Τι είδαμε, τι θα δούμε





Μηνύματα
1.826
Reaction score
3.406
Για μένα είναι στα θετικά πάντως. Δεν το είδα αλλά κατάλαβα τι εννοεί από την υπόθεση. :D
Όταν συνέλαβαν τα παιδιά η αστυνομία και ο τύπος είπαν ότι παραδέχθηκαν και ομολόγησαν ότι βίασαν μέχρι σχεδόν θανάτου μια κοπέλα στο παρκο.
Εξοργισμένος ο trump τότε μιας και ήταν τηλεπερσονα μεσίτης βγήκε και είπε ότι πρέπει να επαναφέρουν την θανατική ποινή.
Λες και εγώ που έλεγα να σκοτώνουν απευθείας τους εμπρηστες,παιδοφιλους,τους τύπους που σφαξαν τον άνθρωπο που πήγαινε να δει το παιδί του στο μαιευτήριο,τους πακιστανους που σκότωσαν το παλικάρι στου Φιλοπάππου,τον Πακιστανό που έσπασε το κεφάλι τις κοπέλας με πέτρα,λες να γίνω και εγώ πρωθυπουργός??
 

minas

Πισιά
Μηνύματα
3.907
Reaction score
3.700
Όταν συνέλαβαν τα παιδιά η αστυνομία και ο τύπος είπαν ότι παραδέχθηκαν και ομολόγησαν ότι βίασαν μέχρι σχεδόν θανάτου μια κοπέλα στο παρκο.
Εξοργισμένος ο trump τότε μιας και ήταν τηλεπερσονα μεσίτης βγήκε και είπε ότι πρέπει να επαναφέρουν την θανατική ποινή.
Λες και εγώ που έλεγα να σκοτώνουν απευθείας τους εμπρηστες,παιδοφιλους,τους τύπους που σφαξαν τον άνθρωπο που πήγαινε να δει το παιδί του στο μαιευτήριο,τους πακιστανους που σκότωσαν το παλικάρι στου Φιλοπάππου,τον Πακιστανό που έσπασε το κεφάλι τις κοπέλας με πέτρα,λες να γίνω και εγώ πρωθυπουργός??
Η σημαντική διαφορά βεβαίως (για όσους δεν έχουν δει την υπόθεση) είναι
ότι οι συγκεκριμένοι αποδείχθηκαν αθώοι
 

Sleep

Dr. Jekyll & Mr. Hyde
Μηνύματα
686
Reaction score
2.675
The Dead don't Die του Jim Jarmusch,

O άξονας της γης εκτρέπεται από την πορεία του και οι νεκροί ξυπνούν.
Εμείς παρακολουθούμε μια νωχελική κωμόπολη της αμερικανικής ενδοχώρας όπου οι νωχελικοί σερίφηδες αρνούνται να συλλάβουν αυτόν που τους πυροβολεί επειδή τον συμπαθούν και οι ψηφοφόροι του Trump ονοματίζουν τα κατοικίδιά τους...Rumsfeld!
Ορυμαγδός προσωπικοτήτων από το χώρο της μουσικής και του θεάματος υποβάλλουν τα σέβη τους στον πάπα του αμερικανικού ανεξάρτητου κινηματογράφου.
Ο Iggy σαν έτοιμος από καιρό για αυτόν τον ρόλο. Την παράσταση, όμως, κλέβει η Tilda Swinton στο ρόλο της εκκεντρικής εργολάβου κηδειών που χειρίζεται άψογα το katana!

Tα zombies παλαιάς κοπής και κίνησης, λες και βγήκαν από ταινίες των Romero/Fulci, πριν από τη μεταμοντέρνα επανάσταση του Danny Boyle (28 Days Later).

Η μόνη ταινία του Jarmusch που τη λες και καμμένη.

 
Last edited by a moderator:

Μηνύματα
2.090
Reaction score
5.463
4L 2019 6/10. Χρειαζεται ακομη δρομος για να πεις οτι θα απολαυσεις μια ταινια που ειναι παραγωγη του Netflix.Καλυτερη απο αλλες, καλες ερμηνιες και συναισθηματικη φορτιση και λογο του συγκεκριμενου αυτοκινητου,αλλα και της ιστοριας.Εχει στιγμες που γελας και οκ περναει η ωρα ευχαριστα.
 


Μηνύματα
20.074
Reaction score
14.378

Μηνύματα
20.074
Reaction score
14.378
Όλα καλά θα πάνε — Everything will be Fine 2010

Alting bliver godt igen

6/10


4E6CDDA3-62D7-469F-87DD-092A6029ACC1.jpeg


https://camerastyloonline.wordpress...ne-kala-christoffer-boe-kritiki-nikis-prassa/

Μπορεί να σου αρέσει πολύ,ειδικά τα πρώτα 40 λεπτά....( η να βρίζεις που το είδες μεχρι το τέλος )

Περίμενα διαφορετική πλοκή....,αλλά θα μου πεις „ και δεν κανεις εσυ ταινία όπως την θες ?»

Ολόκληρη η ταινία:

 
Last edited:

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.410
Reaction score
50.370
'' bravados - ( 1958 ) ''



- έγχρωμο συνεμασκόπ , τεστοστερόνη - western έξοχα γυρισμένο στο Μεξικό

- ο Γκρέγκορυ Πέκ , κυνηγάει και εκδικείται τους βιαστές και δολοφόνους της γυναίκας του , οι οποίοι όντας συλληφθέντες γιά άλλα κακουργήματα το έχουν σκάσει από την φυλακή

- πολύ καλές όλες οι ερμηνείες , πλοκή , φωτογραφία , μοντάζ , ροή . . . όλα απολαυστικά

- ωραία και η εμφάνιση του κλασικού κακού , Λεί Βαν Κλιφ . . . πριν το γυρίσει στις μακαρονάδες










- καλή θέαση . . . 8,0/10 . . .



The Bravados 1958 Trailer | Gregory Peck | Joan Collins





ΥΓ : - συνοδέψτε το με φασόλια γίγαντες & χωριάτικα λουκάνικα στην γάστρα , μαζί με μπέρμπον ( βουρβόν , το έλεγε η γιαγιά μου ) , υψηλών οκτανίων


 

Μηνύματα
20.074
Reaction score
14.378
MUA HE CHIEU THANG DUNG 2000

98F52C52-2C91-4A92-8CC1-BA2C26CDB719.jpeg
„At the height of Summer“ and under „ The Vertical Ray of The
Sun“ θα δροσιστείτε από πολλές απόψεις.

'I wanted my film to feel like a caress,'' Anh Hung Tran told Trevor Johnston of the London Independent.

''It had to have a gentle smile floating through it, a sort of floating feeling.''


„The Vertical Ray of Sun'' is beautiful, languorous, passive--it plays like background music for itself.


....we realize most movies are about people who are doing instead of being .“
https://www.rogerebert.com/reviews/the-vertical-ray-of-the-sun-2001


2F726D09-E943-4751-8027-41669A5D7269.png

1323EDC9-D10B-4A77-B1E2-28136559FC22.png




„It is so painterly perfect you could hang it on the wall.“

https://www.rottentomatoes.com/m/the_vertical_ray_of_the_sun

Πράγματι,κάθε capture είναι σαν ένα έργο τέχνης .Τα χρώματα,η συνοδευτική μουσική,το τιτίβισμα των πουλιών....η σιωπή...σου κάνουν το καθένα τους από ένα δώρο.

7,5/10
 


rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
The Hummingbird Project (2018)



Εν ολίγοις, η ματαιότητα να δίνεις τα πάντα στο κυνήγι ενός χιλιοστού του δευτερολέπτου, χάνοντας αυτά που έχουν αξία στη ζωή. Σνιφ. :cry::D

Ο @xfader είμαι σίγουρος ότι θα της έδινε 0, από μένα που είμαι large :tongue: 6/10
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.629
Reaction score
83.111
The Hummingbird Project (2018)



Εν ολίγοις, η ματαιότητα να δίνεις τα πάντα στο κυνήγι ενός χιλιοστού του δευτερολέπτου, χάνοντας αυτά που έχουν αξία στη ζωή. Σνιφ. :cry::D

Ο @xfader είμαι σίγουρος ότι θα της έδινε 0, από μένα που είμαι large :tongue: 6/10
Τι καλά κάνω που λείπω διακοπές και δεν έχω το άγχος να βρω ταινία για να δω. Μεγάλη αξία! :dance2:
 

Μηνύματα
20.074
Reaction score
14.378
Τι καλά κάνω που λείπω διακοπές και δεν έχω το άγχος να βρω ταινία για να δω. Μεγάλη αξία! :dance2:
Πρώτα Απ όλα σου ευχόμαστε καλές διακοπές.

«Άγχος για να βρούμε ταινία « δεν έχουμε - μεγάλη αξία επίσης - .Οταν γυρίσεις δες βιετναμεζικες ταινίες.Εμενα μου προκαλούν νοσταλγία για να επισκεφτώ στο μέλλον την Ινδοκίνα!

Την επιθυμία μου την εξέφρασα και γραπτώς,για να δούμε πως θα πραγματοποιηθεί.:)
 



Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.410
Reaction score
50.370
My Cousin Rachel (1952)






- η olivia de havilland διεισδύει στην ζωή του πάμπλουτου richard burton για να υπεξαιρέσει με μαεστρία την περιουσία , την καρδιά και το είναι του

- αυτός παιδαρέλι άβγαλτος και ερωτευμένος , βουλιάζει στην καταστροφή και το αλκοόλ

- ερωτικό θρίλερ βασισμένο σε βιβλίο της δάφνης ντυ μοριέ , έξοχα σκηνοθετημένο με φόντο την γοτθική και μυστηριακή κορνουάλη











- καλή θέαση . . . 8,0/10 . . .





My Cousin Rachel 1952 Trailer





ΥΓ . . . συνοδέψτε το με : . . .
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.284
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top