Τι είδαμε, τι θα δούμε

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.647
Reaction score
27.990
Εχθές είδαμε στη VMAX Sphera σε 4Κ - Dolby Atmos το Remastered και extended version του Lord of the Rings The Fellowship of the Ring. Την επόμενη βδομάδα θα δούμε το δεύτερο και την μεθεπόμενη το τρίτο.

Σε γενικές γραμμές η εικόνα ήταν φανταστική, με εξαίρεση κάποια λίγα πλάνα που φαινόταν σαν να μην τα είχαν σε 4Κ. Ελάχιστα όμως σε σχέση με την τεράστια διάρκεια της ταινίας. Ο ήχος εξαιρετικός, τον ευχαριστήθηκα. Σε αρκετά σημεία η ένταση και οι χαμηλές μου θύμισαν Dune.

Βρήκα και την "ιδανική", για μένα, σειρά. Ποιο κοντά από την Κ δεν παίζει, 24 μέτρα οθόνη. Είμαι ήδη χαμηλότερα από το κέντρο της. Δεν θα έλεγα πως μου αρέσει αυτό βέβαια.
20230412_202350.jpg


Η έκπληξη ήταν πως η αίθουσα των 660 θέσεων ήταν σχεδόν γεμάτη. Δεν το περίμενα.
 
Last edited:


Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.454
Reaction score
50.592
MV5BNzExZmQwZjctMDgxYi00YTNjLTg5NjEtMDc2NTljZmM1NDY2XkEyXkFqcGdeQXVyNjc1NTYyMjg@._V1_.jpg




- υπερπαράνοια με εξαιρετική σκηνοθεσία και ερμηνείες από όλους , τί νά πω ; ... 8,5/10 ; ... καί λίγο είναι



enjoy
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.299
Reaction score
93.803

Μηνύματα
4.003
Reaction score
3.833
Νυχτερινός πράκτορας στο Νέτφλιξ.
Καλός ρυθμός, αρκετά συμπαθής η σκηνοθεσία, ερμηνείες για γέλια, αποτυχημένο κάστιγκ.
5/10 επιεικώς!
 






Μηνύματα
5.283
Reaction score
6.429
Eso es un no parar 😨
Eνω γενικα εδω ειναι σεναριακα οκ και φυσικα ενω υπαρχει το τεχνικο υποβαθρο ψηφιακων εφε ,το χαλαει πολυ με καρικατουρες ηλικιας για δεκαχρονα αγορια (τα συνομιλικα κοριτσια θα την παραταγαν στη μεση :D)
Ειμαι σκληρος ομως εγω , τις βλεπω ακομη παροτι ξερω τι να περιμενω 8-)(imdb)
 

Μηνύματα
20.123
Reaction score
14.501
Ο δέκατος άνθρωπος - The tenth man 1988

Sir Anthony Hopkins 10/10 :hi:

“Βασισμένη στο μυθιστόρημα του Γκράχαμ Γκριν, πρόκειται για την ιστορία ενός Γάλλου δικηγόρου, του Chavel (Sir Anthony Hopkins), ο οποίος, ενώ είναι φυλακισμένος από τους Γερμανούς κατά τη διάρκεια της κατοχής, ανταλλάσσει τα υλικά αγαθά του με έναν άλλο κρατούμενο με αντάλλαγμα τη ζωή του, όταν καταδικάζεται στο εκτελεστικό απόσπασμα.



Στο τέλος του πολέμου, ο Chavel, υποδυόμενος έναν από τους άλλους κρατούμενους, επιστρέφει στο σπίτι του, το οποίο κατοικείται πλέον από την Therese, την αδελφή του κρατούμενου, στον οποίο αντάλλαξε τα υπάρχοντά του, και η οποία περιμένει με πικρία την επιστροφή του ανθρώπου που είχε προκαλέσει έμμεσα τον θάνατο του αδελφού της…”

5BF401FC-5FF0-400C-BB46-1F5AECB080A6.jpeg
BF703082-645B-4234-A0C5-C98DD00D5595.jpeg


 



Μηνύματα
1.816
Reaction score
339
The Diplomat, 8/10 μέχρι και το 2ο επεισόδιο.

Κερι Ράσελ....έρωτας, από την εποχή του The Americans (super σειρά)...
7-8/10 για όλη την σεζόν της σειράς...που την άφησαν λίγο ξεκρέμαστη να ...συνεχιστεί στην 2η σεζόν.
 



Μηνύματα
1.816
Reaction score
339
επίσης να προσθέσω, ότι το "The Diplomat" πλησιάζει ,πολύ, σαν σενάριο με το "Madam Secretary" με την Τία Λεόνι.
 


Μηνύματα
27.229
Reaction score
25.203
Είδε κάποιος το κανένας στο netflix ;
Μου το έβγαλε σαν φρέσκο χτες .
Μου προκαλεί φοβερή εντύπωση η εξαιρετικά κακή ποιότητα εικόνας.
Λες και βλέπω VHS με θόρυβο , αλλοιώσεις μέχρι και τεχνουργήματα.
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.866.869
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top