Τι είδαμε, τι θα δούμε


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.910
Reaction score
77.529
Τι να δούμε στο σινεμά τη Δευτέρα κορίτσα;

Black Panther (Atmos) ή The Shape of Water; :)
βλακ panther:)
το άλλο έχει πολύ υγρασία...θα πουντιάσεις χωρίς κουβερτούλα:roflmao::roflmao:
 







Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.182
Reaction score
19.083
Ελατε ρε παλληκαρια, θα με κανετε να το ξαναδω?
Ωραιο ηταν δεν λεω, αλλα τοσο ωραιο?
Και το 'χασα το συναισθημα? Δεν θυμαμαι και καλα, μηπως το εβλεπα κοιμισμενος? Δεν σου κανω like γιατι με βαζεις σε περιπέτειες. Αληθεια στο fargo τι βαθμο βαζουμε? Αν μου πεις 9,6 με τρολλαρεις...:D:D
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.424
Reaction score
74.793
Είναι ιδιαίτερα καλογραμμένο και άριστα σκηνοθετημένο dramedy με εξαιρετικούς ηθοποιούς.
Πώς να μην ενθουσιαστούμε; :)



Εξαιρείται φυσικά ο resident ξινός. :D


Αληθεια στο fargo τι βαθμο βαζουμε?
9,5 κι αυτό.
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.182
Reaction score
19.083
Είναι ιδιαίτερα καλογραμμένο και άριστα σκηνοθετημένο dramedy με εξαιρετικούς ηθοποιούς.
Πώς να μην ενθουσιαστούμε; :)



Εξαιρείται φυσικά ο resident ξινός. :D



9,5 κι αυτό.
Μην δινεις σημασια, προσπαθω να αποφυγω την επαναπροβολη. Αλλα... the bird...:roflmao::roflmao::roflmao:
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.798
Reaction score
83.767
Law Abiding Citizen (2009)

ffff.jpg


Επαναλήψεις ελλείψει φρέσκου υλικού. Ευτυχώς που ξεχνάω γρήγορα και τις βλέπω (σχεδόν) σαν καινούργιες.
Καλοφτιαγμένο αστυνομικό θρίλερ με έξυπνο σενάριο. Στην προσπάθεια να δείξει πιο σοβαρό, τα μηνύματα μπλέκουν με τη δράση και χάνει πόντους.

6.5/10
 




abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.714
Reaction score
94.770
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Η ταινία θα μπορούσε να έχει τίτλο "Η τρελή στο χωριό των τελειωμένων" ή να είναι διαφημιστική καμπάνια εναντίον της τεκνοποίησης. Ολοφάνερο το γιατί άρεσε στους κριτικούς, όπως ολοφάνερο ήταν ότι θα σχολίαζα κωμικά κάθε σκηνή, όπως συνήθως κάνω για να γλιτώσω τον εκνευρισμό. Πρόκειται για ακόμα μία ταινία που περιγράφει τα προβλήματα της απομονωμένης επαρχίας των ΗΠΑ. Ρατσισμός, κατάχρηση εξουσίας, κουτσομπολιό, τοπικά συμφέροντα, ναρκωτικά, φτώχεια, ηλιθιότητα κλπ. Το μόνο που "έψαχνα", εγώ ο αναίσθητος, ήταν να έχω ένα κουμπί και να εξαφανίσω το χωριό. Τώρα, αν η ερμηνεία της ψυχοπαθούς πρωταγωνίστριας ή του πανίβλακα μπάτσου άξιζαν βράβευση το αφήνω στους λάτρεις του είδους. Το σενάριο, που τόσο άρεσε στους κριτικούς, επιβεβαιώνει ότι η μιζέρια και η μαυρίλα πουλάει σε αυτήν την κλίκα. Μαζί με τα απαραίτητα ακτιβιστικά μηνύματα.
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri απροσμενα καλο 8+ για να μην πω 9 και μου βγει το ονομα cinefil :D . Αν και δεν εχω δει το shape of water νομιζω οτι ξερω πια θα παρει τον Α γυναικειο ρολο .
8+/10
 



daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.910
Reaction score
77.529
http://www.imdb.com/title/tt3011960/?ref_=nm_flmg_act_3

View attachment 90514

Προσπεράστε ή δείτε την μόνο αν δεν έχετε άλλη!

5/10
Α σταδιάλα!...μόλις κατέβηκε και την περίμενα πως και πως να πάω σπίτι να την δω...ούτε τρέιλερ είδα...τόση σιγουριά για τον Αλ μετά από τόσο καιρό:party:

τι τόσο είχε πια και έβαλες 5 καλέ?:(
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.686
Μηνύματα
2.869.939
Members
37.945
Νεότερο μέλος
konstantinos2k
Top