Τι είδαμε, τι θα δούμε

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
78.038
Reaction score
95.724
Ναι, έχεις δίκαιο.

Δεν έπρεπε...
 



Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Θα δω Youth κι εγω λοιπον.

Είδα το The Gift (2015)

Εξεπλάγην πολυ θετικά με την ταινία. 7,5/10 τουλάχιστον για μένα, που ενώ ξεκινάει σαν μια συνηθισμένη stalker/home invasion movie, εξελισσεται σε κατι διαφορετικό.

O Jason Bateman ήταν καταπληκτικός, μιας και ξεφυγε από το στεροτυπο του χαριτωμένου κωμικού.
 


Μηνύματα
20.258
Reaction score
14.796
The skeleton key 2005 7,5/10 η χειροτερη ''φυλακη'' ειναι αυτη..

The skeleton Key με μεταφρασμενο τιτλο στα ελληνικα " Το αντικλειδι" - λαθος κατα τη γνωμη μου - ειναι ταινια μυστηριου και λιγου τρομου :D με αναφορα σε πρακτικες βουντου.

Οσο προχωρα η ταινια κορυφωνεται και η αγωνια....Ηταν τοσο ευχαριστη που αφησα τα τελευταια δεκα λεπτα για σημερα!:)

7/10
[DOUBLEPOST=1446221118][/DOUBLEPOST]....παιδαγωγουμαι εγω τωρα.....:D ......δεν....
 


Μηνύματα
20.258
Reaction score
14.796
The martian
View attachment 52140

Αξια του πολυ καλου ομωνυμου βιβλιου !

Πιστευτη η ιστορια πραγμα πολυ σημαντικο για εμενα . Τοπια ,μουσικη,χιουμορ ,διαστημα και παροτι ειχα διαβασει το βιβλιο την καταευχαριστηθηκα . Αρεσε και στην Αλε !

9/10
Μουσικη ντισκο για την ψυχαγωγια του Μαρκ που μετριαζει την αγωνια του θεατη ενοψει του ρεαλιστικου κινδυνου της ζωης του ηρωα και μαθηματα βοτανικης...:)

Μεγαλο μερος της ταινιας γυριστηκε στην Ουγγαρια και στην Ιορδανια.Στην τελευταια χωρα επιθυμω πολυ να παω εκπαιδευτικη εκδρομη!

Spylab,δεν εχεις αφησει βιβλιο αδιαβαστο!:p
 






lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.828
Reaction score
2.427
Me and Earl and the Dying Girl

Βραβείο κοινού στο φετινό Sundance. Εξαιρετική ταινία και 8/10 από εμένα.

http://www.imdb.com/title/tt2582496/?ref_=nv_sr_1
Πολυ καλη μεν, μα θεωρω την "50-50" και την " Το λαθος αστερι μας" (κατι τετοιο...) πολυ καλυτερες γενικα για το θεμα που διαπραγματευονται.

Ειδαμε το χιονισμενο "Everest" - περιμεναμε κατι περισσοτερο σε δραμα και δραση/θεαμα...
 



spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.693
Reaction score
31.232
Mission Impossible Rogue Nation 8 στα 10 ανετα ! - παροτι τα εργα με υπερηρωες εχουν αρχισει να μην μου αρεσουν !

Backcountry οπως τα ειπε ο protudi ! ωραιο δασος ,ωραια κοπελα , αγρια αρκουδα με ζοχαδα για τους ανθρωπους 7 στα 10 !
 
Last edited:

Μηνύματα
2.260
Reaction score
1.207
Μόλις είδα το The gift (2015) που ήταν ένα καταπληκτικό θρίλερ με βαθμό 8/10.
Προπαντός το τέλος ήταν τελείως κουφό και απρόσμενο...
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.467
Reaction score
94.513
Mission: Impossible - Rogue Nation (2015)

mission-impossible-rogue-nation-blu-ray-cover-88.jpg


O λόγος που το concept "Mission: Impossible" έχει γίνει το πλέον επιτυχημένο μετά τον Bond, είναι ο ίδιος με αυτόν του Βρετανού πράκτορα: ωραίο cast, ακριβή παραγωγή, έξυπνο σενάριο με ανατροπές, καλογυρισμένες σκηνές δράσης. Κοινώς ξέρεις τι θα δεις, και παρ' όλα αυτά εντυπωσιάζεσαι.

8,5/10

Αν έχετε τη δυνατότητα, μην τη δείτε σε τίποτα λιγότερο από τον αυθεντικό ήχο και εικόνα. Ζηλεύω αυτούς που έχουν Atmos, αλλά και η TrueHD 7.1 τα σπάει.

Mission Impossible Rogue Nation 8 στα 10 ανετα ! - παροτι τα εργα με υπερηρωες εχουν αρχισει να μην μου αρεσουν !
Όχι και υπερήρωας ο Cruise...:p
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
78.038
Reaction score
95.724
Τον ζηλεύεις μήπως Γιαννάκη; :tongue:
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.891
Μηνύματα
2.880.457
Members
37.960
Νεότερο μέλος
Paixtis25
Top