Τι είδαμε, τι θα δούμε



xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.827
Reaction score
83.861
Whiplash (2014)

whiplash.jpg



Το είδα κι εγώ από τους τελευταίους. Ταινία για βραβεύσεις, άρα άσχετη με τα κινηματογραφικά μου θέλω. Κι όμως, κάποια στοιχεία με τράβηξαν. Φανατικός λάτρης drums, ακροατής jazz μουσικής, τελειομανής σε ό,τι μου αρέσει και οπαδός της πειθαρχίας. Όλα αυτά με έκαναν να αγαπήσω τον J.K. Simmons στο ρόλο του. Ακόμα και το δίδαγμα μου άρεσε: Το ταλέντο από μόνο του δεν φέρνει την επιτυχία. Χρειάζεται σκληρή δουλειά.

6/10
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.888
Reaction score
34.328
Whiplash (2014)

View attachment 44702



Το είδα κι εγώ από τους τελευταίους. Ταινία για βραβεύσεις, άρα άσχετη με τα κινηματογραφικά μου θέλω. Κι όμως, κάποια στοιχεία με τράβηξαν. Φανατικός λάτρης drums, ακροατής jazz μουσικής, τελειομανής σε ό,τι μου αρέσει και οπαδός της πειθαρχίας. Όλα αυτά με έκαναν να αγαπήσω τον J.K. Simmons στο ρόλο του. Ακόμα και το δίδαγμα μου άρεσε: Το ταλέντο από μόνο του δεν φέρνει την επιτυχία. Χρειάζεται σκληρή δουλειά.

6/10
δικος μου εισαι εσυ...
 

Knight

Mr. Wolf
Μηνύματα
1.001
Reaction score
2.903
Ορεκτικο:C.L.

Κυριως:The Equalizer

Επιδορπιο (αν δεν εχω ηδη αποκοιμηθει στον καναπε):Κανενα ASMR βιντεακι στο Youtube για νανουρισμα


Καλη μας διασκεδαση!
 


rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.336
Reaction score
94.006
Birdman (2014)

birdmanposter.jpg


“Alejandro, there's not a person in this room who won't show up for your next gig, my brother. I'm telling you, just name the place, you name the time, and, not just me, there's not an actor or actress in this room who won't show up. Thanks for being a true artist. Thanks for letting me be part of this unbelievably gutsy, unapologetic look at human nature."

Αυτά ήταν τα πρώτα λόγια του Michael Keaton με την ευκαιρία της βράβευσής του στα Golden Globe Awards. Απευθυνόταν στον σκηνοθέτη της ταινίας, Alejandro G. Iñárritu.

Ακόμα κι αυτά τα λόγια, όταν παρακολουθούσα την απονομή, δεν με έψησαν να δω την ταινία. Χρειάστηκε η παρότρυνση του Zizik και τα εγκωμιαστικά του σχόλια.

Καλύτερα να μην χαλάσω την εντύπωση που μου άφησε η ταινία παραθέτοντας πολλούς σχολιασμούς. Σου έρχεται από 'κει που δεν το περιμένεις, όταν ακριβώς κάθεσαι με μισή καρδιά να δεις "μια ακόμα κουλτουροταινία". Και βλέπεις ένα αριστούργημα, με μια ανάσα μόνο, όπως νομίζεις ότι η ταινία ολόκληρη γυρίστηκε με μια κάμερα, σε μια λήψη, σε 2 ώρες.

Αποφάσισα να μην της στερήσω τον ένα βαθμό που δίστασε να βάλει ο Zizik. 10/10
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.336
Reaction score
94.006
Taken 3 (2014)

Taken-3-Movie-Poster.jpg


Δεν ξέρω τι σκ@τ@ με έπιασε να δω αυτή την ταινία σε web έκδοση που ο ήχος ήταν επιεικώς αστείος. Αφού αυτές οι ταινίες θέλουν σωστό ήχο και γκάζια. Καλά να πάθω λοιπόν...

Απ' τον εκνευρισμό μου μάλλον θα την αδικήσω, οπότε περιμένω το bluray για να βάλω βαθμολογία.
Συμβουλή: κάντε υπομονή.
 


spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.601
Reaction score
31.039
About time
Tην εχω δει παλιοτερα ,αλλα αν βαθμολογησω ,την ευχαριστη αισθηση που σου αφηνει
με το τελος της μια ταινια θα εβαζα ανετα 9 / 10 , και μαλιστα δεν μπορω να σκεφτω οτι
υπαρχει καποιος που θα την δει και δεν θα του αρεσει !!
 









xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.827
Reaction score
83.861
Δεν έχει τελειώσει ακόμα. Το βλέπει η σύζυγος δίπλα μου. Εγώ είμαι στο tablet και πάλι με ενοχλεί (η ταινία).
 



Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.641
Μηνύματα
2.870.507
Members
37.926
Νεότερο μέλος
Demetriiosk71
Top