Τι είδαμε, τι θα δούμε

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.299
Reaction score
93.804
Εδώ δεν πήγα κινηματογράφο για άλλες κι άλλες ταινίες. Για τον Παπακαλιάτη θα πάω; :D

Πέρα από την πλάκα, το Αν... μου είχε αρέσει πολύ, και η κόρη μου λέει ότι η καινούρια είναι καλύτερη.
Πάλι θα ψάχνει η melina μας τι είδους ψαχτήρι έχω, αλλά πάλι θα της πω "θέλει τρόπο"...:D

Βρήκα το post που είχα γράψει για το Αν...
Απάντηση: Τι θα δούμε σήμερα

Αν... (2012)



Μερικά σχόλια πριν τη βαθμολογία.
1. Δεν είναι ταινία για τον xfader.
2. Είναι αφορμή για να νιώσεις περήφανος για τις ομορφιές της χώρας μας.
3. Την περίμενα χειρότερη.
4. Ο Παπακαλιάτης, γνωστός για τις αντιγραφές του, δεν μπόρεσε για μια ακόμα φορά να αποφύγει το ατόπημα. Για όσους πρόκειται να τη δουν, ας μην ανοίξουν το spoiler

Η σκηνή στο 1:26:14 της ταινίας του 2011 One Day με το φορτηγό έχει αντιγραφεί ακριβώς, με εξαίρεση το... ποδήλατο, την κατεύθυνση του φορτηγού, και το χρονικό σημείο... 1:30:01

Παρ' όλα τα μείον, θα φανώ μεγαλόψυχος. Μια καλή ελληνική προσπάθεια.
7,5/10
Από τον Ιούλιο του 2013, melina! :dance2:
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.913
Reaction score
41.175
Μπορείς να μου βρεις σε παρακαλώ το σχόλιο μου για το thin red line ? ε, φανταστικέ super moderator!
 


indikos001

Games
Editor
Μηνύματα
4.046
Reaction score
4.015
The Love Punch 2013 8/10

Φοβερη κωμωδία προτείνεται ανεπιφύλακτα για ενα ευχαριστο βραδυ στον οικιακό σας κινηματογραφο !!!!!
(με αρκετα ποιοτικη εικονα θα ελεγα)

Καλη σας διασκεδαση!!!



Καλη κωμωδια με γρηγορη πλοκη , νορμαλ διαρκεια που δεν κουραζει και ωραιες εικονες από Γαλλια 6/10
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.731
Reaction score
83.486
Το σεναριο του "Αν..." νομιζω ηταν σε αλλο επιπεδο. Μου ειχε αρεσει πολυ περισσοτερο. Το "Ενας αλλος κοσμος" ηταν πολυ αρτιοτερη ταινια. Ολοι μα ολοι οι ηθοποιοι ταιριαξαν ταμαμ μεταξυ τους αλλα και στο ρολο τους, η μουσικη ηταν απιστευτη, η σκηνοθεσια παρα πολυ ωραια... Και επειδη καπου παλι το συζητουσαμε, η ταινια ειχε συναισθημα. Φουλ συναισθημα! Μιλαμε για τονους συναισθημα! Πραγμα που μου ειχε λειψει απο πολλες καινουριες ταινιες.. Και μεσα σε ολο αυτο το συναισθημα ειχε πεταξει καποιες ενεσεις χιουμορ που θα τολμησω να τις χαρακτηρισω λυτρωτικες και επισης ηταν ακριβως αυτο που ηθελες ακριβως στη στιγμη που ηθελες. Χωρις να θελω να μειωσω κανεναν αλλον, η Καβογιαννη ηταν απλα απιστευτη. Οχι απλα σταθηκε διπλα στον Simmons αλλα σου τραβαγε και την προσοχη πανω της!

Ασχετο αλλα τωρα το θυμηθηκα.. Καλα τη μουσικη στο Martian ποιος τη διαλεξε;;; χαχα!
Το μόνο που μένει είναι να μας πεις ότι σου αρέσει ο Κότσιρας, ο Μάλαμας και η Μποφίλιου για να ξέρω να μη σε καλέσω σε meeting του AVSite. :D

Τα συναισθήματα που με αγγίζουν σε ταινίες είναι ελάχιστα και σίγουρα όχι αυτά που βγάζει ο Παπακαλιάτης και οι λοιποί "έντεχνοι" σκηνοθέτες/παραγωγοί.

Όσο για τη μουσική του Martian ήταν υπέροχη (ακούω κυρίως μαύρη μουσική) και η ατμόσφαιρα των τραγουδιών που επιλέχτηκαν έδενε άψογα με την αισιοδοξία του πρωταγωνιστή στην εύρεση λύσεων επιβίωσης. Αν ήταν ελληνική παραγωγή θα είχαν βάλει ρεμπέτικα και κλαψομ0ύνικα ώστε ο πρωταγωνιστής να αυτοκτονήσει μόλις συνειδητοποιήσει ότι έμεινε μόνος. :D

Τέλος ο Matt Damon ήταν καταπληκτικός στο ρόλο του, κάνοντας μία από τις καλύτερες εμφανίσεις ever. Ο DiCaprio είναι ηθοποιάρα, αλλά δεν είναι του γούστου μου η πλειονότητα των ταινιών του λόγω θέματος.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.299
Reaction score
93.804
Μπορείς να μου βρεις σε παρακαλώ το σχόλιο μου για το thin red line ? ε, φανταστικέ super moderator!
Αν δεν έχεις γράψει "Thin Red Line" ή δεν έχεις κάνει quote σε ποστ για την ταινία, δεν είμαι μάντης. Αν θέλεις, σου βάζω το post για την ταινία, στο οποίο έκανες like. :p
 


melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.913
Reaction score
41.175



abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.628
Reaction score
94.573
Αν δεν έχεις γράψει "Thin Red Line" ή δεν έχεις κάνει quote σε ποστ για την ταινία, δεν είμαι μάντης. Αν θέλεις, σου βάζω το post για την ταινία, στο οποίο έκανες like. :p
Εγώ βρήκα ένα warning που σου έριξε ο Rose την 1/5/2015 :D
 




xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.731
Reaction score
83.486
Αν δεν έχεις γράψει "Thin Red Line" ή δεν έχεις κάνει quote σε ποστ για την ταινία, δεν είμαι μάντης. Αν θέλεις, σου βάζω το post για την ταινία, στο οποίο έκανες like. :p
Μία γενική αναφορά: Όταν το search του φόρουμ δεν μας καλύπτει, κάνουμε στο Google search με την εξής παράμετρο: site:avsite.gr
Παράδειγμα
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.299
Reaction score
93.804
Μία γενική αναφορά: Όταν το search του φόρουμ δεν μας καλύπτει, κάνουμε στο Google search με την εξής παράμετρο: site:avsite.gr
Παράδειγμα
Μην τα μαρτυράς όλα. Θα μας πάρουν τη δουλειά. :D
 






Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.866.891
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top