Τη γνωμη σας για Wind συνδεση σταθερο/internet

Μηνύματα
1.401
Reaction score
1.096
Σκεφτομαι να αλλαξω παροχο και να παω σε πακετο της Wind γιατι προσφερει χαμηλες τιμες. Απο τη Forthnet στην οποια ειμαι πεντε χρονια δεν εχω παραπονο εκτος απο το οικονομικο μερος. Ψαχνοντας online ειδα οτι για ολες τις εταιρειες οι γνωμες διαφερουν και αναλογως την κατοικια του καθε χρηστη το σημα μεταβαλεται.

Εχει κανεις εμπειρια με συνδεση Wind στο κεντρο Αθηνας; Ειμαι Κυψελη, συνορα με Γαλατσι. Δε θα ηθελα να δεσμευτω για ενα χρονο με μια εταρεια η οποια θα με γυρισει σε dial-up εποχες. Θελω να εχω παντα γρηγορη ταχυτητα και να μη με "πεταει" εξω.
 

Μηνύματα
1.496
Reaction score
1
Εγώ έχω wind εδώ και δύο χρόνια περίπου και μάλιστα έχω αλλάξει πόλη και μετέφερα και την σύνδεση.Βέβαια είμαι επαρχία.
Δεν έχω κανένα παράπονο ,η σύνδεση δουλεύει άψογα ,μεγάλες ταχύτητες (κατεβάζω με 1,7Μb) και πολύ καλή εξυπηρέτηση πελατών (οσες φορές χρειάστηκα).
Επίσης η σύνδεση έγινε σε 5 μέρες!!!:111:
απο οικονομική πλευράς (είχα ΟΤΕ πριν) θα σου μονάχα αυτό....σώθηκα!:116:

το μόνο παράπονο μου είναι οτι αν αργήσω να πληρώσω μου κόβουνε το ιντερνετ και το τηλεφωνο σε κουλές ώρες ,που δεν μπορώ να πάω άμεσα να πληρώσω (σαββάτο βράδυ ,δευτέρα μεσημέρι ,κ.τ.λ)

αν να μην το ξεχάσω ,εχω και το πακέτο με απεριόριστες διεθνής κλήσεις .Δουλεύει άψογα!(είχα ακούσει ότι οι κλήσεις γίνονται μέσω ιντερνετ και πίστευα οτι θα υπήρχε καθυστερηση φωνής και άλλα τέτοια..)

για εμένα πήγαινε με κλειστά μάτια
 

Μηνύματα
119
Reaction score
2
Απάντηση: Τη γνωμη σας για Wind συνδεση σταθερο/internet

τα ιδια και απο μένα, απο HOL πήγα σε Wind S που το είχε προσφορά 15ε internet + τηλεφωνία το μήνα. Αφού δεν καλώ απο το σπίτι μιλάμε σώθηκα... απο 34 να πας στα 15 σου μένουν €220 το χρόνο! Not bad at all!
 

Μηνύματα
58
Reaction score
0
Απάντηση: Τη γνωμη σας για Wind συνδεση σταθερο/internet

προσωπικά έχω καταλήξει πως στην Ελλάδα όλα είναι πάνω κάτω τα ίδια, την μία θα λες τρομερή η εξυπηρέτηση και την άλλη θα ακους πως κάποιος περίμενε 15 λεπτά στην αναμονή. Μου θυμίζει όπως όταν πας δουλεύεις σε μαγαζί, μισή ώρα κάθεσαι, και ξαφνικά σε θυμούντε όλοι από το πουθενά και "πλακώνει" δουλειά.
Και εγώ προσωπικά πήγα WIND σταθερο&κινητό και εδώ και 2 χρόνια είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Η αλήθεια είναι πως θα μπορούσα να πω μια βελτίωση της υπηρεσίας; ταχύτητας να το πω 10% σε σχέση με την Φορθνετ. Τέλος στις εποχες που ζούμε δεν νομίζω πως η ποιότητα και οι υπηρεσίες της Φορθνετ, αξίζουν τα τοσα παραπάνω χρήματα σε σχέση με τον ανταγωνισμό.
Οι εταιρείες και οι συνδέσεις ιντερνετ , κατάντησαν αναλώσιμα στοιχεία, και σίγουρα κάθε στιγμή θα κοιτάμε την τσέπη μας σε σχέση με τα υπόλοιπα.
 

Μηνύματα
80
Reaction score
1
Ρωτά στην πολυκατοικία σου η παραδιπλα αν έχει κάποιος wind να σου πει τις εντυπώσεις του. Θα έχεις μια ποιο ολοκληρωμένη εικόνα έτσι. Κι εγω wind έχω και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος
 

Μηνύματα
499
Reaction score
14
Απάντηση: Τη γνωμη σας για Wind συνδεση σταθερο/internet

εγω ειμαι στην εταιρια απο τοτε που ηταν tellas, κανενα απολυτος προβλημα εκτος απο αυτο που αναφερθηκε πιο πανω για τις διακοπες σε περιεργες ωρες, αν και αυτο λυνεται αν τους παρει την μπορεις να τους ζητησεις παραταση η να πληρωσεις με καρτα επι τοπου
 

Μηνύματα
640
Reaction score
535
Απάντηση: Τη γνωμη σας για Wind συνδεση σταθερο/internet

Me too πελάτης Wind, πολύ ευχαριστημένος και από Internet και από τηλεφωνία.
Πρώην δυσαρεστημένος Forthnet πελάτης.
Αυτό που σου είπαν όμως για την ποιότητα της υπηρεσίας ισχύει. Ρώτα, αν βρεις, κάποιον κοντά στο σπίτι σου αν είναι ικανοποιημένος.
 

Μηνύματα
1.401
Reaction score
1.096
Απάντηση: Τη γνωμη σας για Wind συνδεση σταθερο/internet

...Οι εταιρείες και οι συνδέσεις ιντερνετ , κατάντησαν αναλώσιμα στοιχεία, και σίγουρα κάθε στιγμή θα κοιτάμε την τσέπη μας σε σχέση με τα υπόλοιπα.
Πιστευω οι ιδιες οι εταιρειες θελουν να ειναι αναλωσιμες. Δε μπορω να εξηγησω οτι η Forthnet δινει προσφορες με λιγοτερα χρηματα σε νεους χρηστες ενω σε ηδη πελατες της ζηταει περισσοτερα!

Οντως θα το τολμησω γιατι τα 20 ευρω διαφορα ειναι πολλα. Ευχαριστω για τις απαντησεις.
 

Μηνύματα
1.036
Reaction score
198
Απάντηση: Τη γνωμη σας για Wind συνδεση σταθερο/internet

εγω ειχα wind (περιοχη κερατσινι-αμφιαλη) πριν 2-3 χρονια (ΠΟΥ ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΔΙΚΤΥΟ) δε θυμαμαι ακριβως πια χρονολογια.. δεν ημουν ΚΑΘΟΛΟΥ ευχαριστημενος οσο αναφορα το internet. καθε βραδυ μετα τις 9 ειχα αποσυνδεσεις που κρατουσαν πανω απο ωρα! αντιμετοπηση του προβληματος καμια!!! μεχρι που με αποδεσμευσαν χωρις να πληρωσω κατι λογο του συμβολαιου(που σε δεσμευει για ενα χρονο ΑΝδεν κανω λαθος) γιατι παραδεχτηκαν (εστω και αργα) οτι οντως το προβλημα ηταν δικο τους και δεν εφτεγε ουτε η ποιοτητα του καλωδιου ουτε το ποσα μετρα ηταν ουτε ενα σωρο μαλακιες που με ρωτουσαν καθε βραδυ για να βγαλουν και καλα ακρη!
πλεον εχω ακουσει οτι εχει βελτιωθει αλλα την κρυαδα την πηρα και δεν εχω καλη αποψη

τωρα εχω ΟΝ ειμαι παααρα πολυ ευχαριστημενος.. και μαλιστα οσοι περνουν απο αλλες εταιριες που ψαχνουν για πελατες οταν τους λεω οτι πληρωνω 29 ευρο για ιντερνετ στa 8 mbps απεριοριστα σταθερα σε ελλαδα και ευρωπη, δεν εχουν κατι καλυτερο να μου προσφερουν...
μονο ο οτε ειχε το θρασος να επιμενει και να μου λεει μια κοπελιτσα : ''μα μηλαμε για το καλυτερο και φθηνοτερο internet που υπαρχει'' ταχυτητα 2mbps που κυριολεκτικα σερνετε.. και χωρις απεριοριστα σε ευρωπη που με ενδιαφερει λογο του οτι ειναι η αμανα μου γερμανια μονιμα
 

Μηνύματα
1
Reaction score
0
Μην εγγραφείτε με την WIND! Πληρώνω τον λογαριασμό από τη 5η του προηγούμενου μήνα έως τη 5η του τωρινού. Στέλνουν λογαριασμό πως ο μήνας δεν έχει πληρωθεί μαζί με το ποσό του μήνα που δεν έχει περάσει! Διπλάσιο το ποσό. Παίρνω τηλέφωνο στο κέντρο εξυπηρέτησης, κλήση για την οποία χρεώνομαι, βγαίνει ρομποτάκι που δεν καταλαβαίνει τι του λέω. Στο τέλος μου λέει να καλέσω άλλη φορά. WIND, σταμάτα να σπάς τα νεύρα του κόσμου γιατί θα σου κάνω μύνηση!!
 

Μηνύματα
7.366
Reaction score
2.554
Μην εγγραφείτε με την WIND! Πληρώνω τον λογαριασμό από τη 5η του προηγούμενου μήνα έως τη 5η του τωρινού. Στέλνουν λογαριασμό πως ο μήνας δεν έχει πληρωθεί μαζί με το ποσό του μήνα που δεν έχει περάσει! Διπλάσιο το ποσό. Παίρνω τηλέφωνο στο κέντρο εξυπηρέτησης, κλήση για την οποία χρεώνομαι, βγαίνει ρομποτάκι που δεν καταλαβαίνει τι του λέω. Στο τέλος μου λέει να καλέσω άλλη φορά. WIND, σταμάτα να σπάς τα νεύρα του κόσμου γιατί θα σου κάνω μύνηση!!
Ποιό θα είναι το περιεχόμενο/αντικείμενο της μήνυσης (αγωγής) ??? :p
Πάντως ευχαριστώ γιατί μου έγινε πρόσφατα μια πρόταση και τη σκεφτόμουνα!
 

Μηνύματα
892
Reaction score
81
άστο μην μπλέξεις. Πήγαινε ΟΤΕ είναι λίγο ποιο ακριβός αλλά έχεις το κεφάλι ήσυχο.
 

Μηνύματα
13.645
Reaction score
6.614
εγω εχω wind και στο γραφειο και στο σπιτι (νεο ψυχικο και κολωνακι αντιστοιχα) και δεν εχω κανενα προβλημα. Ειχα κανει συμβολαιο περσι με την προσφορα internet,σταθερο (απεριοριστα) και 10 ωρες προς κινητα με 22 ευρω το μηνα.Μην πω ποσα εδινα σε ote.
 

Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
Έχω συνεργασία με την wind εδώ και πολλά χρόνια στα κινητά και εδώ και αρκετά χρόνια στο σταθερό του σπιτιού.
Τεχνικώς μιλώντας δεν έχω παράπονο. Και ένα θέμα που είχα πρόσφατα με το wifi στο σπίτι μου εξυπηρέτησαν μια χαρά. Καλές ταχύτητες έχω (Σαλαμίνα) και κατεβάζω με 1,2-1,4 όποτε χρειαστεί.
Πάντα μου έκαναν καλές προσφορές στις ανανεώσεις συμβολαίων και αν κάπου δεν ήμουν ευχαριστημένος το συζητούσαν....
Αλλά όπως είπε και ένας φίλος πιο πάνω καλύτερα ρώτα γύρω γύρω να σου πούν...
 

Μηνύματα
695
Reaction score
1.656
Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο από θεματα ταχύτητας κτλ σε σχέση με τη vodafone που έχω τώρα.
Αλλά όπως ανέφερε και κάποιος παραπάνω με τους λογαριασμούς τους τα κάνουν ολίγο σκ5t@.
Μου έτυχε να χρεώνουν παραπάνω από οτι ήταν η συμφωνημένη προσφορά για τρεις μήνες.
Και το κορυφαίο, φραγή γραμμής για 0,10€ χρέος. Ο υπάλληλος σε κατάστημα που πήγα να πληρώσω θεώρησε σωστό να στρογγυλοποιήσει προς τα κάτω το λογαριασμό. Φυσικά το τέλος επανασύνδεσης έπεσε κανονικά.
Όταν τελικά αποφασίσεις να αλλάξεις πάροχο οριστικά οι προσφορές που κάνουν για να σε κρατήσουν είναι κοροιδία του στυλ "σας κάνουμε αυτή την καλή τιμή γιατί είστε χρόνια πελάτης μας" Κι αναρωτιέμαι γιατί ρε παιδιά δεν κάνετε την τιμή πριν αποφασίσω να αλλάξω?
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.324
Reaction score
93.904
Όταν τελικά αποφασίσεις να αλλάξεις πάροχο οριστικά οι προσφορές που κάνουν για να σε κρατήσουν είναι κοροιδία του στυλ "σας κάνουμε αυτή την καλή τιμή γιατί είστε χρόνια πελάτης μας" Κι αναρωτιέμαι γιατί ρε παιδιά δεν κάνετε την τιμή πριν αποφασίσω να αλλάξω?
Πρέπει να είναι πάγια τακτική όλων των παρόχων. Ο ΟΤΕ μάλιστα έχει ειδικό τμήμα "διαχείρισης απειλών αλλαγής παρόχου". :tongue::D


Πέρα από την πλάκα, όντως υπάρχει, απλά δεν ονομάζεται έτσι. Ο καλύτερος τρόπος να πετύχει κανείς την καλύτερη προσφορά από τον πάροχο που ανήκει, είναι η απειλή αλλαγής, ή η αίτηση αλλαγής παρόχου. Η μείωση της τιμής που πέτυχα στην τελευταία "διαπραγμάτευση" ήταν 40% κάτω από την αρχική τους πρόταση.
 


Μηνύματα
2.064
Reaction score
1.467
ειχα wind adsl για 4-5 χρονια
κ κανοντας το κολπο αν μπορω να το πω ετσι με αιτηση σε αλλο παροχο οταν τελειωναν τα ετησια τοτε συμβολαια ειχα φτασει στο τελος να πληρωνω 12 ευρω για 24 ιντερνετ και 240 λεπτα αν θυμαμαι καλα κλησεις
τα 2 χρονια απο τα 5 ολα ηταν νορμαλ επειτα ομως ξεκινησαν τα προβληματα με αποσυνδεσεις ιντερνετ και πολλα παρα πολλα προβληματα
ομως επειδη πληρωνα ελαχιστα και επισης οσο καιρο ειχα αποσυνδεσεις δεν πληρωνα παγιο εκανα υπομονη
εφτασε ομως στο σημειο να μην εχω ουσιαστικα ιντερνετ και η wind μευα απο διαφορες αλλαγες στις γραμμες στο καφαο ουσιαστικα μου απαντησε εγγραφως πως δεν μπορει να λυσει το θεμα
αλλαξα λοιπον στον πολυ ακριβοτερο οτε και μετα απο δυο μηνες αλλαγης παροχου εβαλα vdsl τα προβληματα ομως συνεχιστηκαν και εδω μετα απο συντομοτερη ταλαιπωρια και μια καταγγελια στην αρχη τηλεπικοινωνιων κτλ ηρθε ο οτε και αλλαξε ολη την εξωτερικη καλωδιωση του τετραγωνου στο οποιο μενω και επισης με συμβουλευεσε να τραβηξω εξωτερικο καλωδιο για ιντερνετ
τα προβληματα απλα τελειωσαν, αν δεν ημουν πελατης οτε δεν θα ειχε γινει αυτη η επισκευη γιατι δεν ειχε γινει οσο χρονια ημουν sth wind κι ας ερχοταν και τεχνικοι οτε
ο γερμανικος οτε ειναι μια εταιρεια ελληνικης φιλοσοφιας της πλακας ομως ειναι μονοπωλιο στις υποδομες αρα μονοδρομος σε πολλες περιπτωσεις
 


Μηνύματα
6.906
Reaction score
5.786
το μόνο παράπονο μου είναι οτι αν αργήσω να πληρώσω μου κόβουνε το ιντερνετ
Aφου στελνουν μυνημα στο κινητο και σε ειδοποιουν τουλαχιστον 3 φορες πριν στο κοψουν.

Screenshot_2017-01-17-18-32-28.png


Ειμαι 4 χρονια στην Wind και ειμαι ευχαριστημενος. Οσο για την εξυπηρετηση αψογοτατη.Στο θεμα αναμονης ειναι αναλογα την ωρα.
Εχω παρει τηλ στις 12.00 το μεσημερι και εχω τυχει να περιμενω 10 λεπτα,αλλα εχει τυχει να το σηκωσουν και αμεσως.

Πληρωνω 24€ και εχω ιντερνετ,σταθερο με 300 λεπτα προς κινητα και απεριοριστα σε σταθερα.
Δυο φορες που ειχα σοβαρο προβλημα με εξυπηρετησαν αμεσα.

Οσο για τις αποσυνδεσεις η γνωμη μου ειναι οτι ειναι μουφα το μοντεμ που δινουν. Μου το εχουν αλλαξει 2 φορες.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.621
Μηνύματα
2.868.356
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top