Ταχυ(;)δρομεία

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.096
Reaction score
93.052
Αφορμή για το θέμα υπήρξε παραγγελία που έκανα σε ξένο online shop στις 18 Νοεμβρίου 2014. Κάτι στον εκτιμώμενο χρόνο άφιξης (μεταξύ 9 και...25 εργάσιμων ημερών) θα έπρεπε να με είχε προβληματίσει, αλλά το ότι θα υπήρχε tracking number με καθησύχασε.

Ορίστε λοιπόν η αλληλουχία των ημερομηνιών:
18/11/2014 παραγγελία
4/12/2014 παραλαβή από τα Σουηδικά ταχυδρομεία
21/12/2014 αποστολή προς τη χώρα προορισμού

Μέχρι τις 3 Ιανουαρίου 2015 το δέμα δεν εμφανιζόταν πουθενά, οπότε και άνοιξα dispute στο Paypal λίγο πριν λήξουν οι 45 ημέρες. Από τότε:
6/1/2015 εμφανίζεται στο track and trace των ΕΛΤΑ
13/1/2015 βρίσκεται στο κέντρο διανομής Αθήνας, αλλά ζορίζεται να φτάσει μέχρι το Σύνταγμα

Αυτή είναι η εικόνα της Οδύσσειας

17track.jpg


Επειδή το πρωί της 20 Ιανουαρίου λήγει το περιθώριο για να κάνω Paypal claim, αν δεν το έχω παραλάβει μέχρι τότε, και με εκπρόθεσμη παραλαβή διαπιστώσω ότι είναι προβληματικό προϊόν, τι κάνω;
Κάνω Paypal claim και το ανακαλώ αν όλα είναι τελικά εντάξει;
 


Μηνύματα
13.596
Reaction score
6.545
επαθα το ιδιο με παραγγελια απο το αμαζον (uk)......παραγγελια 17/12/2014,χρονος παραδοσης 30/12/2014,η ειδοποιηση μου ηρθε 14/01/2015......μαλλον μιλαμε για αργοδρομεια και φυσικα οταν ανακοινωνονται εκλογες σε αυτη τη χωρα ολα παραλυουν.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.096
Reaction score
93.052
Περιμένω κι από το amazon.co.uk άλλο δέμα με εκτιμώμενο χρόνο παράδοσης 4-9/1/2015, αλλά χωρίς tracking number. Το βλέπω να έρχεται κατά τον Μάρτιο...:D
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.325
Reaction score
74.373
Τον τελευταίο καιρό η παράδοση απο Amazon.co.uk απο δέκα μέρες που ήταν κατά μέσο όρο έχει φτάσει να περνάει πάντα τις είκοσι.
 

Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
Σε εσας δεν έρχονται αυτά που έχετε παραγγείλει.....
Σε εμένα έρχονται λογαριασμοί και κάρτες από 2-3 άλλους συστηματικά εδώ και 1,5 χρόνο....
 


Μηνύματα
414
Reaction score
118
Αποστολή από Πολωνία στις 8-1 με εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης 14-1 με FEDEX. Στις 15-1 μαθαίνω από τα εδώ γραφεία πως το δέμα μου κόβει βόλτες σ ένα φορτηγό στην .. Πολωνία !
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.096
Reaction score
93.052
Τον τελευταίο καιρό η παράδοση απο Amazon.co.uk απο δέκα μέρες που ήταν κατά μέσο όρο έχει φτάσει να περνάει πάντα τις είκοσι.
Ακόμα περιμένω...

2015_02_06_18_15_38_Your_Orders.jpg
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.325
Reaction score
74.373
Περιέργως η τελευταία παραγγελία με το θεϊκό Anker 60W = 6 USB x 2.1A charger ήρθε αστραπή. Έκανα όμως παράπονα για την προηγούμενη.
 



melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.808
Reaction score
40.973
Γιάννη μην περιμένεις, στείλε του mail ότι δεν ήρθε. Θα σου στείλουν άλλο άμεσα χωρίς κόστος. Αν τυχόν σου έρθουν και τα δύο στέλνεις το ένα πίσω, είτε χωρίς να το παραλάβεις επιστρέφεται και είνα ΟΚ, είτε το στέλνεις με δική σου χρέωση για αρχή αλλά μετά σου πιστώνουν την κάρτα σου με το ποσό. Από το αγγλικό αργεί πάντα, από το γερμανικό έρχονται πιο γρήγορα.
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.540
Reaction score
76.920
Σήμερα έλαβα λογαριασμό ρεύματος που παραδόθηκε στα ΕΛΤΑ στις 8 Μαρτίου!
εδώ εμένα μου παραδόθηκε (άγνωστο πότε) χαρτί από το στρατό (ιατρικής επανεξέτασης) για μια περσινή άσκηση που δεν ήθελα να πάω....υποτίθεται θα ερχόταν 15 μέρες μετά την πρώτη ιατρική γνωμάτευση που έστειλα....
και το βρήκε πριν κάνα μήνα η μάνα μου μουχλιασμένο έξω από το σπίτι μέσα σε ένα φρεάτιο
υπόψιν....έξω από την αυλή υπάρχει ένα γραμματοκιβώτιο ΝΑ!

Υ.Γ. καλά που μου το θύμισες πρέπει να πάω να δω τι θα γίνει κ με αυτό
 

P

panag 505

Guest
εδώ εμένα μου παραδόθηκε (άγνωστο πότε) χαρτί από το στρατό (ιατρικής επανεξέτασης) για μια περσινή άσκηση που δεν ήθελα να πάω....υποτίθεται θα ερχόταν 15 μέρες μετά την πρώτη ιατρική γνωμάτευση που έστειλα....
και το βρήκε πριν κάνα μήνα η μάνα μου μουχλιασμένο έξω από το σπίτι μέσα σε ένα φρεάτιο
υπόψιν....έξω από την αυλή υπάρχει ένα γραμματοκιβώτιο ΝΑ!

Υ.Γ. καλά που μου το θύμισες πρέπει να πάω να δω τι θα γίνει κ με αυτό
Λουφάρετε κύριε από που τη στείλατε την ιατρική γνωμάτευση απο το γυμναστήριο που πάτε τρείς ώρες την ημέρα.
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.540
Reaction score
76.920
Λουφάρετε κύριε από που τη στείλατε την ιατρική γνωμάτευση απο το γυμναστήριο που πάτε τρείς ώρες την ημέρα.
τώρα έπεσες διάνα :roflmao:

δεν έχω θέμα με ασκήσεις....αλλά να έχουν νόημα...
να πάω 7 μέρες στο άκυρο για να τρώω σουβλάκια με τα ΕΠΟΠ στου διαόλου τη μάνα(γιατί εκεί με έστειλαν) και να το ονομάζουν εκπαίδευση από την στιγμή που δεν έχει αλλάξει τίποτα το τεχνολογικό στον τομέα μου....είναι γραφειοκρατική κοροϊδία για να δώσουν βαθμό.....κ να πα να μαμηθούν
έχουμε δουλειές
έχουμε οικογένειες
έχουμε παιδιά
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.191
Μηνύματα
2.855.605
Members
37.877
Νεότερο μέλος
grgstrts33
Top