Τα Μαμόθρεφτα - Dirty Deeds (2005)

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Re: Απάντηση: Τα Μαμόθρεφτα - Dirty Deeds (2005)

Δεν είμαι κανένα παιδάκι να με συμπεριφέρεστε έτσι. Μαθήματα ηθικής συμπεριφοράς δεν δέχομαι.
Και νομίζεις ότι δεχόμαστε εμείς δηλαδή; Μα ποιά νομίζεις ότι είσαι επιτέλους κυρία... πως σε λένε δεν ξέρω; Ξέρεις που βρίσκεσαι; :141:

Μπήκες σε μια παρέα, κατηγορώντας τους πάντες για μεροληψία και συμφεροντολογισμό, επειδή δεν ζητωκραυγάζουμε για τις ταινίες που μας πλασάρεις επιδεικτικά σαν ντελάλης εμποράκος στην λαϊκή. Είσαι ένας αλεξιπτωτιστής που αμφισβητεί ευθέως την αντικειμενικότητα του site. Νομίζεις ότι μετά από όλα αυτά νομίζεις ότι είσαι σε θέση να περιμένεις σοβαρή αντιμετώπιση; Το ότι ακόμη είσαι εδώ είναι δείγμα της καλής μας θέλησης και μόνον. Η συμπεριφορά σου σαφέστατα και είναι παιδιάστικη αλλά είσαι τυχερή που είμαστε πολύ ευγενικά παιδιά με τεράστια υπομονή και πάνω από όλα... χιούμορ. Καταναλώσαμε αρκετή ώρα για σένα τόσο σε προσωπικά μηνύματα όσο και σε posts σε διάφορα θέματα. Enough is enough όμως.

- Μην βιάζεσαι, το ban έρχεται μετά από infractions, συστάσεις δηλαδή σαν κι αυτές που πήρες. Συγκεντρώνεις έτσι βαθμούς ποινής που οδηγούν σε μπανάρισμα. Όλα θα γίνουν... διάβασε τους κανονισμούς να είσαι ενήμερη.


Καλές πωλήσεις,
Νίκος Τσαρυχάς

...
 




Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Sorry ρε παιδιά, την άποψή μου λέω. Εγώ ταινία με τίτλο "Τα Μαμόθρεφτα" δεν θα δω ούτε στην δευτέρα παρουσία.

...
 

Μηνύματα
1.557
Reaction score
2
Sorry ρε παιδιά, την άποψή μου λέω. Εγώ ταινία με τίτλο "Τα Μαμόθρεφτα" δεν θα δω ούτε στην δευτέρα παρουσία.

...
Νίκο σεβαστή η άποψη του καθενός αλλά δεν είναι σωστό ειδικά σε ένα site σαν αυτό να εκφράζονται απόψεις με τέτοιο τρόπο.Μην το παίρνεις προσωπικά,σέβομαι σε εκτιμώ και έχουμε κάνει και μαζί πλάκες και αστεία :114: αλλά είναι όντως λίγο άκομψο.Αποψη μου, μπορεί να κάνω και λάθος.
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.602
Reaction score
4.137
Sorry ρε παιδιά, την άποψή μου λέω. Εγώ ταινία με τίτλο "Τα Μαμόθρεφτα" δεν θα δω ούτε στην δευτέρα παρουσία.

...
Δεκτόν(η άποψη-όχι η συγνώμη,αυτή είναι περριτή):137:
 


Μηνύματα
594
Reaction score
47
Re: Απάντηση: Τα Μαμόθρεφτα - Dirty Deeds (2005)

Unforgiven μου ζητάς να σου εξηγώ πράγματα τα οποία η λογική και μόνο των πραγμάτων θα σε έκανε να αναρωτηθείς για αυτό πιο πριν.

Αν και η ταινία είναι εδώ το θέμα μας και πιθανών θα έπρεπε μάλλον πρώτα να δεις και μετά να σχολιάσεις.

θα κάνω μια εξαίρεση και θα σου απαντήσω

Η έννοια blockbuster (Όνομα από τη γνωστή αλυσίδα video club στην Αμερική) στην κινηματογραφική γλώσσα δεν σημαίνει μόνο όταν κόβει εισιτήρια .Είναι πρώτα από όλα το διαφημιστικό μπατζετ που ξεκινάει από τους παραγωγούς της και φυσικά όλο εντάσσεται και στην γενικότερη διανομή που θα έχει παγκοσμίως. Όταν βγαίνει ο προϋπολογισμός για μια ταινία βγαίνει και για τη διαφημιστική της καμπάνια. Πολλές ταινίες λοιπόν (Τα μαμμόθρεφτα) δεν είχαν μεγάλο μπατζετ για διαφημιστική καμπάνια. Λόγω γνωστών ονομάτων λοιπόν πολλοί ελπίζουνε στην αυτοδιαφήμιση δηλ λαϊκά στο ντόρο που θα δημιουργηθεί για να πάρει μόνη από εκεί και πέρα το δρόμο της.

Είναι πάγια τακτική μου να μην σχολιάζω αρνητικά κάποια κυκλοφορία άλλης εταιρίας γιατί προφανώς θα θεωρηθεί ότι κάνω αρνητική διαφήμιση (και μετά ποιος με σώζει) αλλά θα πω μόνο ένα παράδειγμα.

Ένα τρανταχτό παράδειγμα λοιπόν είναι το Confessions of a Shopaholic. (Ψωνίζω άρα υπάρχω) το οποίο πιθανός θα πας να δεις γιατί είναι διαφημισμένο και παίζεται στους ελληνικούς κινηματογράφους και «κουβαλάει» και μια καλή διαφημιστική καμπάνια από την Αμερική.
Δες εισιτήρια που έκοψε στην Αμερική. Ο κόσμος πήγε και την είδε.
Δες τώρα τι βαθμολογία έχει στο imdb.com. Δεν μπήκε καν στον κόπο να τη σχολιάσει
Δες βαθμολογίες στα The Man from earth ,Rise Of the footsoldier ,The signal Unrest .

Τώρα με συγχωρείς αν δεν γνωρίζεις τον Millo Vegdimilia (Heroes) τη Zoe Saltana( Guess who) και την Arielle Kebbel (Be Cool) δεν φταίω εγώ.

Τα άλλα θα τα αναφέρουμε στο θέμα με τις εταιρίες διανομής στην χώρα μας γιατί εκεί αρχίζει το εγχώριο παιχνίδι…
Έπος.-
 


Μηνύματα
594
Reaction score
47
Επισης εξαιρετικο marketing. Κανατε πολλους φιλους και στα δυο forums. Ηρθε η ωρα να ανοιξετε τα φτερα σας στο εξωτερικο αφου μαρκετισατε για τα καλα τα δυo μεγαλυτερα av-forums στην Ελλαδα. Αρχιστε απο εδω avsforum.com. εντ δε σκαι ιζ δε λιμιτ...
χου γιου γκονα κολλ;;;;;;
Μπλοκμπαστερς
 


Μηνύματα
156
Reaction score
0
Απάντηση: Τα Μαμόθρεφτα - Dirty Deeds (2005)

Σοβαρά τώρα. Πριν από καμιά δεκαριά χρόνια είχα δει μια ταινία με τον τίτλο Dirty Deeds κι επειδή δεν δίνω σημασία στο πως την τιτλίζει στα ελληνικά κάθε διανομέας, αυτό το μαμόθρεφτα δεν μου κτύπησε...

Απλά θυμόμουν πως το φιλμάκι ήταν ανεκτό - από την αυστραλία μάλλον - και με αξιοπρεπείς παρουσίες, όπως του John Goodman.

Φαντάσου τώρα να ζητήσεις στο βίντεοκλαμπ (ειδικά στην αλυσίδα BLOCKBUSTER που έδωσαν και το όνομα τους στις ταινίες που σαρώνουν τα ταμεία) εκείνη την ταινία Dirty Deeds και να σου δώσουν αυτό το μοντέρνο Κουρδιστό πορτοκάλι...
 

Μηνύματα
1.768
Reaction score
118
Απάντηση: Τα Μαμόθρεφτα - Dirty Deeds (2005)

Απλά θυμόμουν πως το φιλμάκι ήταν ανεκτό - από την αυστραλία μάλλον - και με αξιοπρεπείς παρουσίες, όπως του John Goodman.

Φαντάσου τώρα να ζητήσεις στο βίντεοκλαμπ (ειδικά στην αλυσίδα BLOCKBUSTER που έδωσαν και το όνομα τους στις ταινίες που σαρώνουν τα ταμεία) εκείνη την ταινία Dirty Deeds και να σου δώσουν αυτό το μοντέρνο Κουρδιστό πορτοκάλι...
Aν σου δωσουν αυτο



αντι γι'αυτο



πιστευω θα την ψυλλιαστεις τη δουλεια...:143:
 

Μηνύματα
4.830
Reaction score
1
Απάντηση: Τα Μαμόθρεφτα - Dirty Deeds (2005)

Λυπάμαι για την εξέλιξη της κατάστασης, πολύ δε περισσότερο λυπάμαι για την άποψη που εξέφρασε ο Μάριος για το άτομό μου.
Όσο για αυτό που έγραψε ο unforgiven: "Να σου πω βρε Ελένη... Στο άλλο forum σε έκραξαν. Εδώ σε κράζουμε. Μοναδικός σου υπερασπιστής ένας που τον έκραξαν και στο άλλο forum..." μπορεί να γράψει και το όνομά του αλλά και να μας δώσει παραπάνω στοιχεία......

Κάποιο σεβαστό μέλος σε όλους, μου είχε πει πρόσφατα: "Μην δίνεις σημασία"
Πόσο δίκιο έχει........
 

Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
Απάντηση: Τα Μαμόθρεφτα - Dirty Deeds (2005)

Όσο για αυτό που έγραψε ο unforgiven: "Να σου πω βρε Ελένη... Στο άλλο forum σε έκραξαν. Εδώ σε κράζουμε. Μοναδικός σου υπερασπιστής ένας που τον έκραξαν και στο άλλο forum..." μπορεί να γράψει και το όνομά του αλλά και να μας δώσει παραπάνω στοιχεία......
Ποιανού το όνομα θέλεις;

Κάποιο σεβαστό μέλος σε όλους, μου είχε πει πρόσφατα: "Μην δίνεις σημασία"
Πόσο δίκιο έχει........
Αλλά δεν τον άκουσες...
 

Μηνύματα
4.830
Reaction score
1
Απάντηση: Τα Μαμόθρεφτα - Dirty Deeds (2005)

Μα φυσικά αυτού στον οποίο αναφέρεσαι.
Όσο για αυτόν που δεν άκουσα, ίσως να έχεις δίκιο....
 

Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
Απάντηση: Τα Μαμόθρεφτα - Dirty Deeds (2005)

Μα φυσικά αυτού στον οποίο αναφέρεσαι.
Αν δεν κατάλαβες, ας καταλάβαινες. Τι να σου κάνω;
Απλά, καμία φορά δεν είναι βροχή αυτό που πέφτει...
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.679
Reaction score
94.689
Απάντηση: Τα Μαμόθρεφτα - Dirty Deeds (2005)

Θα γράψω το πρώτο μου post σε αυτό το θέμα:

''Τουλάχιστον να μην ψυχραθούν δύο πολύ παλιά μέλη του avsite''

Πως θα γίνει αυτό; Να φύγουν οι δύο έντονες λέξεις του παρακάτω:

Όσο για αυτόν που δεν άκουσα, ίσως να έχεις δίκιο....
 

Μηνύματα
1.998
Reaction score
140
Ρε παιδιά ξέρετε πόσα thread έχω προσπεράσει , στα οποία θα μπορούσα να εχω πλακωθεί ? πολλά , άμα πιανόμασταν από το παραμικρό θα είχαμε ο καθένας από 10000 ποστ
Αυτό που ίσως δεν κατάλαβε η Ελένη είναι ότι προμοτιον τέτοιων ταινιών είναι άκαρπο εδώ μέσα αλλά τώρα μάλλον το κατάλαβε οπότε ας περιμένουμε λίγο,
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.664
Μηνύματα
2.869.227
Members
37.943
Νεότερο μέλος
triantafyllos1969
Top