Ταιριασμα για Harbeth SHL5 PLUS XD

Μηνύματα
206
Reaction score
221
Συμφωνώ στο θέμα της ενημέρωσης. Απλά οφείλει να πει κανείς στον φίλο ναυτικό επιπλέον ότι αυτά τα ηχεία θέλουν χώρο και προδιαγραφές για να παίζουν αυτό που μπορούν διότι αν τα πετάξεις απλα σε ένα σαλόνι μέσα θα παίξουν όπως ακριβώς επαιζαν τα κii σε 2 εκθέσεις επί Ελληνικού εδάφους και τα άκουσαν οι περισσότεροι που διαβάζουν εδώ και έχουν βγάλει τα συμπεράσματα τους...
Και ο φίλος ναυτικός φαντάζομαι δεν θα είναι καθόλου χαρούμενος όταν μάθει πως για "περιποίηση" χώρου θέλει 6κ σε χρωματιστά φενιζόλ και για μπάσο άλλα 6κ σε μαύρα κομοδίνα και ισοστάθμιση από ειδικό κλπ (για να μην παρεξηγηθώ αυτά είναι πράγματα την αξία των οποίων θα εκτιμήσει ένας διαφορετικός χρήστης) οπότε καταλήγουμε στο ότι... δεν υπάρχει αθανασία, μια είναι η ουσία.
Αν πιστεύεις οτι τα atc και harbeth θα παίξουν πιο σωστά απο kii ή το Dutch & Dutch στον ίδιο αφροντιστο χώρο παω πάσο.
Προτιμώ απο γνώμες να ακούσω αυτή του Σταματακου που έκανε τεστ τα kii και έκανε κακα.
 
Last edited:


Μηνύματα
7.222
Reaction score
11.768
Nα βρει ο ναυτικός ένα σύστημα να ακούσει με και χωρίς dsp και μετά να δούμε αν θα ασχολείται με ηχεία ή με processors.
 


Μηνύματα
1.243
Reaction score
2.188
Αν πιστεύεις οτι τα atc και harbeth θα παίξουν πιο σωστά απο kii ή το Dutch & Dutch στον ίδιο αφροντιστο χώρο παω πάσο.
Προτιμώ απο γνώμες να ακούσω αυτή του Σταματακου που έκανε τεστ τα kii και έκανε κακα.
Δεν το γνωρίζω αυτό και δεν ασχολούμαι πλέον. Μπορώ να σου πω πάντως για αυτά που έχω στο σαλόνι ότι ακόμη και αν το ένα το βάλω μες το τζάκι σε χαμηλομεσαίες εντάσεις θα παίξουν πολύ ευχάριστα για αυτό και τα πήρα τότε. Τα βρίσκεις άνετα 2κ σχεδόν καινούρια και ενισχύονται με άλλο 1κ άνετα.
Τώρα στέρεο χωρίς μπάσο στα 10κ ακόμη και αν μου το έστηνε Σταματάκος με Τούλ μαζί δεν ψώνιζα με την καμία.
Η επόμενη κίνηση θα γίνει σωστά σε όλα τα επίπεδα γιατί βαρέθηκα τους συμβιβασμούς και τα 3 ζευγάρια ακουστικά που έχω. Θα έρθει η ώρα αυτή, τον χώρο περιμένω να γίνει διαθέσιμος τα άλλα είναι εύκολα.
 

Μηνύματα
206
Reaction score
221
Δεν το γνωρίζω αυτό και δεν ασχολούμαι πλέον. Μπορώ να σου πω πάντως για αυτά που έχω στο σαλόνι ότι ακόμη και αν το ένα το βάλω μες το τζάκι σε χαμηλομεσαίες εντάσεις θα παίξουν πολύ ευχάριστα για αυτό και τα πήρα τότε. Τα βρίσκεις άνετα 2κ σχεδόν καινούρια και ενισχύονται με άλλο 1κ άνετα.
Τώρα στέρεο χωρίς μπάσο στα 10κ ακόμη και αν μου το έστηνε Σταματάκος με Τούλ μαζί δεν ψώνιζα με την καμία.
Η επόμενη κίνηση θα γίνει σωστά σε όλα τα επίπεδα γιατί βαρέθηκα τους συμβιβασμούς και τα 3 ζευγάρια ακουστικά που έχω. Θα έρθει η ώρα αυτή, τον χώρο περιμένω να γίνει διαθέσιμος τα άλλα είναι εύκολα.
Εδω τα kii
Διάβασε το να καταλάβεις γιατί πράγμα μιλάμε και τα συγκρίνει με ηχείο θρύλο το atc 50.

Το Dutch&Dutch 8c


Για να ακούσεις την μούσκουλα σου χωρίς να έχεις απαιτήσεις και με τοποθέτηση ηχείων τυχαία την ακούς και με λιγότερα λεφτά απο τα 3000ευρω που λες.
Οταν διαθέτεις 10.000ευρω έχεις απαιτήσεις.
 
Last edited:

Emmanouil 1964

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
7.735
Reaction score
28.015
Αν μπορείς και θέλεις , μας λές και τους παραμέτρους του θέματος . - Φιλικά -
.........κατά 80% , ....τι είδους μουσικής ακούει ό φίλος ;
Τί ώρες ακούει μουσική ; - γιά να καταλάβω και σε τι εντάσεις θα ειναι ευχαριστημένα τα ώτα του-
Ακούει ....κάθε Κυριακή ...ή κάθε μέρα ; ...και πόσες ώρες ;

.....γιατί πολλοί από εδώ ακούν μια ώρα κάθε Κυριακή και έχουν στερήσει 15.000e από τα τσιπουράδικα . :)
 

Μηνύματα
1.243
Reaction score
2.188
Εδω τα kii
Διάβασε το να καταλάβεις γιατί πράγμα μιλάμε και τα συγκρίνει με ηχείο θρύλο το atc 50.

Το Dutch&Dutch 8c


Για να ακούσεις την μούσκουλα σου χωρίς να έχεις απαιτήσεις και με τοποθέτηση ηχείων τυχαία την ακούς και με λιγότερα λεφτά απο τα 3000ευρω που λες.
Οταν διαθέτεις 10.000ευρω έχεις απαιτήσεις.
Τα έχω διαβάσει 1ον και δεν με απασχολούν 2ον γιατί δεν μπορώ να αγοράσω 11 τεμάχια από δαύτα
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.190
Μηνύματα
2.855.531
Members
37.877
Νεότερο μέλος
grgstrts33
Top