Τι είδαμε, τι θα δούμε

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.724
Reaction score
83.480
Skyscraper 2018

1CDEE6FE-EC76-4CE3-B152-22BF2A8FB211.png

Σε θερινό με οθόνη περίπου 4:3, ψιχάλα και φεγγάρι. :D

Εντυπωσιακή ταινία για όλη την οικογένεια, το στάνταρ πλαίσιο του Dwayne Johnson δηλαδή, με τις γνωστές απαραίτητες υπερβολές και το αναγκαίο για το κοινό, αλλά αποκρουστικό για μένα, οικογενειακό δράμα.

Τα τεχνικά στοιχεία της ταινίας σε υψηλό επίπεδο, στον βαθμό που μπόρεσα να κρίνω σε θερινό κινηματογράφο.

6,5/10

A9F5BE52-1CD6-4881-9948-33F18543D484.jpeg
 



Μηνύματα
1.237
Reaction score
1.559
Deadpool 2 (2018)
Δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσε,περισσότερο με κούρασε σε αντίθεση με το 1 όπου ήταν αρκετά
καλό
Και για να έρθω στα ίσια μου είδα και στο σπίτι την φοβερή και τρομερή και ΑΠΊΘΑΝΗ και ΣΟΥΠΕΡ ΝΤΟΥΠΕΡ ΟΥΑΟΥΥΥΥΥ
Avengers: Infinity War (2018)
 

Μηνύματα
2.260
Reaction score
1.205
Το skyscraper ήταν αντιγραφή του die hard 1 (με το κτίριο Nakatomi) ?
Γιατί αν είναι,θα προτιμούσα να μην το δω...
 


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.724
Reaction score
83.480
Το skyscraper ήταν αντιγραφή του die hard 1 (με το κτίριο Nakatomi) ?
Γιατί αν είναι,θα προτιμούσα να μην το δω...
Αντιγραφή δεν είναι. Μοιάζει λόγω ουρανοξύστη.

Υ.Γ. Το Die Hard είναι μέσα στις κορυφαίες ταινίες μου.
 









lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Ready player one
https://www.imdb.com/title/tt1677720/?ref_=nv_sr_1
Δυστυχως σε μικρη οθονη, που ωστοσο με εκανε να περιμενω πότε θα την δω σε μεγαλυτερη. Πιστευω οτι και τα ηχητικα της θα τα "σπανε", αλλα ηδη ως ιδεα και πραγματοποιηση ειναι εξαιρετικη. Περι των ...ιδεολογικων αναφορων κλπ οποιος θελει τα ψαχνει, ειδαλλως απολαμβανεις ενα φοβερο "παιγνιδι".
http://freecinema.gr/movies/ready-player-one/
8,5 ακομη κι ετσι οπως την ειδα
 




Μηνύματα
2.260
Reaction score
1.205


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  • Το 1ο ξεκίνησε πολλά υποσχόμενο,αλλά στην πορεία έγινε τόσο μπέρδεμα που έχασα την μπάλα.
Αυτός ήταν εκτελεστής που είχε και τα δικά του χοντρά ψυχολογικά προβλήματα και πολλές φορές έκανε φλας μπακ που τον κακοποιούσε ο πατέρας του και δεν καταλάβαινα πότε ήταν στο παρών και πότε αναμνήσεις,όπως επίσης φανταζόταν και κάποια πράγματα.Επίσης είχε υπερβολική βία,περιφερόταν με ένα ματωμένο σφυρί & άτομα σκοτωμένα κολυμπούσαν στο αίμα τους και γενικά δεν είχε ουσία.Το δε τέλος ήταν απερίγραπτο.Η μουσική σε πολλά σημεία μου θύμιζε The shining 1980,όπως επίσης και πολλές σκηνές (εκεί που χάζευε τις γραμμές του τραίνου και ήταν ίδιος ο Jack Torrans που χάζευε από το παράθυρο και του έστριβε.
Βαθμός : 3/10
*Μία ξανθιά (με χτυπημένο πρόσωπο) που τον παρακολουθούσε δίπλα στις γραμμές τραίνου και κολυμπούσε στο βυθό,ποια ήταν ???

  • Το 2ο ήταν πολύ καλύτερο,δεμένη υπόθεση,καθόλου κενά και άνετα δικαιούται βαθμό 7/10.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.590
Μηνύματα
2.866.754
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top