Τι είδαμε, τι θα δούμε


melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.941
Reaction score
41.210
Πόσο έπρεπε τότε να πάρει το προηγούμενο που είχε και Werner Herzog; :p:p
Τον Γερμανό;;;;; κάτω από τη βάση και διαγραφή από τις λίστες. Ίσως για αυτό δεν γράφει ο τίτλος Jack Reacher 2. Σιγά σιγά θα το εξαφανίσουν το πρώτο :roflmao:
 



Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.458
Reaction score
50.623
- κλασικό νουάρ με έξυπνη υπόθεση , ανατροπές , καλή ηθοποιία και πολύ μαγκιά ( από τον ντετέκτιβ τουλάχιστον ) , ατμοσφαιρική φωτογραφία αλλά κακή ποιότητα ήχου και εικόνας . . .

Decoy (1946) - IMDb
Τζιν Γκίλι - Το δόλωμα (1946)


A mortally wounded female gangster recounts how she and her gang revived an executed killer from the gas chamber, to try and find out where he buried a fortune in cash.









 

Knight

Mr. Wolf
Μηνύματα
1.001
Reaction score
2.903
Χτές είδα μία πολύ ωραία ταινία.
Πουθενά χωρίς την κόρη μου (2013)
http://www.imdb.com/title/tt2378281/

9.5/10 χαλαρά, απο τα καλύτερες δραματικές κομεντί που έχω δεί.



Not Without My Daughter







Διαβαζοντας την αναρτηση του BbisbosS,ειπα να την προτεινω.

Αξεχαστη.

Απο τις ταινιες που σε κρατουν αιχμαλωτο μεχρι το τελος.

Αν σας αρεσε το Εξπρες του μεσονυκτιου και το Αργκο,σπευσατε :)

 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.413
Reaction score
74.722
Arrival, 9/10

Σήμερα, και μετά απο άφθονες επεισοδιακές συζητήσεις στον καφέ, το ξαναείδα properly. Είναι εξαιρετικό! :thumbsup:
Περιμένω το πλήρες review που υποσχέθηκε ο xfader για να σφαχτούμε. :party:
 


stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.306
Reaction score
5.363
Arrival, 9/10

Σήμερα, και μετά απο άφθονες επεισοδιακές συζητήσεις στον καφέ, το ξαναείδα properly. Είναι εξαιρετικό! :thumbsup:
Περιμένω το πλήρες review που υποσχέθηκε ο xfader για να σφαχτούμε. :party:
εγω παλι δε μπορω να δικαιολογήσω την τοσο υψηλη βαθμολογια. γενικα αναφερομαι.

για να γινω πιο κατανοητος εννοω πως ειναι μια ταινια η οποια εχει ενδιαφερον,εχει μια ιστορια η οποια ειναι σχετικα διαφορετικη σε σχεση μ'αλλες αλλα μεχρι εκει. φυσικα αυτο αποτελει προσωπικη αποψη. συγκεκριμενα κατα τη θεαση της βρεθηκα καποιες φορες με το τηλεκοντρολ στο χερι να παει για νεξτ τσαπτερ που λεν και στο χωριο μ' :p

συμφωνω με τον xfader παντως.
 


rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.326
Reaction score
93.911
Arrival, 9/10

Σήμερα, και μετά απο άφθονες επεισοδιακές συζητήσεις στον καφέ, το ξαναείδα properly. Είναι εξαιρετικό! :thumbsup:
Περιμένω το πλήρες review που υποσχέθηκε ο xfader για να σφαχτούμε. :party:
εγω παλι δε μπορω να δικαιολογήσω την τοσο υψηλη βαθμολογια. γενικα αναφερομαι.

για να γινω πιο κατανοητος εννοω πως ειναι μια ταινια η οποια εχει ενδιαφερον,εχει μια ιστορια η οποια ειναι σχετικα διαφορετικη σε σχεση μ'αλλες αλλα μεχρι εκει. φυσικα αυτο αποτελει προσωπικη αποψη. συγκεκριμενα κατα τη θεαση της βρεθηκα καποιες φορες με το τηλεκοντρολ στο χερι να παει για νεξτ τσαπτερ που λεν και στο χωριο μ' :p

συμφωνω με τον xfader παντως.
Αναμένεται μάχη! :smg:
8,5/10
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.413
Reaction score
74.722
Ο άθλιος xfader στέλνει στην κυρά links απο τηλεοπτικές σειρές για να μου κάνει πλάκα, αφού εγώ δεν τις αντέχω. >:(
Της κυράς της άνοιξε η όρεξη, πήρε θάρρος και ψάχνει για, τουλάχιστον, μικρές...


Santa Clarita Diet, 10 σύντομα επεισόδια των 25-30 λεπτών. Ευτυχώς. 7,5/10, η Drew zombie.
 

susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.565
Reaction score
5.121
Πολύ καλό 8/10. Το περίμενα διαφορετικό αλλά μου άρεσε. Η ερμηνεία της Amy Adams εξαιρετική.
Μια καλογυρισμένη μπούρδα!
Επιρροες απο αφηρημενη ζωγραφικη αυτη που πετανε τους κουβαδες στον καμβα και ζωγραφιζουν με τα χερια ,επρεπε να βρουν εναν αλλο τροπο επικοινωνιας, λιγο ταξιδι στο χρονο, λιγο συναισθημα, λιγο κρασι λιγο θαλασσα και ταγορι μου :) 5,5/10 γιατι ναι ηταν καλογυρισμενη .
Εγω θα παραδεχτω οποιον γυρισει sci-fi με τετοια θεματολογια ,επαφη με εξωγ-πολιτισμους υποδιαιστερης τεχνολογιας αλλα τοτε ποιιος ο φοβος της εξαφανισης μας ως ειδος για να εχει ενδιαφερον? μαλλον τετοιες θα βλεπουν οι αλλοι για εμας :D
Arrival

View attachment 69632

Το Arrival είναι μία πετυχημένη προσπάθεια για έκλυση συναισθημάτων μέσα από μία ιστορία που κούμπωσε στην επιστημονική φαντασία. Σχεδόν πλήρης απουσία οπτικού εντυπωσιασμού και μηδενική δράση. Όλα εστιάζονται γύρω από τα βαθύτερα νοήματα και τα μηνύματα. Αντικειμενικά είναι καλό. Υποκειμενικά εκτός των ορίων μου. Θα υπάρξει και review.

5,5/10
Arrival, 9/10

Σήμερα, και μετά απο άφθονες επεισοδιακές συζητήσεις στον καφέ, το ξαναείδα properly. Είναι εξαιρετικό! :thumbsup:
Περιμένω το πλήρες review που υποσχέθηκε ο xfader για να σφαχτούμε. :party:
Αναμένεται μάχη! :smg:
8,5/10
αφου αναμενεται μαχη 6.5 απο μενα!
 





Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.413
Reaction score
74.722




Hacksaw Ridge, καλογυρισμένη αληθινή ιστορία με φοβερές σκηνές μάχης και Atmos, 8/10.
Αν ο Mel έκανε λίιιγο tone down το drama θα ήταν ακόμα καλύτερο. Η Teresa θεά, o Hugo τέλειος, ο Garfield καλός.








---------------------------------------------------------------------------------------------------

The edge of seventeen (2016)

Είτε θα τη λατρέψετε είτε θα τη βαρεθείτε.
Για μένα masterpiece του είδους. :D
Μεγάλη κούραση, όχι πως δεν αξίζει 7/10
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.622
Μηνύματα
2.868.412
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top