγαίνουν από τα ρούχα τους άπλα διαβάζοντας αυτά που έχεις γράψει όχι για τις λέξεις άλλα για τον τρόπο που τις χειρίζεσαι με έναν υπεροπτικό τρόπο σαν να είσαι ο νόμος .

:141::141::141:
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.609
Reaction score
4.149
Απάντηση: ΤΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΟΥ????

Το θέμα αφορά το σύστημα του IRON..
 


Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Re: Απάντηση: Re: ΤΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΟΥ????

Χαχαχαχα θα ήθελα πολύ να μου τα έλεγες face to face....θα το έκανες άραγε είναι το ερώτημα μου?Και τι θέλω να πω με αυτό ότι οποίος είναι πίσω από μια θέση εξουσίας όπως αυτή του "συντονιστή" μεταχειρίζεται πράγματα που δεν του αρέσουν η δεν καταλαβαίνει ως παιδικές φωνές που ακούγονται στα αυτιά του μόνο σαν θόρυβος.

Κανονικά θα έπρεπε να κάνουν εσένα Ban μερικές μέρες η κάτι τέτοιο για να μάθεις να σέβεσαι τους άλλους και όχι να τους φέρεσαι σαν 15χρονος γιατί πραγματικά η συμπεριφορά μερικών κάνουν πολλούς θνητούς users που πραγματικά ενδιαφέρονται για το αντικείμενο να βγαίνουν από τα ρούχα τους άπλα διαβάζοντας αυτά που έχεις γράψει όχι για τις λέξεις άλλα για τον τρόπο που τις χειρίζεσαι με έναν υπεροπτικό τρόπο σαν να είσαι ο νόμος .

:141::141::141:
Μα τι είναι αυτά τα ψυχολογικά που μου λες; Έχεις πρόβλημα εξουσίας; Εσύ πως θα αντιδρούσες αν σε λέγανε "κλέφτη" δηλαδή ή απατεώνα ή... ότι γράφεις ότι γράφεις γιατί έχεις μαγαζί με καλώδια; Θα έλεγες ευχαριστώ πολύ συνεχίστε;

p.s.
1. Από κοντά; :114:
2. Τέλος το off topic.

...
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.012
Μηνύματα
2.885.278
Members
37.975
Νεότερο μέλος
Sonic10
Top