Ταινιες στο NETFLIX ενος εως δυο ετων που αρεσαν στα μελη μας

Μηνύματα
4.867
Reaction score
3.925
Ανοιγω αυτό το θεμα, μιας και δεν βλεπω τακτικα ταινιες, αλλα απ αυτό το Netflix σχεδόν ποτε δεν μπορεσα να δω ταινια της προκοπης, και σχεδόν παντα την αφηνω στη μεση (και πολύ εβαλα) και ψαχνω να βρω καποια άλλη μεχρι στο τελος που περναει η ωρα και με παιρνει ο υπνος. Εξαιρεση θα ελεγα οι ευρωπαικες ταινιες. Γραψτε κανα τιτλο μπας και γλυτώσουμε από το περιττο ζαπιγκ.

Σειρες δεν βλεπω, οποτε μενω στο κοματι των ταινιων (εδώ γινεται πανικος).
Γενικα εχω παρατηρησει ότι εχει παρα πολλες γλυκανάλατες ταινιες. Κι επισης δεν βλεπω τους πολύ γνωστους ηθοποιούς.

Το κακο είναι ότι δεν εχει παραπομπες από IMDb, οποτε τα σχολια σας πιστευω ότι θα βοηθησουν.
 




Μηνύματα
68
Reaction score
168
Έχω δει και είναι αξιόλογα τα παρακάτω:

- First They Killed My Father (2017)
- Operation Finale (2018) Αληθινή ιστορία του ΒΠΠ
- 22 July (2018) Αφορά τα γεγονότα του Μπρειβικ στην Νορβηγία
- Set It Up (2018) Συμπαθητική ρομαντικοκομεντυ

Θέλω να δω γιατί έχω ακούσει καλά λόγια τα εξής:

- The Ballad of Buster Scruggs (2018)
- Triple Frontier (2019)
- Private Life (2018)
- Apostle (2018)
 

Μηνύματα
3.185
Reaction score
771
To triple frontier ήταν αξιόλογο με εξαιρετικο καστ.
Σε γενικές γραμμές πάντως το Netflix έχει πιο πολλές ποιοτικές σειρες, παρά ταινίες.
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Οι ταινιες της Netflix ειναι ατολμες και ακρως συντηρητικες, χωρις εμπνευση μα απλα διεκπεραιωτικες σκηνοθετικα και σεναριακα. Αντιθετα οι σειρες της απεχουν παρασαγγας και τα δειχνουν "ολα", λες και αλλος αποφασιζει.
 

Μηνύματα
409
Reaction score
1.368
Γενικα εχω παρατηρησει ότι εχει παρα πολλες γλυκανάλατες ταινιες. Κι επισης δεν βλεπω τους πολύ γνωστους ηθοποιούς.
Πολύ ευγενικά τα λες φίλε μου,

Οι ταινίες του Netflix προσβάλουν τη νοημοσύνη μας.
Μαζική παραγωγή χωρίς ποιότητα.

Αυτό βέβαια συμβαίνει γενικά από τις περρισότερες κινηματογραφικές εταιρείες, αλλά αυτοί το τερμάτισαν.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.629
Reaction score
83.112
Μηνύματα που προωθούν πειρατικές μεθόδους δεν επιτρέπονται.
 

Μηνύματα
4.867
Reaction score
3.925
Δεν ειχε πειρατες! Απ ότι θυμαμαι εγραφε και για καποια συνδρομη. Τεσπα, ισως κατι δεν καταλαβα καλα.
 

Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
Oι σειρες φερνουν χρημα για πολλα χρονια , με τοσους κυκλους.Και ειναι ποιο ευκολη υποθεση , ειδικα οταν εχεις ενα <σεναριο > που βαζει γκολ απο τα αποδυτηρια, δηλαδη με κανα punisher κανα escobar κλπ..Kαι αν ενας κυκλος ειναι μαπα , υπαρχει ο επομενος, αν ενας ηθοποιος ειναι μαπα η εχει..υποχρεωσεις...σκοτωνεις τον χαρακτηρα :D
Οι καλες ταινιες θελουν σοβαρο σεναριο , γνωστους ηθοποιους , πολυεξοδα εφε αν προκειται για ταινιες δρασης , δηλαδη θελουν σοβαρη δουλεια για δυο ωρες μονο :D
[DOUBLEPOST=1556697247][/DOUBLEPOST]
Ανοιγω αυτό το θεμα, μιας και δεν βλεπω τακτικα ταινιες, αλλα απ αυτό το Netflix σχεδόν ποτε δεν μπορεσα να δω ταινια της προκοπης, και σχεδόν παντα την αφηνω στη μεση (και πολύ εβαλα) και ψαχνω να βρω καποια άλλη μεχρι στο τελος που περναει η ωρα και με παιρνει ο υπνος. Εξαιρεση θα ελεγα οι ευρωπαικες ταινιες. Γραψτε κανα τιτλο μπας και γλυτώσουμε από το περιττο ζαπιγκ.
Μην ασχολεισαι καθολου αν δεν βλεπεις σειρες , χιλιες φορες καλυτερα nova και cosmote on demand.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.670
Θέλω να δω γιατί έχω ακούσει καλά λόγια τα εξής:

- The Ballad of Buster Scruggs (2018)
Πολύ ωραίο!
9/10

Φοβερό καστ, ωραία εικόνα.
Αυτοτελείς ιστορίες όμως, όχι μια ταινία.

Έχω δει αρκετές ταινίες στο νετφλιξ που μου άρεσαν πολύ.

Θα τις αναφέρω κι αυτές..
 

Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
Να λειπει κιολας το βυσσινο.Αν ειναι να πληρωνουμε 20-30 ευρω το μηνα, 200-300 ευρω το χρονο για 5 καλες ταινιες , καλυτερα οι παραδοσιακοι στουντιαδες που εχουν και τα κονε στους κινηματογραφους και οποιος θελει..το νοικιαζει σε bd :D
 


Sleep

Dr. Jekyll & Mr. Hyde
Μηνύματα
686
Reaction score
2.675
Με απόλυτα κριτήρια, μόνο το Buster Scruggs και το Roma.
Από κει και πέρα, κάποιες συμπαθητικές ταινίες (Okja, 22 July) και μετά το χάος.
Εξυπακούεται δεν αναφέρομαι στο section με τις κλασικές ταινίες που περιέχει ούτε σε κάποιες άλλης πρόσφατης εσοδείας που πληρούν κάποια κριτήρια ποιότητας, αλλά δεν είναι δικής του (νομίζω) παραγωγής (Birdman, Nocturnal Animals κ.ά.).

Αν βέβαια σε ιντριγκάρουν ταινίες όπου ένας αστυνομικός συνεργάζεται με ένα...ορκ ή θραύσματα από κινητό σφηνώνουν στο κεφάλι ενός νεανία, αλλάζει το πράγμα.

Υ.Γ. Τα παραπάνω με κάποια σχετική επιφύλαξη καθώς δεν το έχω εξερευνήσει εξονυχιστικά.
 

K

kimon

Guest
Γενικα εχω παρατηρησει ότι εχει παρα πολλες γλυκανάλατες ταινιες. Κι επισης δεν βλεπω τους πολύ γνωστους ηθοποιούς.

Το κακο είναι ότι δεν εχει παραπομπες από IMDb, οποτε τα σχολια σας πιστευω ότι θα βοηθησουν.
The Μummy:Τομ Κρουζ,Ράσελ Κρόου και Σοφία Μπουτέλα (ή μήπως Μπουτελά); η οποία ομολογουμένως δίνει ρέστα.Οι άλλοι δύο,αν ήταν ποδοσφαιριστές,θα λέγαμε ότι μαζεύουν ένσημα.Βλέπεται,νομίζω,ευχάριστα,κυρίως λόγω Σοφίας.
[DOUBLEPOST=1556703198][/DOUBLEPOST]Στο "Μπάστερ Σκραγκς" με απωθεί η κυνική και μηδενιστική εν τέλει σκηνοθετική ματιά,η οποία αφήνει μια άσχημη "επίγευση".
 


Μηνύματα
4.867
Reaction score
3.925
Check out "Kung Fu Hustle" on Netflix
www.netflix.com/title/70020728?source=android

12/10. Αυτή δες.
Δε μου λες, η βαθμολογια είναι δικια σου? Γιατι αυτό το 12 στα 10 δεν το ξαναειδα ποτε. Αν είναι δικια σου ξερω γιατι. ΣΙΓΟΥΡΑ το σαμπ θα κατεβαινει κατω από 15 hz. Ομολογα γρηγορα!
 




Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.294
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top