Τι είδαμε, τι θα δούμε




Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.234
Reaction score
27.828
Ναι, ωραιος τυπος.. Ότι εκανε το εκανε απλα, ακομα και τα μουσικα θεματα για τις ταινιες του. Αλλα... εχει τον τροπο του.
Συμφωνώ.
Έχει την δική του σφραγίδα σε όλες τις ταινίες του.
 




Sleep

Dr. Jekyll & Mr. Hyde
Μηνύματα
686
Reaction score
2.675
Η ματιά του είναι τόσο ειλικρινής και αθώα που καταντά σχεδόν αφελής.
Φαντάζει εκτός τόπου και χρόνου σε σχέση με την τεχνοκρατική εποχή μας όπου όλα ρυθμίζονται από τους "νόμους" της αγοράς και τα πάντα μετρώνται.
Μοναδική περίπτωση στα κινηματογραφικά χρονικά.
Γιατί το ποδόσφαιρο είναι το πιο πολιτικό άθλημα.
Και γιατί η σημαντικότερη στιγμή στην ποδοσφαιρική ζωή του Ερίκ Καντονά ήταν μια...πάσα!

Αναζητώντας τον Έρικ, ο χαμένος κρίκος στη φιλμογραφία του Ken Loach που δε βρήκε το δρόμο για τις ελληνικές αίθουσες το 2009-2010. Κάλλιο αργά παρά ποτέ.

Οι φίλοι της Manchester United έχουν δέκα λόγους περισσότερους για να το παρακολουθήσουν.



 
Last edited:

Μηνύματα
3.667
Reaction score
5.504
Μιας και αναφερθηκε ο Ken Loach δεν μπορω να μην αναφερω το https://www.imdb.com/title/tt0460989/?ref_=nm_knf_i2
Κατα τη γνωμη μου η καλυτερη του ταινια και μια απο τις πιο αξιολογες ταινιες της προηγουμενης δεκαετιας που δυστυχως δεν ελαβε την προσοχη που της αξιζε απο το ευρυ κοινο.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.324
Reaction score
93.909
Ειμαι φανατικος οπαδος των 80's

Γι'αυτο το ξεκινησα.Με δισταγμο.Αλλα το ξεκινησα

Περιμενεις να δεις ακομη μια αποτυχημενη προσπαθεια αναβιωσης της χρυσης δεκαετιας

Κατεληξα να μην μπορω να το σταματησω
Θελεις να δεις το επομενο και μετα το επομενο και παλι μετα το επομενο

Το Karate Kid ειναι πολυ δυνατο brand name.Οσοι καταπιαστηκαν μαζι του απετυχαν παταγωδως

Αυτοι ομως οι μαγκες στο You Tube Originals τα καταφεραν σε υπερθετικο βαθμο
Το τολμησαν και εκαναν παροιμιωδη υπερβαση

10 μισαωρα επεισοδια
LaRusso,Lawrence,Sony Walkman,Iron Eagle,Dojo,Bonsai,Golf N' Stuff,All Valley Championship,Sensei,Arcade,Poison,Foreigner,Twisted Sister,Queen,Boston,Commuter...
Σε καποιο επεισοδιο επαιξε REO Speedwagon
Αρχισαμε ταυτοχρονα με την Knightαινα να σιγοτραγουδαμε
Ανατριχιασαμε,συγκινηθηκαμε,χασκογελασαμε
Bρεθηκα ενα βημα πριν το δακρυ
Και αυτο φιλοι μου συμφορουμιτες,ειναι για μενα ενας αξιοπιστος δεικτης επιτυχιας

Κλεισιμο πρωτου επεισοδιου

-You're gonna be my Karate teacher?
-No....I'm gonna be your Sensei
-You'll build strength....you'll learn discipline....and when the time is right...you'll strike back

Απο πισω παιζει Sirius - The Alan Parsons Project
Νταξξξ....το τερματισαν....

Και κατι ακομη....
Ο χρονοδεικτης του Youtube ειναι ο LaRusso σε Crane Kick
Οι τυποι εδωσαν ρεστα....

Ειχα πολυ καιρο να ενθουσιαστω

9/10



Σε μόνιτορ υπολογιστή; Σε διανυκτέρευση; Από 2 ηχεία σκ@τουλάκια; Μάλλον όλα μου έφταιγαν. Ίσως κι επειδή τα sequels του Karate Kid δεν έλεγαν πολλά. Αξιόλογη προσπάθεια, πολύ καλή για σειρά, αλλά δεν με τράβηξε παραπάνω.
7/10
 








Μηνύματα
1.842
Reaction score
3.438
Τρελη Μουφα 2/853 how it ends 2018 https://www.imdb.com/title/tt5246700/?ref_=nv_sr_1
Ξέρω ότι το είδες στο netflix.
Μετά από 2 γεμάτους μήνες στο netflix κατέληξα ότι είναι γεμάτο μόνο με μέτριες ως κακές ταινίες δυστηχως.
Είδα κάνα δυο τρεις αξιόλογες σειρές αλλά μέχρι εκεί.
 

Μηνύματα
2.260
Reaction score
1.205

Μιά ταινία διχασμός.
Η πρώτη ώρα ήτανε καταπληκτική !!!
Μετά όμως.....Zeus was fucked.
Υπερβολή,αφύσικα πράγματα,ασόβαρη υπόθεση,λες και έβλεπα (κακή) ταινία του Jean-Claude Van Damme...

Βαθμός 3/10
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.621
Μηνύματα
2.868.385
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top