Τα ψυχολογικά του pstergiou





Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Ο μαλλιάς(not) και ο φαλακρος ευθυνονται και για αυτο? :(
Δεν ξέρω για τους άλλους δυο που λες, εγώ δεν θα τα πουλούσα. Θα έπαιρνα εναν σύγχρονο prepro με ψηφιακές εξόδους.
 


Μηνύματα
908
Reaction score
2.560
Δεν ξέρω για τους άλλους δυο που λες, εγώ δεν θα τα πουλούσα. Θα έπαιρνα εναν σύγχρονο prepro με ψηφιακές εξόδους.
Μόνο Τρύφων νομίζω... αλλά ζητάει πολλά ο παλιο-Ρώσος για Altitude με digital out!
Δε νομίζω οτι φτάνω εκεί, άσε που θα ήταν υπερβολή για το χώρο.
Υπάρχει κάτι άλλο, όχι κομπιούτερ και τέτοια για σπασίκλες;
 



daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
ανοίξτε ένα νήμα για την περίπτωση του Στέργιου να τα μεταφέρω.....να αρχίσει το κους κους 8-)
 


Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Είναι απο τις λίγες φορές που οι δόκτωρες αντιδρούν στη πώληση ενός μηχανήματος ή στη προκειμένη περίπτωση, ενός σετ ηχείων. Φαίνεται ότι προσπαθούν να σε μεταπείσουν..!!
 

Akis_G

Τηγανιτοειδές (κόντρα πλακέ) μπάσο!
Μηνύματα
2.301
Reaction score
7.776
Κατσε να τον πιασουμε με το καλο πρωτα...


Ανοιξε την ψυχουλα σου, πες μας, γιατι θες να πουλησεις αυτα τα ζηλευτά ηχεια?
Θες να κανεις πολυκαναλο με 11 μονιτοράκια, που λεει η συμμορια με τις περουκες.
Πιστεψες αυτα που λενε μερικοι εγκαθετοι, οτι ολη η ηχογραφημενη μουσικη εχει 20dB εύρος και μεχρι sonos και πολυ σας ειναι?
Σε πλανεψαν οι σειρηνες των ιχθυοκυτίων με μαγικα βατ και πλατωγυριστήρια και κανεις αλλαγη πλευσης?
Πες μας, εδω ειμαστε εμεις για σενα.
Θα σου δωσουμε λινκ να διαβασεις
Θα σου δωκουμε καλωδια ρευματος να δοκιμασεις
Θα σε στειλουμε να ακουσεις συστηματα με τα αυτακια σου
Θα σε απαλλαξουμε απο τη συζυγο [και καποιους τοιχους (οχι ολους) και σιγουρα το τζακι]
Και πανω απ’ολα, θα σου τριπλασιασουμε το μπατζετ
Ελα, μιλησε μας.


(Βράζε τα αυγα Νταχαρη)
 


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Μόνο Τρύφων νομίζω... αλλά ζητάει πολλά ο παλιο-Ρώσος για Altitude με digital out!
Δε νομίζω οτι φτάνω εκεί, άσε που θα ήταν υπερβολή για το χώρο.
Υπάρχει κάτι άλλο, όχι κομπιούτερ και τέτοια για σπασίκλες;
pstergio,υπάρχουν πριν και πάνω απ'όλα γνώσεις κι επιμονή,στοιχεία που δεν εντάσσονται σε αγοραπωλησίες ενώ θα μας ακολουθούν εποικοδομητικά όσα setup και ν'άλλαζαν...Με αυτά και μόνο κατάλληλα εφηρμοσμένα σηκώνω το γάντι να εξαγάγω υποδειγματική απόκριση πλήρους φάσματος στο setup των Triton από το παράλληλο Σύμπαν, εννοείται χωρίς pre/pro,χωρίς την παραμικρή ισοστάθμιση - συμπεριλαμβανόμενων σε αυτόν τον περιορισμό και των παραμετρικών φίλτρων από το 18S - και με τον υπολογιστή εμπλεκόμενο αποκλειστικά για λήψη μετρητικών δεδομένων μέσω REW...
 
Last edited:

Μηνύματα
908
Reaction score
2.560
Ακροβατώ μεταξύ του άκρατου χαϊεντισμού και της στυγνής επιστημολαγνείας. Πιστεύω στο πι-ντι-εφ αλλά με κούρασε το κυνήγι των αριθμών και η ψυχρότητα των ψηφίων!
Που έμπλεξα θεέ μου;
Μήπως ν΄άλλαζα καλώδια; Να έπαιρνα στηρικτικά ποδαράκια, μαγικές πέτρες, μυρωμένα έλαια;
Ή να βάλω Atmos και ιπτάμενα βιολιά;;

Βοήθεια!!!!!!
🆘🆘🆘:help:
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Ακροβατώ μεταξύ του άκρατου χαϊεντισμού και της στυγνής επιστημολαγνείας. Πιστεύω στο πι-ντι-εφ αλλά με κούρασε το κυνήγι των αριθμών και η ψυχρότητα των ψηφίων!
Που έμπλεξα θεέ μου;
Μήπως ν΄άλλαζα καλώδια; Να έπαιρνα στηρικτικά ποδαράκια, μαγικές πέτρες, μυρωμένα έλαια;
Ή να βάλω Atmos και ιπτάμενα βιολιά;;

Βοήθεια!!!!!!
🆘🆘🆘:help:
Πάρε...ηχομπάρα να ησυχάσεις τότε.:D
 

Μηνύματα
7.219
Reaction score
4.602
Να κάτσεις στα αυγά σου .
Κράτα ότι έχεις .
Φάε τα λεφτά στα ταξίδια
Ότι περισσεύει μετά βλέπεις .
Ηχομπαρα η ακουστικά
 

Μηνύματα
908
Reaction score
2.560
pstergio,υπάρχουν πριν και πάνω απ'όλα γνώσεις κι επιμονή,στοιχεία που δεν εντάσσονται σε αγοραπωλησίες ενώ θα μας ακολουθούν εποικοδομητικά όσα setup και ν'άλλαζαν...Με αυτά και μόνο κατάλληλα εφηρμοσμένα σηκώνω το γάντι να εξαγάγω υποδειγματική απόκριση πλήρους φάσματος στο setup των Triton από το παράλληλο Σύμπαν, εννοείται χωρίς pre/pro,χωρίς την παραμικρή ισοστάθμιση - συμπεριλαμβανόμενων σε αυτόν τον περιορισμό και των παραμετρικών φίλτρων από το 18S - και με τον υπολογιστή εμπλεκόμενο αποκλειστικά για λήψη μετρητικών δεδομένων μέσω REW...
Αγαπητέ guru, έχεις σαφώς απόλυτο δίκιο στα παραπάνω. Το θέμα είναι πως, δευτερευόντως ο χρόνος, αλλά πρωτίστως η γνώση που αφιέρωσες στην απίθανη προσπάθεια σου δεν είναι ευρέως διαθέσιμα στην πλειοψηφία των υπολοίπων χρηστών. Ψήγματα γνώσης και εφαρμογής αυτής μπορεί να εφαρμόσει ο καθένας μας, αναλόγως διαθέσιμου χρόνου, εμπειρίας, υποβάθρου κλπ
Τελικά όμως κάποιες ¨αυτοματοποιημένες" λύσεις είναι περισσότερο προσιτές πρακτικά (αλλά όχι πάντα οικονομικά!) για τοους περισσότερους.
Σαφώς όμως απαιτείται πάντα κάποιος προγραμματισμός και προσπάθεια.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Αγαπητέ guru, έχεις σαφώς απόλυτο δίκιο στα παραπάνω. Το θέμα είναι πως, δευτερευόντως ο χρόνος, αλλά πρωτίστως η γνώση που αφιέρωσες στην απίθανη προσπάθεια σου δεν είναι ευρέως διαθέσιμα στην πλειοψηφία των υπολοίπων χρηστών. Ψήγματα γνώσης και εφαρμογής αυτής μπορεί να εφαρμόσει ο καθένας μας, αναλόγως διαθέσιμου χρόνου, εμπειρίας, υποβάθρου κλπ
Τελικά όμως κάποιες ¨αυτοματοποιημένες" λύσεις είναι περισσότερο προσιτές πρακτικά (αλλά όχι πάντα οικονομικά!) για τοους περισσότερους.
Σαφώς όμως απαιτείται πάντα κάποιος προγραμματισμός και προσπάθεια.
Ο χρόνος που έχει υποτίθεται αφιερωθεί είναι λιγότερος απ'όσο νομίζεις...Εδώ και 15ετία από τη μια πλευρά προσέχω ιδιαίτερα όσα στοιχεία συλλέγονται από διάφορες πηγές,ενώ από την άλλη η εμπέδωση και οι εμπνεύσεις πάνω σε εφαρμογές τους επιτελούνται σε πλαίσιο multitasking,δηλαδή παράλληλα με λοιπές δραστηριότητες,όπως οδήγηση,μαγειρική,γυμναστική,ακόμα και κατά τη διάρκεια ακροάσεων...
Κάθε εκδοχή setup προτού να στηθεί είναι ήδη δομημένη στο νου,με την εφαρμογή στην πράξη να ορίζει διάφορες χαοτικές παραμέτρους που δεν γίνεται να προϋπολογίζονταν.
 
Last edited:


Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.119
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top