Τι είδαμε, τι θα δούμε


Μηνύματα
68
Reaction score
168
Deepwater Horizon (2016)



Ωραία περιπέτεια-ντοκιμαντέρ σχετικά με τα αίτια που οδήγησαν στην οικολογική καταστροφή στον κόλπο του Μεξικού. Εκπληκτικός ήχος! Τώρα είδα ότι ήταν υποψήφιο και για όσκαρ ηχητικών εφέ. Ήταν από τα πιο καλά τεστ για το home cinema.
7/10
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.390
Reaction score
74.657
Annihilation, ενδιαφέρον. 7/10




Δεν κρατήθηκα και το είδα σε μετριότατη βερζιόν. Σαν Ιδρυτής...



Συνέκρινα τις πράξεις τους με άλλες σάι-φάι ταινίες στις οποίες θα είχαν βρει καλύτερη λύση ταχύτερα, σκέφτηκα 5-6 τουλάχιστον. :D




 










MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Βρε σεις, αφού μας το εξήγησε ο professor, βλέπουμε ταινίες Atmos με Auro, γιατί ακούγονται καλύτερα! τι τρώγεστε τώρα δεν καταλαβαίνω! :p
 


Μηνύματα
68
Reaction score
168
The Florida Project (2017)



Η συγκεκριμένη ταινία ήθελα να μου αρέσει. Δείχνει την άλλη Αμερική, σε ένα φτωχικό μοτέλ, "κρυμμένο" πίσω από την αίγλη των θεματικών πάρκων στο Ορλάντο. Πολύ καλές ερμηνείες αλλά μέχρι εκεί. Αργόσυρτο ντοκιμαντερίστικο, ασύνδετο και χωρίς αρχή μέση και ειδικά τέλος. Ίσως αρχή είχε γιατί η αλήθεια είναι η ταινία χαράμισε τις όποιες καλές βάσεις είχε.
3/10
 


Rosinante

Dark Nιάου
Μηνύματα
1.506
Reaction score
5.606
Σκέφτομαι πως σε ένα φόρουμ με τόσα χρόνια ζωής και τόσο τεράστια παρακαταθήκη γνώσεων και απόψεων, τι άλλο θα μπορούσα να προσθέσω εγώ;

Επειδή είναι αδύνατο να δω όλες τις σελίδες του νήματος, αν δεν έχει μπει, δείτε το. Είναι μια από τις καλύτερες που έχω δει ποτέ. Για μένα 9/10 --> http://www.imdb.com/title/tt2378281/?ref_=nv_sr_1 Δεν ξέρω αν υπάρχει επίσημα, εγώ την κατέβασα από torrent.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.714
Reaction score
83.430
Annihilation, ενδιαφέρον. 7/10

Είδα προχθές το πρώτο 20λεπτο γιατί με πήρε ο ύπνος. Επειδή θέλω να είμαι δίκαιος και δεν ξέρω αν για τον ύπνο έφταιγε η ταινία ή η κούραση, θα προσπαθήσω ξανά. Έτσι κι αλλιώς, δεν θυμάμαι τίποτα. :D
 

Μηνύματα
1.069
Reaction score
2.183
Star Wars: The Last Jedi, 6.5/10

Περίμενα καλύτερο ήχο με Atmos. Μου φάνηκε κάπως συμπιεσμένος και με πολύ χαμηλή στάθμη εγγραφής (σε 4Κ κόπια 76GB!).
Ανέβασα 5db στον Yamaha για να ακούσω κάτι.
Μήπως ήταν η ιδέα μου; O rose το βρήκε καλό
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.865.564
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top