Τεχνικός για ψηφιακο ενισχυτή (Hypex)

Μηνύματα
58
Reaction score
8
Καλησπέρα σε όλους,

Αναζητώ αξιόπιστο τεχνικο για επισκευή ψηφιακού μονομπλοκ .

Εάν κάποιος γνωρίζει κάτι ας «ρίξει» καμία πληροφορία

Thnx
 

Μηνύματα
386
Reaction score
966
Δυστυχώς δεν έχω κάποιον υπόψη μου.. Αλλά επειδή πολύ ενδιαφέρονται να πάρουν hypex κάποια στιγμή (και εγώ μέσα σε αυτούς) μπορείς να δώσεις πληροφορίες για τη βλάβη
 


Μηνύματα
58
Reaction score
8
Με το που τον έβαλα στην πρίζα (δεν είχα κλείσει τον διακόπτη του on /off στο φίλτρο ρεύματος , ακούω ένα μπαμ....και παπαλα no sound. Ο ενισχυτής ανάβει κανονικά αλλά δυστυχώς χωρίς ήχο.

Ο ενισχυτής είναι ένας Mola Mola Kaluga
 





Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Η μόνη λύση είναι αντικατάσταση όλης της πλακέτας, σωστά; :cry:
 


Μηνύματα
4.343
Reaction score
1.765
οι πλακέτες τους είναι 4 layers.πολυ χλωμό να επισκευαστεί.
ωστόσο αν οποιοσδήποτε ηλεκτρονικός τσεκάρει τη χάλασε και το στείλει στη hypex θα το αντικαταστήσουν ίσως και δωρεάν ανάλογα ποσα χρονια τον έχεις.
 

PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.622
Reaction score
12.187
Μακάρι να είναι κάτι απλό, όπως ένας σκασμένος πυκνωτής, αλλά δυστυχώς έχει δίκιο ο back.
Η συντριπτική πλειοψηφία αυτών των ενισχυτών δεν επισκευάζεται.
 


Μηνύματα
4.343
Reaction score
1.765
Το ενδιαφέρον θα ήταν να βρεθεί γιατί έγινε η ζημιά. Απλά επειδή μπήκε στην μπρίζα με ανοιχτό τον διακόπτη on/off; Κανονικά δεν θα έπρεπε να υπάρχει κάποια ασφάλεια υπέρτασης;
και εγώ απορώ δεν είναι λόγος αυτός να καεί πάντως.
υπάρχουν και ασφάλειες και προστασίες.
 


Alex_Zapantis

Επαγγελματίας
Μηνύματα
3.070
Reaction score
3.369
Ο alex zapantis δε τσι κανει ετοισας τσι δουλειες ? ειναι μελος επαε - αλλα δε βρισκω το προφιλ του τωρα ...
Εγώ είμαι υπεύθυνος για τα προϊόντα που "φορούν" Hypex τα οποία πουλάω ο ίδιος.
Προφανώς και δεν είμαι υπεύθυνος για όποιο MBL, Bel Canto, Mola-Mola, NAD και ουκ έστιν αριθμός "φοράει" Hypex και δεν έχω πουλήσει εγώ.

Καλησπέρα σε όλους,

Αναζητώ αξιόπιστο τεχνικο για επισκευή ψηφιακού μονομπλοκ .

Εάν κάποιος γνωρίζει κάτι ας «ρίξει» καμία πληροφορία

Thnx
Απευθύνσου στον αντιπρόσωπο ή στον πωλητή, και αυτός με τη σειρά του στον κατασκευαστή.
Εγώ δε θα ενέπλεκα τρίτους.
 

Μηνύματα
4.343
Reaction score
1.765
Δεν στέλνεις κανένα email στον Μπρούνο;
τι να μου πει ο άνθρωπος αν δεν πάει εκεί η καμμενη πλακέτα;
που να ξέρεις τι κάνει ο καθένας;
Καλησπέρα σε όλους,

Αναζητώ αξιόπιστο τεχνικο για επισκευή ψηφιακού μονομπλοκ .

Εάν κάποιος γνωρίζει κάτι ας «ρίξει» καμία πληροφορία

Thnx
αν είναι έτοιμο προιον και όχι κιτ όπως λέει και ο ζαπαντης πρέπει να πας εκεί που το πηρες
 


Μηνύματα
58
Reaction score
8
Τον ενισχυτή τον έχω αγοράσει εδώ και περίπου 2 χρόνια από το εξωτερικό.

Εδώ και 2 μήνες το «ψάρι» βρίσκεται στον τοπικό αντιπρόσωπο . Μόλις προχθές ενημερώθηκα ότι το μηχάνημα θα πρέπει να φύγει με το ζευγάρι του για Ολλανδία όπου θα επισκευαστεί (βασικά ούτε και ο ίδιος δεν μπορεί να μου πει τι έχει) και θα αναβαθμιστεί μαζί με τον άλλο.

Μέχρι εδώ μια χαρά. Το κόστος αυτού είναι τεσσάρων ψηφίων.... όποτε για αυτό και ψάχνω εάν παίζει κάποια εναλλακτική.

Από την μια μεριά προσανατολίζομαι στον να τον στείλω στον Bruno και από την άλλη όλο τραγουδάω το «έτσι ξαφνικά « του Ρέμου #*#/&@.+/#^ την γκαντεμιά μου
 

Μηνύματα
4.343
Reaction score
1.765
Τον ενισχυτή τον έχω αγοράσει εδώ και περίπου 2 χρόνια από το εξωτερικό.

Εδώ και 2 μήνες το «ψάρι» βρίσκεται στον τοπικό αντιπρόσωπο . Μόλις προχθές ενημερώθηκα ότι το μηχάνημα θα πρέπει να φύγει με το ζευγάρι του για Ολλανδία όπου θα επισκευαστεί (βασικά ούτε και ο ίδιος δεν μπορεί να μου πει τι έχει) και θα αναβαθμιστεί μαζί με τον άλλο.

Μέχρι εδώ μια χαρά. Το κόστος αυτού είναι τεσσάρων ψηφίων.... όποτε για αυτό και ψάχνω εάν παίζει κάποια εναλλακτική.

Από την μια μεριά προσανατολίζομαι στον να τον στείλω στον Bruno και από την άλλη όλο τραγουδάω το «έτσι ξαφνικά « του Ρέμου #*#/&@.+/#^ την γκαντεμιά μου
4 ψηφιων για την επισκευή;
αν είναι έτσι στείλε τα μονος σου
 


Staff online

  • spylab
    Shalom
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.314
Μηνύματα
2.858.228
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top