Τι είδαμε, τι θα δούμε






rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.334
Reaction score
93.985
Crimson Peak (2015)

crimson peak.jpg


Θρίλερ του Guillermo Del Toro, όπου την παράσταση κλέβει ο Tom Hiddleston, πρωταγωνιστής επίσης της μίνι σειράς The Night Manager.

7,5/10

Ειδική αναφορά αξίζει στον ήχο. Την είδα σε DTS:X, και είναι με διαφορά η καλύτερη ταινία που έχω ακούσει, αφού η ηχητική μπάντα σε βάζει κυριολεκτικά μέσα στην ταινία. 10/10 για τον ήχο!
 


Μηνύματα
41
Reaction score
75
4/10 από μένα. Παραήταν αδιάφορο σενάριο, σκηνοθεσία μέτρια και ο Vin Diesel μου φαίνεται αρχίζει και γερνάει.

Star Wars (1977) Despecialized Edition
Βαθμό δε θα βάλω, ουσιαστικά πρόκειται για fan-restored αφαίρεση όλων των "έξτρα" εφέ βελτιώσεων κλπ που έβαζε ο Lucas στις εκδόσεις DVD και Blu-ray και είναι ότι κοντινότερο υπάρχει στην έκδοση που έπαιξε στο σινεμά. Υπάρχουν και τα Empire Strikes Back και το Return of the Jedi(ευτυχώς χωρίς το φάντασμα του #@$$>:( του Hayden Christensen).
 


Μηνύματα
20.138
Reaction score
14.550
image.jpeg

Jeopardy 1953.

6/10

Άλλοι τίτλοι :Δευτερόλεπτα του τρόμου - Γερμανικά

Αντάλλαγμα από μια γυναίκα - Ελληνικά

Φονική παλίρροια - Ιταλικά


Η ταινία κινείται στα όρια μιας β Movie μεν,αλλά έχει ψηγματα αγωνίας και βλέπεται ευχάριστα.
 

Μηνύματα
20.138
Reaction score
14.550
HATUFIM - 2009

Σειρά από το Ιςραηλ που έκανε δυο κύκλους και ξεκίνησα πρόσφατα.

Η σειρά αυτή είναι περισσότερο ανθρωποκεντρική,εστιάζοντας στα τραύματα της αιχμαλωσίας των πρωταγωνιστών,στον αντίκτυπο που επιφέρει η επιστροφή τους στις οικογένειες τους,Σ τους κατοίκους του Ισραήλ και στην τοπική εξουσία ...Με λίγα λόγια,είναι Χομλαντ παρουςιαςμενο από μια διαφορετική σκοπιά.Για μένα μια εξαιρετική σειρά.Ειδα απνευστί τα πέντε πρώτα επεισόδια.

Βαθμό δεν βάζω ακόμα.

8,5/10 στο IMDB

image.jpeg
image.jpeg



 


rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.334
Reaction score
93.985
The Revenant, 8/10.

Και βέβαια το άξιζε ο Λίο μ' όλα αυτά που τράβηξε. :D


Την είδα το βράδυ της Δευτέρας, για δεύτερη φορά μετά τον κινηματογράφο, αλλά δεν μπόρεσα να γράψω. Λίγο μικρότερη βαθμολογία την δεύτερη φορά, αλλά και πάλι πολύ καλή.
9+/10
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.701
Reaction score
94.751
Υψηλή βαθμολογία βλέπω Γιάννη!

Από μένα 8+/10.
 

susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.565
Reaction score
5.122
Την είδα το βράδυ της Δευτέρας, για δεύτερη φορά μετά τον κινηματογράφο, αλλά δεν μπόρεσα να γράψω. Λίγο μικρότερη βαθμολογία την δεύτερη φορά, αλλά και πάλι πολύ καλή.
9+/10
και εγω δευτερα βραδυ την ειδα :D 7,5 ηχο, 8 εικονα 9 σκηνοθεσια
 


susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.565
Reaction score
5.122
Concussion καιρο την εχω δει, ενα πολυ μεγαλω μπραβο για τον σκηνοθετη για την παραπολυ καλη εικονα και ηχο, σκηνοθετιμενο εξερετικα και στην ερμηνεια του ο will smith εξερετικος 10'/10 αληθινει ιστορια τη συστηνω ανεπιφυλακτα!
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.334
Reaction score
93.985
Concussion καιρο την εχω δει, ενα πολυ μεγαλω μπραβο για τον σκηνοθετη για την παραπολυ καλη εικονα και ηχο, σκηνοθετιμενο εξερετικα και στην ερμηνεια του ο will smith εξερετικος 10'/10 αληθεινη ιστορια τη συστηνω ανεπιφυλακτα!
Μίκρυνα τους χαρακτήρες* για να μην πάθουν τίποτα τα μάτια μας.
...δυστυχώς για μερικούς πρεσβύωπες...:D
 

susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.565
Reaction score
5.122
Θα σου έδωσαν προβληματικά JBL μάλλον...:p
την είδα στον Στάθη:roflmao::lol:
[DOUBLEPOST=1460578742][/DOUBLEPOST]καλα
Μίκρυνα τους χαρακτήρες* για να μην πάθουν τίποτα τα μάτια μας.
...δυστυχώς για μερικούς πρεσβύωπες...:D
καλά έκανες πως έγινε αυτό δεν ξέρω, κάτι θα πάτησα και μετά δεν άλλαζε:whistling:
 



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.671
Μηνύματα
2.869.679
Members
37.943
Νεότερο μέλος
argyrisM
Top