Τι είδαμε, τι θα δούμε



wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.442
Reaction score
15.129
BECKETT (trailer): H πρώτη ταινία του NETFLIX που έχει γυριστεί εξ ολοκλήρου στην Ελλάδα

Κατά τη διάρκεια των διακοπών του στην Ελλάδα, ένας Αμερικανός τουρίστας, ο Beckett (John David Washington), μετά από ένα ατύχημα με τραγικές συνέπειες, γίνεται στόχος ενός ανελέητου ανθρωποκυνηγητού. Με τις τοπικές αρχές να τον καταδιώκουν και ενώ προσπαθεί να διασχίσει τη χώρα και να προσφύγει στην Αμερικανική Πρεσβεία για βοήθεια, η πολιτική ένταση κλιμακώνεται και ο Beckett βρίσκεται μπλεγμένος σε μια μυστηριώδη και βίαιη συνωμοσία.

 

Μηνύματα
2.397
Reaction score
3.603
Εξαιρετικά χαμηλού budget μου κάνει το Beckett, από το τρέιλερ...

Είναι ιδέα μου ?


Είδα Quiet Place 2.


Βαρέθηκα λιγουλάκι, δεν μας πήγε παρακάτω στην ιστορία.
Καλουλι το Atmos, δυνατός ο ήχος, μπόλικο μπάσο..

6. 5/10



7.5/10
 
Last edited:

spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.525
Reaction score
30.903
The Tomorrow War καταφεραν να κανουν εργο με εξωγηινους που στο τελος να λες αντε ποτε θα τελειωσει ! Το ειδα με 12 χρονων γιο φιλου και στο τελος κοιταγε το κινητο ! τι αλλο να πω?
Τουλαχιστον το ειδαμε ολο :biggrin:
 


minas

Πισιά
Μηνύματα
3.925
Reaction score
3.725
The Tomorrow War καταφεραν να κανουν εργο με εξωγηινους που στο τελος να λες αντε ποτε θα τελειωσει ! Το ειδα με 12 χρονων γιο φιλου και στο τελος κοιταγε το κινητο ! τι αλλο να πω?
Τουλαχιστον το ειδαμε ολο :biggrin:
Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το ίδιο τέχνασμα που εφάρμοσα και εγώ (δουλεύει και αλλού, πχ Game of Thrones, I am Legend, ...). Προσποιήσου ότι τέλειωσε στην πλατφόρμα ;).
Είχε ωραία εικόνα πάντως.

Μια και πιάσαμε την Ελληνική παρουσία με το Beckett, χαζέψαμε διαγώνια το Hitman's Wife's Bodyguard.
Το 1ο ήταν λίγο πρωτότυπο και διασκεδαστικό. Το 2ο βασίζεται κυρίως στα μπινελίκια της Salma, δεν θα χάσετε πολλά εάν δεν το δείτε. Εάν η Ελληνική παρουσία σε αυτό δεν είναι προφανής
Say hello to my little φίλος, σύμφωνα με τον Antonio Banderas/Aristotle Papadopoulos
 


Μηνύματα
2.397
Reaction score
3.603
Ρε σείς, κανείς δεν είδε ακόμα Black Widow?
Όλοι παραλία είστε? :beach:

γυρνάω αύριο και με την πρώτη ευκαιρία θα δροσιστώ με Scarlet.. 😍
Σε Dolby Vision 4K
 




minas

Πισιά
Μηνύματα
3.925
Reaction score
3.725
Ελπίζω να μην το χαλάσω σε όσους το περίμεναν με ανυπομονησία, αλλά... meh.
Μου έδωσε την αίσθηση τηλεταινίας με μεγάλο budget. Λίγες αξιομνημόνευτες σκηνές, και τα μεγάλα ονόματα πηγαίνουν χαμένα με τους ρόλους που παίζουν.
Νομίζω ότι στην Disney το μόνο που τους νοιάζει πλέον στα σενάρια είναι να διαιωνίζουν το franchise, εισάγοντας άκομψα τη νέα γενιά - το ίδιο έκαναν και στα Star Wars, και στο MCU, αλλά και στα remakes των βασικών Disney χαρακτήρων.
 

Μηνύματα
27.206
Reaction score
25.181
Θα έλεγα απαράδεκτο , αλλά , τού βάζω ένα 3 μόνο και μόνο για κάποια εφφέ.
Ντροπή. Το σενάριο είναι παιδαριώδες. Τρυκς δεν έχει , πήγε αλλά δεν έκατσε.
Ούτε και η Γιόχανσον ,αλλά ούτε και οι άλλοι έπαιξαν καλά. Και να ήθελαν δεν θα μπορούσαν άλλωστε.
Η ντροπή της Dysney , Marvel και ότι άλλο υπάρχει και εμπλέκεται.
 





n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.901
Reaction score
12.532
Όντως, αρκετά κατώτερο των (χαμηλών) προσδοκιών μου το Black Widow.

Ηθοποιΐα άνευ βάθους (θα μου πεις τι βάθος ψάχνεις σε ταινία δράσης/υπερηρώων, ε κι όμως θα μπορούσε απαντώ), το υποθάλπτον μήνυμα της γυναικείας εκμετάλλευσης από το ισχυρό φύλο και η ακόλουθη ελευθέρωση/χειραφέτηση εκτελούνται παιδαριωδώς, τα μεγάλα ονόματα (William Hurt, άντε και η Kurylenko) θάβονται με 2 σκηνές άνευ περιεχομένου, ο μόνος αντρικός ρόλος που είχε κάποια αξία υποβιβάστηκε σε ξεπεσμένο και ανόητο has been χωρίς λόγο... Ας μη μιλήσω δε για την κλασική σε αυτές τις ταινίες χρήση αγγλικών με ρωσική προφορά μεταξύ ρώσων ή και γενικώς (ζεύγος πρακτόρων που ζούσαν μη ανιχνεύσιμοι στις ΗΠΑ, θυμίζω)...

Ε ΜΗ ΧΕΣΩ

Για τις σκηνές δράσης και την υπερβολή τους το περιμένεις, ξέρεις από πριν πως αψηφούνται πολλοί κανόνες φυσικής, ιατρικής και ψυχολογίας.

Από τις ελάχιστες ταινίες δράσης με γυναίκα ως σκηνοθέτη. Περίμενα επιτέλους μια θετική έκπληξη, αλλά και πάλι πατάτα βγήκε. Καημό το έχω να δω ταινία από γυναίκα σκηνοθέτιδα και να μου αρέσει. Αν έχετε κάποια υπόψη σας, δεχόμεθα προτάσεις.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.946
Reaction score
20.453
Σε αίθουσα ίσως το Dune.
Ντροπή. Το Dune επιβάλλεται να ειδωθεί σε αίθουσα.
Ας μη μιλήσω δε για την κλασική σε αυτές τις ταινίες χρήση αγγλικών με ρωσική προφορά μεταξύ ρώσων
Αυτό το φαινόμενο δεν το "χώνεψα" πότε. Είστε (στην ταινία) Ρώσοι και μιλάτε μεταξύ σας; Μιλήστε ρωσικά ρε πούστη μου.
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.615
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top