Τι είδαμε, τι θα δούμε

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.754
Reaction score
83.575
Θα κλάψετε με το τέλος. Έχω μεγάλο θυμό.
Την έχω δει τη σειρά. Βλέπεται χωρίς γκρίνια.

Βασικό αρνητικό οι πολλοί χαρακτήρες που σε μπερδεύουν αν δεν είσαι προσεκτικός στους διαλόγους... :whistling:


Ααα... είδα και το Beckett. Χωρίς πολλά FF. :o

Είχαμε στο σπίτι δύο φίλες της συζύγου και το επέλεξαν για να το δω μαζί τους. Περάσαμε υπέροχα! Δεν σταμάτησα να σχολιάζω κάθε σκηνή και ο χρόνος πέρασε νεράκι μέσα σε γέλια. Το έτρεξα λίγο στα ανούσια σημεία, έτσι ώστε να μη φάμε όλο μας το βράδυ.

Δεν σχολιάζω ηθοποιία γιατί θα γίνω κακός.

Αυτό που έμαθα για την Ελλάδα είναι ότι αποτελείται από άξεστους βλάχους και ακραίους επαναστάτες. Μας έχουν πάρει πρέφα...
8-)
 




abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.648
Reaction score
94.609
Δεν είδες το 4,9/10 Γιάννη μου; :)
 



xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.754
Reaction score
83.575
Εμ, δεν το 'δα Γιώργη μου... :biggrin: Είδα Anthony Hopkins και παρασύρθηκα.
Και μόνο αυτό έφτανε για να μην το δω. :biggrin:

Φτάνει πια με τους γέρους που "έχουν να πουν" κάτι.
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.228
Reaction score
27.810
Και μόνο αυτό έφτανε για να μην το δω. :biggrin:

Φτάνει πια με τους γέρους που "έχουν να πουν" κάτι.
Nα μην δεις το Father.
Κι εγώ παρασύρθηκα και έκατσα και το είδα λόγω του Αντώνη Χόπκινς.
Σκυλοβαρέθηκα.
Το είδα όλο όμως!
 

Μηνύματα
2.260
Reaction score
1.205

---------------------------------------------------------------------------------

Ακριβώς όπως το περίμενα...οριακά μέτριο 3/10...
Αν δεν έχει τίποτα το μενού,ΤΟΤΕ ΜΟΝΟ δείτε το !

Επίσης πολλές φορές κάποιες ταινίες έχουν μία πιο...πως να το πω,μια ατμόσφαιρα ερασιτεχνικών πλάνων που καταλαβαίνεις οτι ακόμα και απο ένα απλό πλάνο σου δείχνει πως είναι γυρισμένες "πρόχειρα".Φτηνή παραγωγή...Σαν κάτι εκδόσεις ταινιών του Χριστού που βάζει το Μακεδονια TV,που αν κάποιος έχει δει τον Ιησού από τη Ναζαρετ (του Τζεφιρέλι) με του που δεί μία εικόνα απο αυτές το αλλάζει κατευθείαν...
Ετσι και εδώ κάποιος πήρε μία κάμερα,έβαλε έναν γνωστό-αγαπημένο ηθοποιό (μπας και τραβήξει βλέματα) και γύρισε μια ταινία...Ακόμα και το τι έλεγε ο Bruce καταλάβαινες οτι βαριόταν που συμμετείχε...τι να πω...έτσι το εισέπραξα...
Της βάζω 3 και όχι 0,γιατί είχε ψιλοσυμπαθητική υπόθεση και ήθελα να δω που θα καταλήξει...
 

jag

Μηνύματα
9.276
Reaction score
27.596
Όποιος βλέπει ακόμα τον συγκεκριμένο το 2021 ειναι άξιος συγχαρητηρίων :drinks: :)lol:)
 


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.648
Reaction score
94.609
Ακριβώς όπως το περίμενα...οριακά μέτριο
Μη ξεχνάτε να βλέπετε πρώτα τη βαθμολογία!

Ταινία με τέτοια βαθμολογία δε την βλέπω ούτε με τρία μοντέλα γυμνά μαζί μου στο καναπέ!
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.754
Reaction score
83.575
"Gone for good"


Η κατάρα του Netflix... Βλέπεις "νέα σειρά", βαριέσαι να ψάξεις και πατάς play.

Γαλλική σειρά 5 επεισοδίων από διάσημο συγγραφέα (ιδέα δεν είχα...).

Όπως έχω γράψει αρκετές φορές, είμαι εχθρός των flashbacks. Σε αυτή τη σειρά τα flashbacks είναι αναπόσπαστο μέρος της υπόθεσης. Συνεχή, με μεγάλη διάρκεια και σε διαφορετικές χρονικές περιόδους.

Ξεκινάμε με πρόβλημα λοιπόν. Δεύτερο πρόβλημα... Πολλοί χαρακτήρες που αναφέρονται συνεχώς στους διαλόγους με τα ονόματά τους! Λες και ο θεατής έχει όρεξη να τους θυμάται όλους ονομαστικά για να βγάλει άκρη.

Τρίτο πρόβλημα: Ο λόγος που γίνονται όλα είναι εντελώς αδιάφορος. Βασικά, ο μόνος που ενδιαφέρεται είναι ο αντιπαθέστατος πρωταγωνιστής λόγω των σκαλωμάτων που έχει.

Το συμπέρασμα είναι ότι ναι μεν είδα όλη τη σειρά (με τις γνωστές συνθήκες θέασης), αλλά δεν με άγγιξε τίποτα, δεν κατάλαβα τίποτα κι ούτε με νοιάζει να μάθω.
 

Μηνύματα
27.267
Reaction score
25.269
Μη ξεχνάτε να βλέπετε πρώτα τη βαθμολογία!

Ταινία με τέτοια βαθμολογία δε την βλέπω ούτε με τρία μοντέλα γυμνά μαζί μου στο καναπέ!
Τρία ? 3 ? γυμνά μοντέλα μαζί σου? Αλήθεια ? ακόμα και να τα πληρώσεις ένα σκασμό λ7 δεν πρόκειται να έρθουν.
Εκτός αν μιλάς για πλαστικά.
 

Μηνύματα
2.260
Reaction score
1.205
με τρία μοντέλα γυμνά μαζί μου στο καναπέ!
Με κάτι τέτοιο για σκηνικό το μόνο σίγουρο είναι οτι δεν θα έβλεπες ταινία και ας ήταν οσκαρική...
 


minas

Πισιά
Μηνύματα
3.927
Reaction score
3.731
"Gone for good"


Η κατάρα του Netflix... Βλέπεις "νέα σειρά", βαριέσαι να ψάξεις και πατάς play.

Γαλλική σειρά 5 επεισοδίων από διάσημο συγγραφέα (ιδέα δεν είχα...).

Όπως έχω γράψει αρκετές φορές, είμαι εχθρός των flashbacks. Σε αυτή τη σειρά τα flashbacks είναι αναπόσπαστο μέρος της υπόθεσης. Συνεχή, με μεγάλη διάρκεια και σε διαφορετικές χρονικές περιόδους.

Ξεκινάμε με πρόβλημα λοιπόν. Δεύτερο πρόβλημα... Πολλοί χαρακτήρες που αναφέρονται συνεχώς στους διαλόγους με τα ονόματά τους! Λες και ο θεατής έχει όρεξη να τους θυμάται όλους ονομαστικά για να βγάλει άκρη.

Τρίτο πρόβλημα: Ο λόγος που γίνονται όλα είναι εντελώς αδιάφορος. Βασικά, ο μόνος που ενδιαφέρεται είναι ο αντιπαθέστατος πρωταγωνιστής λόγω των σκαλωμάτων που έχει.

Το συμπέρασμα είναι ότι ναι μεν είδα όλη τη σειρά (με τις γνωστές συνθήκες θέασης), αλλά δεν με άγγιξε τίποτα, δεν κατάλαβα τίποτα κι ούτε με νοιάζει να μάθω.
Δηλαδή για Witcher ούτε λόγος; :p
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.754
Reaction score
83.575
Δηλαδή για Witcher ούτε λόγος; :p
Αυτό είναι και φαντασίας. Ακόμα χειρότερα.

Υ.Γ. Έχω ADHD. Μου είναι αδύνατο να συγκεντρωθώ σε κάτι αν δεν μου αρέσει πολύ. Ειδικά αν μπλέκεται συναίσθημα, η επαφή με το περιβάλλον μπαίνει σε safe mode.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.409
Reaction score
74.715
The Green Knight, κοιμήθηκα πριν τη μέση και είδα το τέλος μα το Ντολμαδάκι μου είπε οτι ήταν πολύ βαρετό και δεν έχασα απολύτως τίποτα. Άρα 6,5;



Reminiscence, κοιμήθηκα στη μισή ώρα μα το Ντολμαδάκι μου είπε οτι δεν της άρεσε ιδιαίτερα αλλά εμένα θα μου άρεσε αφού μ' αρέσουν οι σάι-φάι μπούρδες και η Rebecca. Άρα 6,5;



Stillwater, κοιμήθηκα στη μέση και είδα το τέλος μα το Ντολμαδάκι μου είπε οτι ήταν καλό "αφού παίζει ο Matt, duh". Άρα 7;

 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.612
Μηνύματα
2.867.989
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top