Τζιοβανης:Μια κατηγορια μονος του στους "site leaders";

Status
Not open for further replies.

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Απάντηση: Re: Απάντηση: Τζιοβανης:Μια κατηγορια μονος του στους "site leaders";

ελπίζω να ξέρεις καλό κολύμπι, αυτή τη στιγμή είσαι στη θάλασσα δημοκρατίας του AVSite, αλλού θα είχε τσούχτρες.....
Αλλα να!Ενα νησι μπροστα σου Τασο.
Ειναι η γη των λωτοφαγων.
Ελα, δοκιμασε εναν καρπο...
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.740
Απάντηση: Re: Απάντηση: Τζιοβανης:Μια κατηγορια μονος του στους "site leaders";

Σε αυτή τη θάλασσα δημοκρατίας εδώ μέσα υπάρχει ανάγκη για διπλοεγγραφή για να πεί ένας συντονιστής από τους "the others" τη γνώμη του; Α πα πα...
Μεγάλη μαγκιά, να κρύβεται πίσω απο ψευδώνυμο.
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Απάντηση: Τζιοβανης:Μια κατηγορια μονος του στους "site leaders";

ακυρον...μεταχρονολογημένο ποστ......σαν επιταγή ένα πράγμα
 

MaxHeadroom

Moderator
Moderator
Μηνύματα
7.643
Reaction score
9.215
Απάντηση: Re: Απάντηση: Τζιοβανης:Μια κατηγορια μονος του στους "site leaders";

Ελπίζω να σταματήσουν εδώ οι κρίσεις, επικρίσεις και φιλοσοφικές αναζητήσεις.
Υπήρξε πάντως και μια συγκεκριμένη πρόταση για δημιουργία Πειθαρχικής Επιτροπής, αποτελούμενης από μέλη των ΔΟ/ΣΟ. Ποια είναι η θέση της ΔΟ σχετικά με αυτή;
 

Μηνύματα
1.133
Reaction score
5
Απάντηση: Τζιοβανης:Μια κατηγορια μονος του στους "site leaders";

Από τα λεγομενά του μάλλον...
Κι εμένα για συντονιστής μου φαίνεται. Και μάλλον δεν γράφει σαν emanuela από ανανδρία όπως φαινομενικά δείχνει, αλλά γιατί γνωρίζει υποθέτω, οτι αυτός/η θα την πλήρωνε τη νύφη στο τέλος, για όλα όσα έχουν γίνει. Και με χοντρό λιντσάρισμα.

Και αν υπάρχει δόση αλήθειας στα περί φίλων προφίλ που αναφέρει, αν και είναι αργά πια, το μήνυμα εγώ τουλάχιστον το πήρα. Και λυπάμαι που πιάστηκα κορόιδο για άλλη μια φορά. Δεν φαντάστηκα ποτέ οτι ακόμα και μια τυπική, άνευ ουσίας προσθήκη στο προφίλ μου θα γύρναγε σε κακό στο φίλο μου Giovanni.
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.740
Απάντηση: Τζιοβανης:Μια κατηγορια μονος του στους "site leaders";

Πολύ CSI βλέπετε.
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.651
Reaction score
94.628
Απάντηση: Τζιοβανης:Μια κατηγορια μονος του στους "site leaders";

Κι εμένα για συντονιστής μου φαίνεται. Και μάλλον δεν γράφει σαν emanuela από ανανδρία όπως φαινομενικά δείχνει, αλλά γιατί γνωρίζει υποθέτω, οτι αυτός/η θα την πλήρωνε τη νύφη στο τέλος, για όλα όσα έχουν γίνει. Και με χοντρό λιντσάρισμα.

Και αν υπάρχει δόση αλήθειας στα περί φίλων προφίλ που αναφέρει, αν και είναι αργά πια, το μήνυμα εγώ τουλάχιστον το πήρα. Και λυπάμαι που πιάστηκα κορόιδο για άλλη μια φορά. Δεν φαντάστηκα ποτέ οτι ακόμα και μια τυπική, άνευ ουσίας προσθήκη στο προφίλ μου θα γύρναγε σε κακό στο φίλο μου Giovanni.


 

Μηνύματα
1.133
Reaction score
5
Απάντηση: Τζιοβανης:Μια κατηγορια μονος του στους "site leaders";

Ναι καταλαβαίνω, δεν χρειαζόταν και σε gif.
Eιλικρινά μακάρι να είμαι εγώ ο φαντασιόπληκτος και ειδικά για τη φιλία στο προφίλ μου, γιατί ήδη νιώθω πολύ άσχημα που στάθηκε σαν αφορμή το infraction μου για το μπλέξιμο του Giovanni.
 

Μηνύματα
128
Reaction score
1
Απάντηση: Τζιοβανης:Μια κατηγορια μονος του στους "site leaders";

O dimid είδε αυτό που του έγραψα

και την έκανε .
Δεν νομίζω.
Εκείνη την στιγμή επέλεξα να μην απαντήσω διότι θα ήτο εν θερμώ με ότι αυτό συνεπάγεται. Την προσωπική μου γνώμη εξέφρασα και τίποτε παραπάνω. Δεν αποκάλεσα κανένα ψεύτη, δεν έθιξα προσωπικά κανέναν.
Ηταν γενική εκτίμηση την οποία όμως πήρες και μετέτρεψες σε προσωπική. Δλδ, γιατί απ όλους εσύ θίχτηκες περισσότερο και επετέθης σε μένα δεν το γνωρίζω, φαντάζομαι το γνωρίζεις εσύ και μόνο εσύ. Συν του ότι δεν θέλω να μάθω κιόλας.
Αν εγώ σε αποκαλούσα ψεύτη, δεν θα έπρεπε βάσει κανονισμού να πάρω τουλάχιστον επίπληξη ? Τι να πω τώρα, επίπληξε εαυτόν ? δεν νομίζω ότι είναι εφικτό, αν και εφ' όσον κραδαίνετε τον κανονισμό σαν την Βίβλο πάνω από τα κεφάλια μας, εφαρμόστε τον.
Ούτε είναι ωραίο μέσω εμού να προκαλείς τον Γιάννη ο οποίος για δικούς του λόγους, που δεν γνωρίζω μέχρι τώρα, έχει επιλέξει να μην ανοίξει το στόμα του.
Δεν αρμόζει σε ενήλικες αλλά τελικά και αυτό, τι είναι δλδ ενήλικας, χωράει πολύ κουβέντα.
Πάντως δεν συμμερίζομαι τον φόβο του The Mav, ότι δλδ την φιλία του ( και μου ) με τον Γιάννη την πληρώνει ακριβά λόγω ακριβώς αυτής. Αυτό θα ήταν καθαρή μνησικακία και ελπίζω ότι κάτι τέτοιο δεν ισχύει. Ελπίζω λέω, όχι ότι κόβω φλέβες.

Ο Γιάννης είναι όντως φίλος μου, εξ άλλου αν δεν ήταν αυτός να μου μιλήσει με τα καλύτερα λόγια για το avsite, ποτέ δεν είχα ενδιαφερθεί από μόνος μου.

Βέβαια όταν έχεις άτομα να εμφανίζονται από το πουθενά -στυλ Εμμανουέλα- και να κατακεραυνώνουν ειδικά & καθόλου αόριστα, τότε τα προβλήματα δυσλειτουργίας και κακής επικοινωνίας εντός, εκτός και επί τ' αυτά, είναι πολύ πιο σοβαρά απ' ότι πιστεύεις.
Αυτό μόνο ως παρατήρηση και τίποτε άλλο για να προλάβω υποθέσεις και ευκόλως εκφερόμενες απαντήσεις.
 

Μηνύματα
1.133
Reaction score
5
Απάντηση: Τζιοβανης:Μια κατηγορια μονος του στους "site leaders";

Πάντως δεν συμμερίζομαι τον φόβο του The Mav, ότι δλδ την φιλία του ( και μου ) με τον Γιάννη την πληρώνει ακριβά λόγω ακριβώς αυτής. Αυτό θα ήταν καθαρή μνησικακία και ελπίζω ότι κάτι τέτοιο δεν ισχύει. Ελπίζω λέω, όχι ότι κόβω φλέβες...
Δεν είπα οτι εγώ πληρώνω τη φιλία στο προφίλ, αλλά αντίθετα ο Γιάννης, αφού είναι φανερό πλέον που βασίζονται οι κρίσεις οτι δήθεν μεροληπτεί, δεν κάνει σωστά τη δουλειά του και ''περί αντικειμενικότητας καλύτερα να μασάς'' όπως γράφτηκε.... Κι εγώ dimid, την κόβω τη φλέβα πια.
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.740
Απάντηση: Τζιοβανης:Μια κατηγορια μονος του στους "site leaders";

Μου κάνει τρομερή εντύπωση η εχθρότητα & ψυχρότητα με την οποία αντιμετωπίζεται ένας -πρώην η μη δεν έχει σημασία- Μοντ, Σούπερ Μοντ και μέλος από τους υπόλοιπους Μοντ, Συντονιστές και γενικά από ανθρώπους που μέχρι πρότινος ήταν μαζί του.
Ποιά είναι η αλήθεια που περιέχουν τα παραπάνω?
Να σου πώ εγώ για να μην ταλαιπωρείσαι.ΚΑΜΙΑ!


Δεν νομίζω.
Εκείνη την στιγμή επέλεξα να μην απαντήσω διότι θα ήτο εν θερμώ με ότι αυτό συνεπάγεται. Την προσωπική μου γνώμη εξέφρασα και τίποτε παραπάνω. Δεν αποκάλεσα κανένα ψεύτη, δεν έθιξα προσωπικά κανέναν.
Ηταν γενική εκτίμηση την οποία όμως πήρες και μετέτρεψες σε προσωπική. Δλδ, γιατί απ όλους εσύ θίχτηκες περισσότερο και επετέθης σε μένα δεν το γνωρίζω, φαντάζομαι το γνωρίζεις εσύ και μόνο εσύ. Συν του ότι δεν θέλω να μάθω κιόλας.
Αν εγώ σε αποκαλούσα ψεύτη, δεν θα έπρεπε βάσει κανονισμού να πάρω τουλάχιστον επίπληξη ? Τι να πω τώρα, επίπληξε εαυτόν ? δεν νομίζω ότι είναι εφικτό, αν και εφ' όσον κραδαίνετε τον κανονισμό σαν την Βίβλο πάνω από τα κεφάλια μας, εφαρμόστε τον.
Ούτε είναι ωραίο μέσω εμού να προκαλείς τον Γιάννη ο οποίος για δικούς του λόγους, που δεν γνωρίζω μέχρι τώρα, έχει επιλέξει να μην ανοίξει το στόμα του.
Δεν αρμόζει σε ενήλικες αλλά τελικά και αυτό, τι είναι δλδ ενήλικας, χωράει πολύ κουβέντα.
Πάντως δεν συμμερίζομαι τον φόβο του The Mav, ότι δλδ την φιλία του ( και μου ) με τον Γιάννη την πληρώνει ακριβά λόγω ακριβώς αυτής. Αυτό θα ήταν καθαρή μνησικακία και ελπίζω ότι κάτι τέτοιο δεν ισχύει. Ελπίζω λέω, όχι ότι κόβω φλέβες.

Ο Γιάννης είναι όντως φίλος μου
, εξ άλλου αν δεν ήταν αυτός να μου μιλήσει με τα καλύτερα λόγια για το avsite, ποτέ δεν είχα ενδιαφερθεί από μόνος μου.

Βέβαια όταν έχεις άτομα να εμφανίζονται από το πουθενά -στυλ Εμμανουέλα- και να κατακεραυνώνουν ειδικά & καθόλου αόριστα, τότε τα προβλήματα δυσλειτουργίας και κακής επικοινωνίας εντός, εκτός και επί τ' αυτά, είναι πολύ πιο σοβαρά απ' ότι πιστεύεις.
Αυτό μόνο ως παρατήρηση και τίποτε άλλο για να προλάβω υποθέσεις και ευκόλως εκφερόμενες απαντήσεις.

Αν ήθελα να ''προκαλέσω'' τον Γιάννη , όπως φαντάζεσαι, σίγουρα θα έβρισκα άλλο τρόπο.
Οκ , είναι φίλος σου , αλλά τέτοιους φίλους , που συκοφαντούν 20τόσα άτομα της ΣΟ , δεν νομίζω οτι τους χρειάζεται.
 

Μηνύματα
128
Reaction score
1
Απάντηση: Τζιοβανης:Μια κατηγορια μονος του στους "site leaders";

Δεν είπα οτι εγώ πληρώνω τη φιλία στο προφίλ, αλλά αντίθετα ο Γιάννης, αφού είναι φανερό πλέον που βασίζονται οι κρίσεις οτι δήθεν μεροληπτεί, δεν κάνει σωστά τη δουλειά του και ''περί αντικειμενικότητας καλύτερα να μασάς'' όπως γράφτηκε.... Κι εγώ dimid, την κόβω τη φλέβα πια.
Το αυτό εννοούσα και εγώ. Μάλλον γράφτηκε λάθος αλλά το συμπέρασμα παραμένει ως έχει.
 

Μηνύματα
128
Reaction score
1
Απάντηση: Τζιοβανης:Μια κατηγορια μονος του στους "site leaders";

Ποιά είναι η αλήθεια που περιέχουν τα παραπάνω?
Να σου πώ εγώ για να μην ταλαιπωρείσαι.ΚΑΜΙΑ!

Η λέξη που προσπερνάς είναι "εντύπωση", με άλλα λόγια προσωπική εκτίμηση. για το αν υπάρχει εχθρότητα η όχι, το αφήνω καθότι σύμπαντα παράλληλα ποτέ δεν συναντώνται.


Αν ήθελα να ''προκαλέσω'' τον Γιάννη , όπως φαντάζεσαι, σίγουρα θα έβρισκα άλλο τρόπο.
Οκ , είναι φίλος σου , αλλά τέτοιους φίλους , που συκοφαντούν 20τόσα άτομα της ΣΟ , δεν νομίζω οτι τους χρειάζεται.
Ρε συ Giovanni , εσύ τι κάνεις?

Κάθεσαι και απολαμβάνεις τις ψευτιές του φίλου σου του dimid?
αυτό τι είναι ? δεν είναι πρόκληση - πρόσκληση μέσω εμού ? δεν επιτρέπω σε κανέναν να με λέει ψεύτη διότι πριν ανοίξω το στόμα μου βουτάω την γλώσσα μου στο μυαλό και μετά μιλάω. Κατηγορίες αριστερά δεξιά κατά πως με συμφέρει η τι θέλω να επιτύχω, είναι λίγο αργά πλέον να μάθω.
Οσο για το τι είδους φίλους χρειάζεται ο Γιάννης, νομίζω το γνωρίζει πλέον ο ίδιος καλύτερα και από μένα και από σένα και τα υπόλοιπα 19 άτομα της Σ.Ο.
Καθαρά δικό του και υποκειμενικό θέμα.
 

gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
Απάντηση: Τζιοβανης:Μια κατηγορια μονος του στους "site leaders";

Βέβαια όταν έχεις άτομα να εμφανίζονται από το πουθενά -στυλ Εμμανουέλα- και να κατακεραυνώνουν ειδικά & καθόλου αόριστα, τότε τα προβλήματα δυσλειτουργίας και κακής επικοινωνίας εντός, εκτός και επί τ' αυτά, είναι πολύ πιο σοβαρά απ' ότι πιστεύεις.
Αυτό μόνο ως παρατήρηση και τίποτε άλλο για να προλάβω υποθέσεις και ευκόλως εκφερόμενες απαντήσεις.
Από πολύ ωραίο παράδειγμα βγάζεις συμπέρασμα, ένας διάττοντας αστέρας, στυλ Εμμανουέλας, θα κατακεραυνώσει τα κακώς κείμενα του AVSite.
Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω οι εμμονή αρκετών να ρίξουν τη χολή τους παίρνοντας αφορμή από ένα γεγονός που καταρχήν αφορά τις ΔΟ και ΣΟ, επίσης επιμένουν μα μην κατανοούν τα όσα έχουν γραφτεί από διαχειριστές και συντονιστές.
Οι φίλοι του Γιάννη δεν περιορίζονται μόνο σε αυτούς που έχουν κάνει τη φιλία τους μαζί του σημαία στο συγκεκριμένο νήμα, αυτό τουλάχιστον μπορείτε να το καταλάβετε;
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.740
Απάντηση: Τζιοβανης:Μια κατηγορια μονος του στους "site leaders";

... διότι πριν ανοίξω το στόμα μου βουτάω την γλώσσα μου στο μυαλό και μετά μιλάω.

Αμφιβάλω.
 

Μηνύματα
128
Reaction score
1
Απάντηση: Τζιοβανης:Μια κατηγορια μονος του στους "site leaders";

Αμφιβάλω.
Δικαίωμα σου. Εγώ πάλι δεν αμφιβάλω για κάποια άλλα πλέον.

Κάνεις όμως προσωπικά σχόλια πάλι, κάτι που αν μη τι άλλο δεικνύει αδυναμία εκφοράς ικανού επιχειρήματος. Είναι εύκολο να προσβάλλεις τον συνομιλητή σου, επί της ουσίας θα ήθελα να διαβάσω κάτι και αυτό δεν το βλέπω μέχρι τώρα.
Μου λύθηκε και η απορία γιατί αυτή η χώρα πάει κατά διόλου. Και το φόρουμ -όπως έχει ειπωθεί από πολλούς-μικρογραφία την κοινωνίας είναι. Έχει απ όλα. Κάτι σαν τον ζωολογικό κήπο. Γεμάτος άγρια θηρία και εξωτικά πουλιά.
Αλλά είπαμε, όλα αυτά είναι η προσωπική μου γνώμη και φαντασία, καμία σχέση με την πραγματικότητα δεν έχει.
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.740
Απάντηση: Τζιοβανης:Μια κατηγορια μονος του στους "site leaders";

Αλλά είπαμε, όλα αυτά είναι η προσωπική μου γνώμη και φαντασία, καμία σχέση με την πραγματικότητα δεν έχει.
Ακριβώς!
 

Y

Yiannis_B

Guest
Απάντηση: Τζιοβανης:Μια κατηγορια μονος του στους "site leaders";

...νομίζω ότι οι διαχειριστές που μπαίνουν στην διαδικασία του διαλόγου σ' αυτό το νήμα, βρίσκονται - και ας μην το παραδέχονται - σε εξαιρετικά δύσκολη θέση...γιατί πρέπει κατά κάποιο τρόπο να φιλτράρουν την προσωπική τους άποψη εξαιτίας της θέσης τους...

..δεν θα ήθελα να είμαι στην θέση τους...

..το πρόβλημα για μένα είναι, αξίξει τον κόπο να μπαίνουμε όλοι σε αυτές τις διαδικασίες?

..κάπου μπάζει η δομή της ιεραρχίας βρε συντονιστές,...δεν το καταλαβαίνετε?
 

Μηνύματα
1.133
Reaction score
5
Απάντηση: Τζιοβανης:Μια κατηγορια μονος του στους "site leaders";

Οι φίλοι του Γιάννη δεν περιορίζονται μόνο σε αυτούς που έχουν κάνει τη φιλία τους μαζί του σημαία στο συγκεκριμένο νήμα, αυτό τουλάχιστον μπορείτε να το καταλάβετε;
Αυτό είναι αυτονόητο.
Ευτυχώς όμως που υπάρχουν κάποιοι Κρητικοί παλικάρια και κάτι κοπελιές πιο παντελονάτες από πολλούς άντρες εδώ μέσα (μιλάω για την Penelopie, όχι για κλώνους), γιατί από διπλωματία χορτάσαμε.
 

Maria Pentagiotissa

Επίτιμο μέλος
Μηνύματα
15.781
Reaction score
341
Απάντηση: Τζιοβανης:Μια κατηγορια μονος του στους "site leaders";

Πραγματικά πιστεύετε ότι το νήμα αυτό εξακολουθεί να έχει λόγο ύπαρξης; Όσα μέλη είχαν να πουν κάτι στα πλαίσια της σεβαστής έκφρασης της οποιασδήποτε γνώμης, το είπαν και τοποθετήθηκαν. Η πολυφωνία δεν εμποδίστηκε από κανέναν. Από κει και πέρα, ο διάλογος, και δη με επικλήσεις των λεχθέντων από "φαντάσματα" τύπου Εμμανουέλας, δεν βλέπω να έχει κάποια αξία. Το να χρησιμοποιούνται ως αντίλογος στη γνώμη ενός συντονιστή (ή περισσοτέρων συντονιστών) πυροτεχνήματα ενός διπλοεγγεγραμμένου ή επί τούτου εγγεγραμμένου κακόβουλου τρολ που δεν έχει τα @@ να πει "είμαι ο τάδε και έχω αυτήν τη γνώμη", είναι τουλάχιστον παιδιάστικο.
Οι συντονιστές του οποιουδήποτε φόρουμ μπορεί να μην τεκμαίρεται ότι ενδιαφέρονται για την καλή πορεία του περισσότερο απ' ότι το κάθε μέλος ξεχωριστά, αλλά σίγουρα το πονάνε περισσότερο από μέλη που εμφανίζονται κάθε όποτε νάναι μόνο για να στηλιτεύσουν χωρίς να συμβάλουν δημιουργικά.
 

Status
Not open for further replies.

Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.622
Μηνύματα
2.868.428
Members
37.941
Νεότερο μέλος
mdim051
Top