Τα 10 μεγαλύτερα ψέμματα στην audio industry

Μηνύματα
2.679
Reaction score
5
Από την περιγραφή του Στέργιου κατάλαβα τι ακριβώς συμβαίνει με το περίφημο πολύπριζο τον 390 ευρώπουλων!

Εκτός από το ξύλο που το θεωρώ σκοπό εντυπωσιασμού αυτό το πολύπριζο το μοναδικό πράγμα που προσφέρει είναι την ίδια καλή επαφή για όλες της πρίζες! *Και το καλή σε εισαγωγικά*

Ένα τέτοιο έφτιαξα μόνος μου πριν αρκετά χρόνια όταν ανακάλυψα ότι η πρώτη πρίζα με την τελευταία ιδικά υπήρχε αισθητή διαφοροποίηση στον ήχο και στην εικόνα!

Σε καμία περίπτωση όμως δεν προσφέρει βελτίωση!

390 ευρώπουλα πολλά είναι ρε από τίμιο ξύλο είναι φτιαγμένο?
:lol: :lol: :lol:
 

Σπύρος Μπλάτσιος

Διακεκριμένο μέλος
Μηνύματα
15.897
Reaction score
301
Οι κακές κολλήσεις στον δρόμο του σήματος ακούγονται...Δεν είναι παράλογο αυτό, και μπορεί εύκολα να αποδειχθεί με ένα τεστ Α/Β/Χ. Αν τώρα έχω δύο καλές κολλήσεις στον δρόμο του σήματος δεν μπορώ να πώ αν θα ακουστούν διαφορρετικά λόγω του υλικού της κόλλησης...

Τώρα για κολλήσεις στην τροφοδοσία, μάλλον είμαστε όλοι κουφοί γιατί δεν έχω ακούσει μέχρι τώρα τίποτε...
 

Μηνύματα
3.060
Reaction score
632
Σπύρος Μπλάτσιος said:
Οι κακές κολλήσεις στον δρόμο του σήματος ακούγονται...Δεν είναι παράλογο αυτό, και μπορεί εύκολα να αποδειχθεί με ένα τεστ Α/Β/Χ. Αν τώρα έχω δύο καλές κολλήσεις στον δρόμο του σήματος δεν μπορώ να πώ αν θα ακουστούν διαφορρετικά λόγω του υλικού της κόλλησης...

Τώρα για κολλήσεις στην τροφοδοσία, μάλλον είμαστε όλοι κουφοί γιατί δεν έχω ακούσει μέχρι τώρα τίποτε...
Αυτό λέω κι εγώ Σπύρο!
Τα 230 V δεν μπορεί να επηρεάζονται τόσο πολύ από το υλικό της κόλλησης.
 

Μηνύματα
268
Reaction score
0
Γιάννης Κολιαβάς said:
theflame said:
Πράγματι είναι αστείο να σκέφτεσαι ότι άκουσε το ξύλο και όχι την ασημοκόλληση από επώνυμη μάλιστα εταιρεία του χώρου που έχει χρησιμοποιηθεί για την κόλληση των καλωδίων (όντως ανεξάρτητα για κάθε πρίζα).
Μήπως να αλλάξω τα σασί όλων των συσκευών μου σε συνεργασία με τον ξυλουργό της περιοχής μου;;;; :shock:
Και αν ναι, τι ξύλο να χρησιμοποιήσω;;;; :?
Πάντως η αλήθεια είναι ότι πολλά κουφά έχουν ειπωθεί στο χώρο και ο καθένας λέει χωρίς ίχνος ντροπής το μακρύ του και το κοντό του.
Λίγο σκέψη δεν βλάπτει. Σέβομαι απόλυτα αυτά που άκουσε ο γράφων αλλά που ξέρει ότι είναι υπεύθυνο το ξύλο;;; Άκουσε το ίδιο ακριβώς πολύπριζο και με άλλο υλικό κατασκευασμένο οπότε έτσι έβγαλε το συμπέρασμα;;;;
Δεν θέλω να επιμείνω σ' αυτό το θέμα αλλά ο άνθρωπος αυτός μας κοροϊδεύει. Δεν μπορώ να πιστέψω ότι γίνονται αυτά.

Δεν "ακούγονται" τα πολύμπριζα, ούτε η ασημοκόλληση. Αυτή είναι η άποψή μου.
Συμφωνό ΑΠΟΛΥΤΑ μαζί σου.
Εκείνο που απλά ήθελα να πω είναι ότι άντε και άκουσε διαφορά, που ξέρει από που είναι και το γράφει τόσο απόλυτα;;;; :wink:
Μια πλάκα έκανα... Μη το παίρνετε στα σοβαρά :oops:

preve said:
Ναι ...ναι....και άμα το περιχύσω με σιρόπι κεράσι θα ακουστούν οι γλυκόξινες χροιές του κερασιού...ενώ θα αναδυθεί εντός της μουσικής σκηνής το εξευγενισμένο άρωμα παλαιομένου cherry....
Αχ, αχ :arrow: Λικερ θέλει... Λικερ όχι απλό σιρόπι :D :D :D
 




Μηνύματα
531
Reaction score
0
Σπύρος Μπλάτσιος said:
390 ευρώπουλα πολλά είναι ρε από τίμιο ξύλο είναι φτιαγμένο?
:lol: :lol: :lol:
ναι τους το προμηθεύει ο Βαβύλης!!!
Να βάλει και λίγο λιβάνι πάνω ώστε να επιδράσουν γρηγορότερα οι ναρκωτικές ουσίες από το λικέρ cherry :?: :?: :?:
Μετά να δείτε πόσο θα κοστίζει :!: :!: :!:
 




Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.865.182
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top