Τι είδαμε, τι θα δούμε

Μηνύματα
20.074
Reaction score
14.378
Καταπληκτική ταινία. Την έχω δει μόνο μία φορά στο σινεμά το 91 και δε θέλω να την ξαναδώ.
Όντως πολύ χαριτωμένη.Την βλέπω με 28 χρόνια καθυστέρηση και νομίζω πως θα την ξαναδώ.

017EA38A-E802-4BA7-BB3E-FA5D0864F0C0.gif
 

Μηνύματα
2.090
Reaction score
5.463
I Am Heath Ledger 2017 9/10 Ντοκιμαντερ για την ζωη του ,αυτος ο ταλαντουχος ανθρωπος δεν ειχε τελειωσει καμια δραματικη σχολη,ηταν ταλεντο που δουλευε συνεχεια και εξελισσοταν,πειραματιζοταν με διαφορες μορφες τεχνης,και εφτασε εκει που εφτασε μονο απο τις επιλογες του.
 


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
..προαλες, ειδα τη τελευταια ταινια του Γουντυ Αλεν σε θερινο, αχωνευτος αηδιαστικος και απεχθης μου ειναι, αλλα οφειλω να τον σεβομαι και να τον εκτιμω για καποιο απο το πνευμα που διαθετει. Η ταινια ειναι καλη, και την προτεινω, στο ευρυτερο και ευρηματικο πνευμα των casandra's dream και match point.
Καποιοι λογοι ειναι η απιθανες ερμηνειες, πολυ δεμενες με τη ροη και ρυθμο της ταινιας ως συνολο και της βασης του σεναριου, εγγυηση οπως και να το κανουμε ο Γουντι... κινηματογραφος..αυτο θελουμε.
...αν γινω πολυ αυστηρος του βαζω απο 5 στα 10 προσωπικα εως και 7 εως 8 στα 10 , αν ειμαι σε πολυ καλη μερα, πολυ καλη διαθεση και το δω μονο για χαρη διασκεδασης. Μπορει να αρεσει σε καποιους μπορει να μην αρεσει σε καποιους αλλος, αλλα αξιζει και μου θυμησε γιατι αποφευγω να βλεπω ταινιες σε χωρους εκτος Living room, οπως και αφηνει πραγματα στουποσυνείδητο του θεατη.
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.410
Reaction score
50.370
THE LINE UP 1958

1567776792973.png



- μία ναρκοσυμμορία από το Φρίσκο , εμπορεύεται ηρωίνη την οποία διακινούν ταξιδιώτες εν αγνοία τους μέσα σε αγαλματίδια

- ο φωτισμός , οι διάλογοι και οι γωνίες λήψεις , είναι πολύ soft για noir . . . όμως η βία και η ψυχρή εγκληματικότητα σοκάρουν ακόμα και με τα σύγχρονα στάνταρ

- σκληρό αστυνομικό με ενδιαφέρουσα πλοκή λοιπόν . . . από τα διαχρονικά must


1567776835550.png


1567776870779.png




- καλή θέαση . . . 8,0/10 . . .




 





Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.410
Reaction score
50.370
Μα βλέπεις ταινία χωρίς να κοιτάς τη βαθμολογία πρώτα;
- θα σε απετρεπε δηλαδή μία χαμηλή βαθμολογία , σε κάποια ταινία που θα καταπιανοταν με τον Bowie πχ ;
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.402
Reaction score
93.999
Ναι κύριε Σποκ.

Ίσως λόγω Bowie να της χάριζα λίγα δέκατα.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.629
Reaction score
83.112
It Chapter Two (2019)



Μόνος σε θερινό κινηματογράφο με δροσούλα και Coca Cola! Απρόσμενα καλό, ξεπερνώντας το πρώτο σε όλα τα επίπεδα. Ακολουθεί την "παιδική" προσέγγιση του Stephen King που βασίζεται στις ανθρώπινες σχέσεις. Αυτό είναι θετικό στοιχείο για κάποιον που βλέπει με ευχαρίστηση π.χ. το Stranger Things, αλλά όχι για μένα που ελλείψει τηλεχειριστηρίου αναγκάστηκα να υπομείνω μακρόσυρτες συναισθηματικές μπούρδες. Μην ξεχνάμε ότι η ταινία διαρκεί 169 λεπτά, οπότε, παρόλο το μεγάλο μπάτζετ, έπρεπε να γεμίσουν με κάτι τα κενά. Όλα αυτά όμως (σχεδόν) ξεχνιούνται μόλις μπουν στο παιχνίδι τα προσεγμένα CGI εφέ με την αστείρευτη φαντασία στη σύλληψή τους.
Καλοδουλεμένο παραμύθι τρόμου.

7/10
 


Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.183
Reaction score
27.660
Είπα κι εγώ να δω το John Wick 3.
Πόσους σκότωσε ρε ο Τζων;
Έχασα το μέτρημα.
Πρέπει να ήταν καμιά 300αριά άτομα, όλοι με ιδιαίτερες ικανότητες στις πολεμικές τέχνες, αλλά μπροστά στον Τζων δεν φτουράνε.
Έφαγε σφαίρες, μαχαιριές, τσεκουριές, κλωτσιές, μπουνιές, αλλά τους σκότωσε όλους!!
Με κούρασαν οι τόσοι σκοτωμοί, αλλά εκεί στην 1 ώρα και 38 λεπτά που αρπάζει την καραμπίνα και αρχίζουν κι εκεί ένα πανηγύρι, ευχαριστήθηκα μπάσο, ζντουμπ, μπαμ, μπουμ.
Ο ήχος είναι εκπληκτικός και το έβαλα τόσο δυνατά που σκεφτόμουν ότι και να τινάξω τα γούφερ και να κάψω τα τουίτερ, έχω κι άλλα ίδια ηχεία καβάντζα.
Έχω μπόλικα B&W
Ευτυχώς δεν έχω γείτονες να ενοχλούνται.
 



rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.075
Reaction score
18.684

Anna (2019)
Το τελευταίο δημιούργημα του Luc Besson.
Γνωστή συνταγή, γρήγορο και θανατηφόρο.
Πέρασαν 2 ώρες ευχάριστα.
Το αδικεί λίγο η βαθμολογία στο IMDB, 7+/10 8-) .
 
Last edited by a moderator:


Μηνύματα
1.826
Reaction score
3.406
Φοβερό ταινιακι.
Ωραίος ο sasha αν και δεν τον περίμενα σε τέτοιο ρόλο.
Έχουν πετύχει το κλίμα και το χρώμα τις εποχής.
Ωραία γυρισμένο.
7 στα 10
Post automatically merged:

Bigger
Ταινία που περιγράφει το όραμα και τι ζωή του joe weider .
Ταινία ειδικού περιεχομένου που βλέπετε βέβαια ευχάριστα από όλους σχεδόν.
Έκπληξη ο Αυστραλός που κάνει τον σβαρτζ στα νιάτα του (πρώτη του συμμετοχή σε ταινία)
Έχει κάνει την έκφραση και την φωνή του ίδια.
6,5 /10
 
Last edited:


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.297
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top