Τι είδαμε, τι θα δούμε


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
15.166
Reaction score
28.669
Dark Matter/ Apple TV
Nice

 


Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.379
Reaction score
19.757

Έκανα ένα break από κάτι άλλα που είχα βάλει σε σειρά και το 'δα να περάσει η ώρα.. (ετοίμασα ποπκόρν, ζέστανα subwoofers κλπ 😎)

2.8 στα 50.. :roflmao::roflmao::cry:
Όη 'ντάξ, 3,2.. :biggrin:

Συγκινήθηκα και στο φινάλε, άστα να πάν'
Κάγκελο η τρίχα.. :tongue:


Τουλάχιστον ''κρατιέται'' καλά το κορίτσι.. 😘
 



Μηνύματα
2.463
Reaction score
3.734
Τέτοιες αρπαχτές δεν έχουν κάνει ούτε οι "φίρμες" Έλληνες τραγουδιστές στα πανηγύρια της δεκαετίας του 2000

Α όλα κι όλα, το μαλλί είναι ωδή στα 80ς και ήταν σκέτη παύλα... 😍

Να συνεισφέρω κι εγώ ενα 4,5/10
Τα cgi ήταν φοβερά πάντως.
 
Last edited:

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.379
Reaction score
19.757
Γίνεται συνέχεια και παντού, απλά το βαρέθηκα..
Αυτό το υπερλούξ κλισέ (Boss fight) στο φινάλε ακόμα και πιο προσεγμένων ταινιών και καπάκι ''η ανθρώπινη πλευρά'' :tongue: δεν το αντέχω πια..
Ακόμα και μαμαδίστικο πατατόπουλο κοτό να 'τρωγα τόσα χρόνια καθημερινά κάποια στιγμή θα το ξέρναγα.. :p
 


gid

Μηνύματα
7.586
Reaction score
8.801
Προσπάθησα να δω το Ατλας, κράτησα περί τα 10 λεπτά. Είμαι, ωστόσο, βέβαιος πως στο τέλος η μιλφάρα νίκησε.
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.379
Reaction score
19.757
Ρέυ αφήστε τη τζουτζούκα στην ησυχία της.. 😘
Το κορίτσι κάνει αυτό που μπορεί και για αυτό που είναι (άνθρωπος που ασχολείται με πολλά) μια χαρά τα πάει..
Δεν περιμένουμε να δούμε Lopez να κρατάει αγαλματίδιο ερμηνείας (κρατάω μικρό καλάθι όμως, μπορεί να φάει κανένα φλάς και να μας κουφάνει.. :tongue:).
Σπανίως είναι οι πρωταγωνιστές το πρόβλημα (ή όταν είναι δεν είναι το μεγαλύτερο.. :rolleyes:).
Οι πωλήσεις ποπκόρν είναι το πρόβλημα.. :tongue:
 

Μηνύματα
502
Reaction score
122
Προσπάθησα να δω το Ατλας, κράτησα περί τα 10 λεπτά. Είμαι, ωστόσο, βέβαιος πως στο τέλος η μιλφάρα νίκησε.
Κράτησες 10 λεπτά;; Είσαι ήρωας!! Εγώ στα 5΄το έκλεισα.
 


gid

Μηνύματα
7.586
Reaction score
8.801
Σπανίως είναι οι πρωταγωνιστές το πρόβλημα (ή όταν είναι δεν είναι το μεγαλύτερο.. :rolleyes:).
Μα δεν είναι αυτή το πρόβλημα. Η ίδια η ταινία είναι το πρόβλημα.

Όταν την είδα να κουβεντιάζει με ένα κεφάλι που ήταν συνδεδεμένο σε κάποιο ηλεκτρονικό μηχάνημα αισθάνθηκα μια ξαφνική αδιαθεσία.
 


Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.379
Reaction score
19.757
Είδα και το Mindhunter που το είχα στον πάγο μερικά χρόνια.. :biggrin:




Οέο ήταν αυτό ε? :party:




Χάιντε ρε κιοφτέδες του 3 body problem κάντε release τον επόμενο κύκλο να δούμε λίγο ιντριγκαδόρικο sci-fi.. :p
 

Μηνύματα
27.725
Reaction score
26.050
Μετά το πρώτο μισάωρο έχει τζερτζελέ 🔊 :spiteful:
Καλό είναι εγώ το παλεύω δυό μέρες τώρα , μου κάθονται κάτι αναποδιές και το αφήνω.
ΔΕΝ ΚΑΚΌ , απλά έ ! θέλει λίγο γρασσάρισμα.
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.898
Reaction score
38.691
1717164454862.png

... λιγο αργοσυρτο - αλλα λογικο για να καλυψει το τηλεοπτικο χρονο, με πηρε ο υπνος στο τελευταιο μισαωρο (θα το τελειωσω σημερα βραδυ).
 

Μηνύματα
20.285
Reaction score
14.868
The taste of things - Στη φωτια - La passion de Dodin Bouffant 2023

Μόνο για σινεφίλ και εραστες της γευσης. 7/10




The Taste of Things presents the act of cooking for another as a form of love.


IMG_5509.jpeg


Πολλές οι δάφνες και τα δαφνοφυλλα…Άφθονες οι θερμιδες που απολαμβανει η αίσθηση της όρασης…,διεγείρονται οι γευστικοί κάλυκες μας σε σημείο να θελουμε με μια δρασκελιά να μπούμε στο πλάνο,μέσα στην ρουστικαλ κουζίνα του 19. αι.

Μην αναζητήσετε το σενάριο.Ολα είναι εκεί μπροστά σας.
Μη τη δείτε πεινασμένοι.
Μαστερ Σεφ μιας άλλης εποχής.Βγαλτε τα σημειωματάρια!

IMG_5508.jpeg



Για το Βλαχοτσίχλονο και τον περίεργο τρόπο που τρώγεται:


The bird is roasted for eight minutes and then plucked. The consumer then places the bird feet first into their mouth while holding onto the bird's head. The ortolan is then eaten whole, with or without the head, and the consumer spits out the larger bones. The traditional way French gourmands eat ortolans is to cover their heads and face with a large napkin or towel while consuming the bird. The purpose of the towel is debated. Some claim it is to retain the maximum aroma with the flavour as they consume the entire bird at once, others have stated "Tradition dictates that this is to shield – from God’s eyes – the shame of such a decadent and disgraceful act",[14] and others have suggested the towel simply hides the consumers spitting out bones.[16] This use of the towel was begun by a priest, a friend of Jean Anthelme Brillat-Savarin.[17]

 

Attachments




Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.020
Μηνύματα
2.885.533
Members
37.976
Νεότερο μέλος
Spadidakis
Top