Τα ψυχολογικά του pstergiou

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.120
Reaction score
124.702
Τελικά όμως κάποιες ¨αυτοματοποιημένες" λύσεις είναι περισσότερο προσιτές πρακτικά (αλλά όχι πάντα οικονομικά!) για τοους περισσότερους.
Έτσι πάει.
Κι έτσι πρέπει να πάει.
Τα σεταπ δεν είναι για να σε δυσκολεύουν, αλλά αντιθέτως, να κάνουν εύκολη τη ζωή σου.
Η ευκολία χρήσης είναι (και θα πρέπει να είναι) βασικός στόχος, τόσο για σένα όσο και για τα υπόλοιπα μέλη της οικογένειας.
Σαφώς όμως απαιτείται πάντα κάποιος προγραμματισμός και προσπάθεια.
Ναι, προγραμματίζεις να πας για ψώνια ένα πρωί που θα είσαι φρέσκος, γι'αυτο πιες ένα μαλτ και κοιμήσου νωρίς σήμερα το βράδυ, κι αύριο, αφού φας ένα καλό πρωινό (μέλι στο ψωμί) πας και ψωνίζεις.

Προσπάθεια θέλει να μη ξεπεράσεις το πιστωτικό όριο στη μάστερκαρντ.
Φόρτωσε δόσεις, αλλά προσπάθησε να αφήσεις ένα μικρό κενό, καλοκαίρι έρχεται, θες να πας για μπάνιο, ωραία είναι και στη Θάσο, έχει και μπόλικο μέλι να ψωνίσεις, πευκόμελο.
Για το πρωινό.
Ξέρεις. Ψωμί με μέλι.
Και βούτυρο άμα είσαι άρχοντας.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.247
Reaction score
78.937
η εμπέδωση και οι εμπνεύσεις πάνω σε εφαρμογές τους επιτελούνται σε πλαίσιο multitasking,δηλαδή παράλληλα με λοιπές δραστηριότητες,όπως οδήγηση,μαγειρική,γυμναστική,ακόμα και κατά τη διάρκεια ακροάσεων...
Ξέρω με ποια δραστηριότητα δεν γίνεται παράλληλα, κρίνοντας από το σαμπ πάνω στο κρεβάτι.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Ξέρω με ποια δραστηριότητα δεν γίνεται παράλληλα, κρίνοντας από το σαμπ πάνω στο κρεβάτι.
Τα ευκόλως εννοούμενα παραλείπονται,αλλά θα ήταν πράγματι...υπερβολικό να ίσχυε και τέτοιο multitasking.;)
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.120
Reaction score
124.702
Πιο πολλα λεφτά χάνεις που πουλάς τα ηχεία
Αυτά ισχύουν σε δικάναλο. :rofl:

Κι όντως, για κάποιον άλλο χώρο, όπου ένα δικάναλο σεταπ αρκεί, αυτά τα ηχεία θα έπρεπε να παραμείνουν.

Είμαι υπέρ της πώλησης των ηχείων, ασχέτως του πόσο "καλά" είναι, διότι είναι ιδιαίτερα (και ανούσια) ακριβή υπόθεση η φουλ Ιμέρσιβ υλοποίηση με τέτοια.

Για μικρούς χώρους, με συγκρατημενες αποστάσεις ακρόασης, υπάρχουν πλέον άφθονες αξιοπρεπείς επιλογές δορυφόρων σε ιδιαίτερα προσιτά κοστολογια, ώστε χωρίς να ματώσεις, να γεμίσεις με μια 11-αδα ομοίων ή πανομοιότυπων τέτοιων δορυφόρων, και συμπληρώνεις το καρέ με την γνωστή τετράδα μονολιθων από τον νταχαρη με αγάπη, ή κάτι τέτοιο τελοσπάντων, κι άσε τα ακριβά γούστα για διακοπές στις Μπαχάμες.

Η αγκυλωση σε προηγούμενων δεκαετιών αγορές, είναι το χειρότερο σενάριο που ζουν πολλοί ανάμεσά μας, ιδίως όσοι στον παλιό καλό καιρό του δικάναλου ήχου, είχαν εκταμιευσει ογκώδη κεφάλαια για αγορά ακόμη ογκωδέστερων ηχείων..
 

Μηνύματα
908
Reaction score
2.560
Έτσι πάει.
Κι έτσι πρέπει να πάει.
Τα σεταπ δεν είναι για να σε δυσκολεύουν, αλλά αντιθέτως, να κάνουν εύκολη τη ζωή σου.
Η ευκολία χρήσης είναι (και θα πρέπει να είναι) βασικός στόχος, τόσο για σένα όσο και για τα υπόλοιπα μέλη της οικογένειας
Το αυτό ⬆.

Ναι, προγραμματίζεις να πας για ψώνια ένα πρωί που θα είσαι φρέσκος, γι'αυτο πιες ένα μαλτ και κοιμήσου νωρίς σήμερα το βράδυ, κι αύριο, αφού φας ένα καλό πρωινό (μέλι στο ψωμί) πας και ψωνίζεις.

Προσπάθεια θέλει να μη ξεπεράσεις το πιστωτικό όριο στη μάστερκαρντ.
Φόρτωσε δόσεις, αλλά προσπάθησε να αφήσεις ένα μικρό κενό, καλοκαίρι έρχεται, θες να πας για μπάνιο, ωραία είναι και στη Θάσο, έχει και μπόλικο μέλι να ψωνίσεις, πευκόμελο.
Για το πρωινό.
Ξέρεις. Ψωμί με μέλι.
Και βούτυρο άμα είσαι άρχοντας.
Μμμμμ, εξυπνάδες :tongue:.
Λέγοντας προσπάθεια και προγραμματισμό εννοώ μια κάποια ενασχόληση, πως να το θέσω αλλιώς...
Εσύ για παράδειγμα (ως "ακραία" περίπτωση βέβαια) απλά φόρτωσες με δόσεις την πιστωτική για να πετύχεις το αποτέλεσμα που έχεις; Προφανώς όχι.. Ασχολήθηκες βρε παιδί μου, αυτό θέλω να πω απλοϊκά.

Ταχίνι να βάλω στο μέλι 😋, που κάνω και πολλά χιλιόμετρa 🏃‍♂️👟;
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.120
Reaction score
124.702
Η ακρόαση με απμιξινγξ σε ιμερσιβ σεταπ, έχει αποδείξει σε πολλούς από εμάς (τελευταίο παράδειγμα ο Άντον με τα μικρά και οικονομικά Άνταμ) πως ακόμα και οι πλέον μικρού μεγέθους δορυφόροι ξεπερνούν τις προσδοκίες μας, όπως και τις απαιτήσεις μας, και αποτελούν επαρκείς για κάθε χρήση αγορές.

Αυτήν την "κοινή γνώση", επιτέλους ο καθένας ας την εκμεταλλευτεί, προς όφελος της τσέπης του. :)

Είναι άλλος τρόπος σκέψης, εντελώς ασυμβατος με τα παλιά τα χρόνια, κι αυτό είναι το μόνο πραγματικό εμπόδιο, διότι όλοι μας, είμαστε σε μια α ηλικία, που δύσκολα αλλάζουμε μνιαλό.

Μέσα σε αυτόν τον άλλο τρόπο σκέψης, πρέπει να χωρέσεις το ότι αρκεί ντακ των 40€ αλλά δεν αρκεί av pro των 2 χιλιαρικων. Όπως είπα, έχει δυσκολίες η κατανόηση των νέων δεδομένων σε μνιας α ηλικίας μνιαλό.
 


vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.718
Reaction score
7.496
Ακροβατώ μεταξύ του άκρατου χαϊεντισμού και της στυγνής επιστημολαγνείας. Πιστεύω στο πι-ντι-εφ αλλά με κούρασε το κυνήγι των αριθμών και η ψυχρότητα των ψηφίων!
Που έμπλεξα θεέ μου;
Μήπως ν΄άλλαζα καλώδια; Να έπαιρνα στηρικτικά ποδαράκια, μαγικές πέτρες, μυρωμένα έλαια;
Ή να βάλω Atmos και ιπτάμενα βιολιά;;

Βοήθεια!!!!!!
🆘🆘🆘:help:
Σεμεν εχεις βαλλει στα ηχεια?τους λες καληνυχτα οταν πας για τουφες?ριχνεις κανα πηδουλα μπροστα τους στην θεση ακροασης?σου εχει καρφωσει το παιδι κανα στυλο BIC στο midwoofer?τα γυαλλοχαρταρεις μια φορα το χρονο για να τα κρατας φρεσκα?εχεις ρουφηξει ποτε το τβιτερ οταν η γυναικα αποφασισε να τα καθαρισει με τη Vileda ?σου εχει ερθει ποτε να τα πεταξεις στο τζακι γιατι σου τελειωσανε τα κσυλα?σου εχουν πεσει ποτε χαμε οταν εκανε σεισμο?τους ριχνεις κανα καντηλι οταν γ@μι@ται η γαμ@ΔΕΗ και δεν παιζνε?

ΑΝ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΑ Ε ΤΟΤΕΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΛΛΑ........................................................................................ΣΥΓΚΡΑΤΗΡΙΑ ΚΑΛΩΔΙΩΝΕ......!:D:D:D:p:p:p:p:p:p:p:fuckyou:
 



Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.247
Reaction score
78.937
Αυτά που έλεγε για αναστροφή της φάσης κατα 180 μοίρες;
 



Μηνύματα
908
Reaction score
2.560
@pstergio μόνο αυτά τα δυο έχεις digital meridian? Τα υπόλοιπα θύμισε μου τι είναι;
Μπορείς να βρεις επιπλέον meridian?

Τα λυπάμαι, πρέπει να βρούμε μια λύση
Όοοοχι άλλα Meridian 😂!
Και οι 5 ¨δορυφόροι¨ μου είναι Meridian.
Δε τίθεται θέμα ποιότητας ήχου - κατασκευής. Η απόφαση έχει να κάνει με το χώρο και τη δυσκολία εφαρμογής των τελευταίων AV εξελίξεων. Σε μεγαλύτερο χώρο, όπως παλιότερα, πιθανότατα θα καθόμουν φρόνιμος.
Η αλήθεια είναι οτι δεν αναπληρώνονται εύκολα...
 


Akis_G

Τηγανιτοειδές (κόντρα πλακέ) μπάσο!
Μηνύματα
2.302
Reaction score
7.785
Εάν εχεις 7 meridian, δεν πουλάς. Τέλος.
Πες τα dimi.
Δε χαλας τετοια εμπρος τριαδα
2442CCEF-8294-4933-9986-43685E5BAFD3.jpeg


Εδω, για οσους το ειχαν ξεχασει (οπως εγω):
 



Μηνύματα
3.998
Reaction score
3.831
Τα ευκόλως εννοούμενα παραλείπονται,αλλά θα ήταν πράγματι...υπερβολικό να ίσχυε και τέτοιο multitasking.;)
Έλααα, ;) δε θέλω πεσσιμιστικές τάσεις σε...άστοχα σχόλια
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.326
Μηνύματα
2.858.606
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top